Lubuskie Lato Kulturalne – odmrażamy kulturę

Materiał informacyjny STOWARZYSZENIA WARTO JEST POMAGAĆ
Zdjęcia pod patronatem Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego w osobach Aleksandra A. Łupkowska i Dariusz Biczyński czyli DariuszBiczyński.pl - fotografika kreatywna
Zdjęcia pod patronatem Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego w osobach Aleksandra A. Łupkowska i Dariusz Biczyński czyli DariuszBiczyński.pl - fotografika kreatywna

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich wydarzeń artystycznych. W trosce o powszechne bezpieczeństwo anulowano setki koncertów, spektakli, wystaw i spotkań autorskich. Na ponad rok pozamykano teatry, galerie, muzea i domy kultury. W efekcie ludzie zostali pozbawieni rozrywki i kultury, a artyści dochodów. Pandemia w różnym stopniu wywołała praktycznie w większości osób poczucie traumy. Jesteśmy na etapie powolnego luzowania obostrzeń i chcąc dać ludziom odrobinę radości, uśmiechu, pozytywnych emocji organizatorzy Lubuskiego Lata Kulturalnego: Stowarzyszenie „Warto jest pomagać”, Fundacja BawMy i Fundacja Jesień Życia przy współpracy Ośrodka Wypoczynkowego TEMAR w Dąbiu postanowili wyjść do ludzi i dać im odrobinę fantastycznej rozrywki.

Dzięki tej współpracy powstał plan Lubuskiego Lata Kulturalnego, Dąbie 2021. To cykl 26 imprez muzycznych, teatralnych, kabaretowych, które swój początek będą miały już w połowie czerwca. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na scenie, która zostanie ustawiona na plaży nad przepięknym jeziorem w Dąbiu. „Sytuacja, która trwa od zeszłego roku jest bardzo ciężka dla wszystkich. Postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie, aby dać ludziom trochę wytchnienia, pozwolić im na odrobinę wolności, na spotkanie z kulturą, oderwanie się choć na moment od pandemicznego świata” - mówi Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Program Lubuskiego Lata Kulturalnego jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Przed Wami wiele atrakcji i wydarzeń m.in.: koncerty, spektakle, kabarety, wystąpią artyści i gwiazdy z całej Polski.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Temar w Dąbiu będzie można cudownie spędzić czas podczas wydarzeń. Czeka na Was wiele godzin niezapomnianych wrażeń. A pyszna kuchnia zaspokoi każdego wymagającego smakosza.

Podczas Lubuskiego Lata Kulturalnego obecni będą także wspaniali wolontariusze z Centrum Wolontariatu „Warto jest pomagać”, którzy z wielkim sercem angażują się w organizację i podczas wydarzeń będą przeprowadzali zbiórkę, która ma na celu ratowanie życia i zdrowia Podopiecznych Stowarzyszenia, którzy są dla nas najważniejsi. Będzie też stałe stoisko Stowarzyszenia, gdzie będzie można nabyć specjalnie przygotowane gadżety, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Zrób to dla siebie, zrób to dla innych i pomagaj z nami. Tu kupisz bilet www.lubuskielato.pl. Aby być na bieżąco z informacjami o naszym wydarzeniu zapraszamy też na fanpage:

Podczas Lubuskiego Lata Kulturalnego wystąpią m.in.: Kabarety: Nowaki, Hrabi, Ani mru mru, koncerty: Sławek Uniatowski, Nocny Kochanek, LEMON, Chłopcy z Placu Broni i Sztywny Pal Azji, 3 Tenorów, Daria Zawiałow, Transgresja i Łydka Grubasa, Strachy na Lachy, Tomasz Organek, Czesław Mozil, Maciej Maleńczuk, Paweł Domagała, Pink Floyd Show by Cadillac, Gala Operetkowa, Ray Wilson Genesis Clasic.

Zapraszamy!
www.wartojestpomagac.pl
www.lubuskielato.pl

Działamy w ramach wsparcia z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.