Macie swoje ulubione jezioro w Lubuskiem? Na pewno! My też mamy kilka takich miejsc. Sprawdziliśmy, jak popularne i oblegane dziś plaże wyglądały lata temu.
Zmiany na plus, ale i zmiany na minus
Nie ma co kryć: zdecydowana większość popularnych kąpielisk poprawiła standard i warunki wypoczynku. Największa zmiana na plus dotyczy chyba zalewu w Karninie. 20 lat temu plaża przypominała dzikie kąpielisko bez żadnej infrastruktury. Dziś? Niektórzy żartem mówią, że to gorzowskie Malediwy.
Na plus oceniamy też zmiany w Kłodawie. Przez ostatnie lata zmiany postępowały pomału, dotyczyły kolejnych szczegółów. W tym roku gmina zaszalała i plaża z nowym pomostem wygląda wspaniale. A dookoła można pobawić się, pograć, dobrze zjeść i pójść na spacer. Okolice jeziora zostały wspaniale zagospodarowane!
Gorzej wygląda sytuacja na Głębokim. Bo choć woda jest tu cały czas czysta jak łza, to jej obniżający się poziom mocno dał się we znaki: główna plaża straciła nawet status kąpieliska - nie ma tam ratowników. Bo nie ma za wiele wody przed pomostem (choć ostatnio nieco jej przybyło CZYTAJ TUTAJ
Autobusem, rowerem, pociągiem
Wielką przemianę przeszła też plaża nad jeziorem Lipie w Długiem. To już w sumie minikurort, który momentami wygląda jak nadmorska plaża (nic dziwnego - jest najdłuższą plażą w Lubuskiem).
Polecamy Wam także wybrać się nad jezioro do Pszczewa, Lubikowa czy na Lipy (nie ma ich w naszej galerii). Co ważne, nad niektóre z plaż można dojechać komunikacją zbiorową. Np. do Nierzymia jeździ autobus, do Kłodawy i na Lipy można dojechać rowerem, a na Głębokie czy do Pszczewa pociągiem!
PRZYPOMINAMY
Cudzie chwalicie, swego nie znacie. Wiele osób decyduje się nad wyjazd w polskie góry lub nad Bałtyk. Nim jednak rozkręcicie się z wiosenno-wakacyjnymi planami, warto zajrzeć do województwa lubuskiego! Przecież nic nie zastąpi beztroskiego wypoczynku na piaszczystej plaży wśród szumu drzew i jezior. W naszym materiale znajdziecie szczegółowe informacje i odpowiedzi na najważniejsze pytania.
- Czy teren plaży/kąpieliska jest ogrodzony?
- Czy jest wyznaczona strefa w wodzie?
- Czy obiekt jest zaopatrzony w strefę na plaży do rekreacji i sportu?
- Czy na kąpielisku jest pomost, molo?
- Czy istnieje możliwość cumowania sprzętu wodnego?
- Czy ma wydzielone miejsce, gdzie można zrobić grill lub ognisko?
- Czy są tam kosze na śmieci, toaleta, natryski, maszt z flagą WOPR, ratownik?
- Czy dzieci mają wydzielonej miejsce do kąpieli oraz na plaży?
- Oraz czy można na teren plaży wejść ze swoim pupilem?
Gdzie pływać bezpiecznie? Lubuskie kąpieliska z najczystszą wodą - INFORMATOR
Poniżej znajdziecie szczegółowo opisane lubuskie plaże, jeziora i zbiorniki wodne z najczystszą wodą. Ponadto są tutaj mapy pokazujące, jak dojechać w dane miejsce:
Przypominamy, że będąc na miejscu każdego jeziora, warto zapoznać się z tamtejszym regulaminem. TO BARDZO WAŻNE! Ponadto na terenie niektórych kąpielisk można wypożyczyć kajak, rower wodny, przenocować oraz dobrze zjeść! Dodatkowo cały region lubuski oferuje mnóstwo atrakcji w najbliższej okolicy, zatem jeśli znudzi się wam wylegiwanie na plaży i zabawy wodne, możecie odwiedzić, jedno z poniższych miejsc:
ZOBACZ TAKŻE:
To jeden z symboli Gorzowa: katedra. Zobacz kościół na starych widokówkach
Niewiarygodne, jak piękne było kiedyś nasze miasto. Gorzów sprzed lat oczarowuje!
Ulica Sikorskiego wyglądała kiedyś jak centrum Paryża. Nie wierzysz? Zobacz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?