Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie Lato Teatralne 2020: przedwojenne szlagiery oczarowały na pl. Teatralnym! Byliśmy na premierze musicalu „Słodkie lata 20., 30…”

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Lubuskie Lato Teatralne, 24 lipca 2020: premiera muzycznego spektaklu Lubuskiego Teatru - „Słodkie lata 20., 30…” na pl. Teatralnym w centrum Zielonej Góry
Lubuskie Lato Teatralne, 24 lipca 2020: premiera muzycznego spektaklu Lubuskiego Teatru - „Słodkie lata 20., 30…” na pl. Teatralnym w centrum Zielonej Góry Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Jeśli ktoś w sobotę, 25 lipca, nuci sobie „… potem kino, cukiernia i spacer”, to niech szybko doda: „… i jeszcze musical Jana Szurmieja na pl. Teatralnym”! O bilety pytajcie w kasie Lubuskiego Teatru.

W piątkowy wieczór, 24 lipca 2020 r., Lubuski Teatr wraz z partnerami organizującymi Lubuskie Lato Teatralne 2020 – Stowarzyszeniem Warto Jest Pomagać i Kompleksem Wypoczynkowym Temar w Dąbiu – zaprosili na pl. Teatralny w Zielonej Górze. Premiera musicalu Jana Szurmieja – „Słodkie lata 20., 30…” zainaugurowała zielonogórską odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego (spektakle prezentowane są od końca czerwca także na scenie w ośrodku Temar w Dąbiu).

Umówiłem się z nią na dziewiątą…

Chyba nie tylko ci, którzy „wychowali się” na telewizyjnym programie „W starym kinie”, gdzie Stanisław Janicki przez ponad 30. prezentował polskie filmy z XX-lecia międzywojennego – dali się oczarować widowisku Jana Szurmieja. Twórca, znany miłośnikom zielonogórskiej sceny m.in. z przebojowych spektakli „Piaf”, „Siostrunie” czy „Ach, Odessa - Mama...”, „George & Ira Gershwin”, zaprosił do przedwojennego warszawskiego kabaretu.

Na kawiarnianych stolikach przed sceną zapaliły się lampki, a my usłyszeliśmy szlagiery z słowami Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota i wielu innych autorów: „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Na pierwszy znak”, „Bubliczki”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sex Appeal”… Do tego zobaczyliśmy porywającego charlestona! Bo też aktorki i aktorzy Lubuskiego Teatru już dawno udowodnili, że lubią i potrafią śpiewać, tańczyć… I wręcz uwodzić widza. Oraz rozbawiać – vide: James Malcolm w roli konferansjera oraz Jerzy Kaczmarowski i Janusz Młyński w rolach żydowskich kupców.

Komary skapitulowały…

… albo w pewnym momencie poszły spać. A widzom musicalu „Słodkie lata 20., 30…” spać raczej się nie chciało. Wystąpili dla nas dobrze znani z desek Lubuskiego Teatru: Romana Filipowska, Joanna Świrska, Joanna Wąż, Marta Frąckowiak, Joanna Koc, Robert Kuraś, James Malcolm, Radosław Walenda, Jerzy Kaczmarowski, Janusz Młyński, Aleksander Podolak, Wojciech Romańczyk. Obok nich - po raz pierwszy na zielonogórskiej scenie – zobaczyliśmy Marikę Klarman z Wrocławia, gdzie występuje w Teatrze Polskim, Teatrze Żydowskim, Operze Wrocławskiej. To występ gościnny 19-latki w spektaklu Lubuskiego Teatru.

Kto chce zobaczyć „Słodkie lata 20., 30…”?

Spektakl muzyczny „Słodkie lata 20., 30…” Jana Szurmieja można zobaczyć w sobotę, 25 lipca 2020 r. o godz. 21.00 na pl. Teatralnym w Zielonej Górze. Bilety (25 zł) dostępne w kasie Lubuskiego Teatru na godzinę przed spektaklem.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska