MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie > Senator Bachalski nie ma czasu na sąd

(mich)

Obchody 750-lecia Gorzowa przeszkodziły wczoraj senatorowi Jackowi Bachalskiemu, by stawić się w sądzie na swoim procesie karnym.

Z oskarżenia prywatnego sprawę wytoczył mu zarząd spółki Lubpress - wydawca "GL".
Sprawa dotyczy billboardów z podobizną Bachalskiego, jakie pojawiły się na ulicach lubuskich miast dwa lata temu. Widniał na nich zniekształcony znak graficzny "GL" z napisem "Nawet Gazeta Lewuska nie obroni politycznej sitwy w regionie" oraz insynuacje o kłamstwach i manipulacjach gazety na temat Bachalskiego, których senator jednak nie sprecyzował. W ub. tygodniu zapadł prawomocny wyrok w sprawie cywilnej, na mocy którego senator musi przeprosić Czytelników, redakcję oraz wydawcę "GL", na billboardach oraz w gazetach.

Oprócz tego wydawca "GL" skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Bachalskiemu, zarzucając mu bezprawne zniesławienie. Senator wprawdzie zrzekł się immunitetu parlamentarnego, ale kilkakrotnie nie przychodził do sądu na wyznaczone terminy, tłumacząc to ważnymi obowiązkami państwowymi. Wczoraj również przysłał usprawiedliwienie, z którego wynika, że "poczucie obowiązku wobec społeczności lokalnej" nakazuje mu udział w obchodach 750-lecia Gorzowa. Do sądu nie przyszedł nawet jego pełnomocnik. - Oskarżony wyczerpał cierpliwość sądu i niewykluczone, że sąd w przyszłości nakaże przymusowe doprowadzenie oskarżonego przez policję - stwierdziła przewodnicząca składu sędziowskiego Katarzyna Gorgiel. - Na razie jednak byłoby to przedwczesne.

Sąd uznał nieobecność Bachalskiego za usprawiedliwioną i wyznaczył termin następnej rozprawy na koniec sierpnia. Do tego czasu senator ma obowiązek zastosować się do orzeczenia sądu cywilnego i zamieścić przeprosiny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska