LUBUSKIE LOVE - WAKACYJNE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

Artykuł sponsorowany

To na pewno jeden z najambitniejszych projektów, jaki pojawił się w czasach pandemii w województwie lubuskim. Koronawirus sprawił, że wszystkie biura podróży musiały zatrzymać swoją dotychczasową działalność. Czas, który normalnie byłby zużyty na obsługę wycieczek, został wykorzystany w całkowicie nowatorski sposób. Zamiast turystyki przede wszystkim wyjazdowej, projekt dotyczy wykorzystania potencjału regionu lubuskiego, jego promocji, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przyjezdnych.

Zaczęło się od uwypuklenia nowości, czyli enoturystyki. W Polsce to dział turystyki, który dotąd był niszowy i opierał się niemal jedynie na okazjonalnych wizytach w winnicach, przy okazji wycieczek na Morawy, w Dolinę Renu, do Włoch, Francji, czy Hiszpanii. Tymczasem, w ciągu ostatnich 20 lat, winiarstwo w Polsce odbudowuje się po 50-letniej posusze. Przoduje w tym województwo lubuskie, dla którego już niedługo, winiarstwo może stać się ważnym elementem, nie tylko gospodarczym, ale i turystycznym. Z winnej latorośli robi się coraz częściej symbol regionu, imprez na winnicach przybywa, w końcu ruszyła sprzedaż lubuskich win, a turyści spragnieni są fantastycznych doznań podczas degustacji szlachetnych trunków, najlepiej w oryginalnym otoczeniu winnic.

I to właśnie ma stać się jednym z centralnych elementów projektu LubuskieLove. To wyraz miłości do regionu, z którego cała ekipa Mega Tours pochodzi. Gdy nie można pokazać piękna dalekich regionów Polski i cudownych miejsc za granicą, trzeba skupić się na lokalnych wspaniałościach. Większość winnic zostało sprawdzonych pod kątem dostępności dla turysty, który chce je zwiedzać minibusem lub autokarem. Czy możliwa jest degustacja, jaka jest baza turystyczna na miejscu i czy właściciele winnicy życzą sobie odwiedzin. Wybrane winnice stały się głównym elementem oferty. A ta zawierać ma zarówno wyprawy typowo enoturystyczne (3 winnice, jednego dnia, ze zwiedzaniem i degustacją), jak i wycieczki, gdzie oprócz odwiedzin w jednej winnicy, znajdzie się miejsce na najpiękniejsze i najważniejsze miejsca województwa. Są też wersje wycieczek dla dzieci oraz wyprawy za granicę pod hasłem „LubuskieLove na wyjeździe”.

LubuskieLove ma być marką. Ma przyciągnąć lubuszan, chcących lepiej poznać miejsca, w którym żyją, jak i gości, chcących, podczas wypoczynku w lubuskim, skosztować czegoś więcej, niż tylko plaży, słońca i lasów. Promocja projektu ruszyła już na FB, gdzie pojawiają się informacje o przygotowywanych i odwiedzanych atrakcjach. Zdjęcia znajdą swoje miejsca na Instagramie, a na YouTubie trafić będzie można na realizowane w różnych lokalizacjach w lubuskim, krótkie filmy, zachęcające wprost lub pośrednio do odwiedzin.

Uzupełnieniem projektu będzie również Lubuska Akademia Młodego Podróżnika. Oferta półkolonii wycieczkowych ma rozbudzić pasję podróżniczą u młodych lubuszan, częściowo „uwięzionych” przez pandemię w domu, mimo trwającego lata.

Potencjalny sukces LubuskieLove przyniesie same korzyści. Biuro podróży zyska nowych klientów i sposób na przetrwanie w czasie trudnym gospodarczo, lubuszanie poznają najciekawsze zakątki regionu, turyści przyjezdni – z ich barków ściągnięte będzie samodzielne przygotowywanie zwiedzania, a atrakcje województwa zyskają większe zainteresowanie, a co za tym idzie, również fundusze na rozwój.

Pełna oferta na WWW.LUBUSKIELOVE.PL – zarezerwuj online 24h/7 dni w tygodniu lub zadzwoń 533 22 55 33 i ciesz się swoją wymarzoną wycieczką. Zapraszamy do naszych biur ZIELONA GÓRA, ŻARY i MIĘDZYRZECZ – szczegóły znajdziesz także na FACEBOOK i YOUTOUBE.

Dodaj ogłoszenie