Lubuskie. Śpiew, rap i beczka śmiechu [IMPREZY NA WEEKEND]

redakcja

Wideo

Jadwiga Macewicz wystąpi ze swoim trio. Andrzej Piaseczny da koncert jubileuszowy. Raperzy przyjadą z nowymi płytami, a satyrycy... Rozbawią! Bo przecież nie może być inaczej.

ZIELONA GÓRA

Konkurs Bachowski przyciąga talenty
Dziś startuje 41. Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. - Występują na nim uczniowie z klas instrumentów smyczkowych, zarówno ze szkół muzycznych pierwszego jak i drugiego stopnia - mówi Renata Lato, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st., która organizuje wydarzenie z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie . Tradycyjnie młodzi będą wykonywać utwór solo J. S. Bacha i utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu. Wykonań młodych muzyków wysłuchają: prof. Marcin Baranowski z poznańskiej Akademii Muzycznej, który wykłada też w AM w Bydgoszczy, prof. Małgorzata Skorupa (AM Gdańsk) i prof. Tomasz Strahl (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie).
Filharmonia Zielonogórska niedziela, 3 bm., o 17.00 - koncert galowy.

Przebojowe koncerty filharmoników
Koncert andrzejkowy bel canto to jeden z wielu przebojów sezonu artystycznego Filharmonii Zielonogórskiej. Stąd bilety na dzisiejsze wydarzenie można zdobyć już tylko z ewentualnych zwrotów. Z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod batutą Richarda Zielinskiego z USA amerykańską muzykę filmową wykonają Dominika Farbaniec (sopran) i Łukasz Gaj (tenor).
Filharmonia Zielonogórska, dziś, 19.00, bilety (60/55 zł) tylko z ew. zwrotów.

W niedzielę w Filharmonii Zielonogórskiej - rodzinny koncert symfoniczny. Dyrygował będzie Czesław Grabowski. n) i Łukasz Gaj (tenor).
Filharmonia Zielonogórska, niedziela, 3 grudnia, 15.00, ostatnie bilety (w kasie FZ): 20 i 15 zł.

Zielonogórski Project Jadwiga Macewicz Acoustic Trio łączy w sobie miłość do muzyki i niepowtarzalny klimat. Emocje na scenie, indywidualny styl oraz autentyczny niewymuszony kontakt z publicznością tworzą idealną całość.
Z Jadwigą Macewicz (vocal), która swoim głosem zachwycała już w wielu projektach, wystąpią dobrze znani z różnych zespołów, a nawet kabaretowej sceny, zielonogórscy muzycy: Albert Bezdziczek - piano, Marek Kieloch - guitar, cajon.
Atelier Drink Bar u Poliego, ul. Jana Sobieskiego, sobota, 2 grudnia, o 20.00, bilety: 15 zł.

Świat Komedii i Alex Niebrzegowski zapraszają na wieczory pełne humoru i scenicznych wygłupów - specjalnie dla tych, którzy lubią się pośmiać. Zielonogórscy improwizatorzy i kabareciarze podejmą wyzwanie i wraz z udziałem publiczności będą tworzyć scenki na miejscu i na gorąco. A wystąpią: Szymon dla MAS, Jakub Gościniak i gospodarz wieczoru Alex Niebrzegowski.
Krosno Odrz., CAK Zamek Piastowski, wtorek, 5 bm., 19.00, bilety: 10 zł.
Nowa Sól, Kaflowy Music Cafe, środa, 20.00, 10/15 zł.
Sulechów, Vabank, 8 grudnia, 21.00.

donGURALesko & WSRH (Shellerini/Słoń) przyjadą z nowymi płytami: „Dom Otwartych Drzwi”, „Czarne Słońce”. Na gramofonach - DJ Soina. Jako support Mielcar.
Klub studencki WySPa, al. Wojska Polskiego, sobota, 2 bm., 21.00.

Rok 2017 to dla Andrzeja Piasecznego czas wspomnień - mija 25 lat od jego debiutu scenicznego. Artyście będzie towarzyszył zespół poszerzony o kwartet smyczkowy i instr. perkusyjne.
CR-S, dziś, 19.00. Bilety - tylko z ewentualnych zwrotów.

„To Ci tłumaczę!” – to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina. Trzech kabareciarzy wyjaśni kilka zagadnień, które spotykamy w życiu codziennym. A my? Pękniemy ze śmiechu? No masz!
Aula UZ, ul. Podgórna, niedziela, 3 bm., 16.00, od 70 zł.

Łona, Webber & The Pimps zajadą w ramach Poza Nawiasem Tour. Nowa płyta duetu dawno osiągnęła już status Złotej Płyty. Udział w projekcie muzyków The Pimps daje nową muzyczną opowieść.
Piwnica Kawon, dziś, 19.30, bilety: 40/50 zł.

ImproH 2017, czyli dwa wieczory śmiechu
Festiwal Improwizacji i Humoru ImproH 2017 będzie miał dwie odsłony w Piwnicy Artystycznej Kawon. 8 grudnia (piątek) zaplanowano tam koncert „The Best of Gęba”, czyli kabaret, stand up, piosenka, improwizacja, humor w wykonaniu artystów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, związanych z legendarnym klubem studenckim UZ „Gęba”. Będzie też spektakl impro. Z kolei w sobotę, 9 grudnia - Otwarta Scena Impro, czyli prezentacje czterech grup impro z Polski. Wystąpią: Rafał Kaczmarski z Olsztyna, L et S Duet z Gdańska, Coś Krótkiego z Warszawy, LampArt z Krakowa. Do tego - grupa improwizacyjna Impy z Warszawy, koncert zespołu Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.
Piwnica Artystyczna Kawon, 8 grudnia, 20.00, 9 grudnia, 19.00, bilety: jednodniowy - 30 zł, karnet - 50 zł.

Mikołajkowa milonga z Rysiami
Zielonogórskie Studio Dance Club zaprasza na mikołajkową milongę z Rysiami. Sobotnie spotkanie z tangiem rozpocznie się o 19.00 otwartą lekcją tanga dla chcących rozpocząć przygodę z tym najbardziej zmysłowym tańcem. Ok. 22.30 planowany jest pokaz tanga w wykonaniu mistrzowskiej pary Moniki Wydrowskiej i Ryszarda Musiała ze Szczecina. Przed milongą, w sobotę w godz. 12.30-17.00, a w niedzielę w godz. 11.00-15.30 w ZSEkol. przy ul. Francuskiej odbędą się warsztaty tanga z Moniką i Ryszardem.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (sala witrażowa), sobota, 2 grudnia, 19.00, parkietowe: 15 zł.

GORZÓW WLKP.

Pan Kleks ma musical!
Musical Akademia Pana Kleksa skomponowany został specjalnie dla Filharmonii Gorzowskiej przez kompozytora młodego pokolenia Kamila Koseckiego i przygotowany dzięki połączonym siłom młodych wykonawców wyłonionych w castingu, doświadczonych artystów – śpiewaków i muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Musical ma być mikołajkowym prezentem dla młodszych oraz starszych melomanów.
Filharmonia Gorzowska, dziś, 19.00, bilety: 25 zł.

Kujawska i Raminiak
Recital polskich piosenek w wykonaniu Magdaleny Kujawskiej i Przemysława Raminiaka! Usłyszymy szlagiery z Kabaretu Starszych Panów oraz przeboje m.in. Krystyny Prońko, Ewy Bem, Hanny Banaszak, Andrzeja Zauchy.
Art Cafe, Teatr Osterwy, sobota, 20.00, bilety: 40 zł.

KęKę po raz pierwszy
„Trzecie Rzeczy” to kolejny album rapera KęKę. Tym razem KęKę powraca na scenę muzyczną ze swoim nowym krążkiem, by domknąć pewien muzyczny cykl. Jest to ostatni album z serii „Rzeczy”, Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach, KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców. Ta płyta ma bardzo osobisty wymiar.
Klub Muzyczny C-60, ul. Zaułek, dziś, 20.00, bilety: od 40 zł.

Egzotyczna i słodka premiera w teatrze
Kto ma ochotę na podróż do baśniowych Chin? Będą dobre smoki, tańczące tygrysy, życzliwe i złośliwe duchy. Jeśli decydujecie się na tę egzotyczną wyprawę, to znaczy, że odwiedzicie niebawem Teatr Osterwy! Przewodniczką po tej wspaniałej krainie będzie mała, nieustraszona dziewczynka Szu-Hin, która zrobi wszystko, by nakłonić chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci. Bajkę „Tygrys tańczy dla Szu-Hin” będziecie mogli zobaczyć w ramach cyklu Mikołajkowych Spotkań Teatralnych. Po każdym spektaklu dzieci będą miały okazję spotkania się z Mikołajem, który jak co roku będzie wręczał słodkie upominki.
Teatr Osterwy, niedziela, 3 grudnia, 15.00, bilety: 19-22 zł.

Opowieść o podróży
Na ostatnim w br. „Spotkaniu z podróżnikami” zaprezentuje się Agnieszka Dziadek. Spotkanie w niedzielę, 3 grudnia o 16.00 w Domu Kultury. Zaplanowano pokaz o wędrówce po Nowej Zelandii. To podróż pełna emocji, samotna, na pieszo i z jasnym celem. Zaproszony gość jest geografem, podróżniczką i blogerką.

SULĘCIN

Poczuj bluesa
Kapelę The Doctors znają chyba wszyscy w Sulęcinie! Ta bluesowa ekipa zachwyca wszystkich swoim brzmieniem: starszych i młodszych. Szykuje się bardzo przyjemny i muzyczny wieczór!
Klub u Bulka, SOK, sobota, 20.00, bilety: 15-20 zł.

Akustyczne granie w klubie u Bulka
Klub u Bulka zaprasza na akustyczny koncert Mirosława Czyżykiewicza i Witolda Cisło. Czyżykiewicz jest kultowym artystą znanym w kręgach piosenki literackiej (śpiewa m.in. wiersze Jarosława Iwaszkiewicza) . Podczas koncertu będzie śpiewał, recytował i grał na gitarze. Z kolei Witold Cisło da popis gry na gitarze barytonowej.
Klub u Bulka, Sulęciński Ośrodek Kultury, dziś, 20.00, bilety: 20-25 zł. Rezerwacje przez SMS: 608 297 629.

Wschowa

Impreza z hitami muzyki
W sobotę, 2 grudnia, o godz. 21.00 w Klubokawiarni Piętro we Wschowie zacznie się impreza z zespołem Queens Music. Będzie można usłyszeć największe hity Disco Polo i szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej, będą też taneczne przeboje lat 70. Wstęp 10 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy
W niedzielę, 3 grudnia na rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W godzinach 9.00 – 18.00 będą odbywały się prezentacje wystawców, kiermasz świąteczny, animacje dla dzieci, występy artystyczne sekcji wokalnej CKiR Klubu Piosenki Solo. W samo południe nastąpi powitanie św. Mikołaja. O godz. 14.30 nastąpi rozstrzygnięcie gminnego konkursu na najładniejszą choinkę. Będzie można zobaczyć komnatę św. Mikołaja.

Sława

Opowieść o podróży pełnej emocji
Na ostatnim w 2017 roku „Spotkaniu z podróżnikami” w Sławie zaprezentuje się Agnieszka Dziadek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia o godzinie 16.00 w Domu Kultury. Zaplanowano pokaz o wędrówce po Nowej Zelandii. To podróż pełna emocji, samotna, na pieszo i z jasnym celem. Zaproszony gość jest geografem, podróżniczką i blogerką. A. Dziadek wędruje na długich dystansach, a jej marzeniem jest przejście wszystkich długodystansowych szlaków świata, liczonych w tysiącach kilometrów. Na razie ma ich na koncie 12 tysięcy, w tym przejścia nowozelandzkiego Te Araroa i amerykańskiego Appalachian Trail. Te Araroa to szlak, którego nazwa po maorysku oznacza długą drogę, trawersuje obie wyspy Nowej Zelandii. Liczącej 3008 km trasy przede mną nie przeszedł jeszcze żaden Polak. Wstęp na spotkanie jest wolny.

SPORT

Futsal
Pierwszaliga mężczyzn:
Persa MOSiR AZS UZ - Futsal Oborniki, hala UZ przy ul. Prof. Szafrana; sobota - 19.00.
Druga liga mężczyzn: Paolo Gorzów – M40 Poznań, hala ZSTiO przy ul. Czereśniowej w Gorzowie; sobota – 17.00.
Turniej Falubaz Cup: hala WOSiR-u w Drzonkowie; sobota i niedziela - 9.00

Koszykówka
Ekstraklasa kobiet: Invest¬InTheWest AZS AJP Gorzów – PGE MKK Siedlce, hala AJP przy ul. Chopina w Gorzowie; niedziela – 18.00.

Siatkówka
Pierwsza liga mężczyzn: Olimpia Sulęcin – AZS Częstochowa, hala I LO przy ul. Plater w Sulęcinie; sobota – 17.00.
Druga liga mężczyzn: AZS UZ Zielona Góra - Bielawianka Bielawa, hala UZ ul. Prof. Szafrana; sobota - 15.00; Orzeł Międzyrzecz - Chrobry Głogów, hala na Osiedlu Kasztelańskim; sobota - 18.00.

Tenis Stołowy
II liga mężczyzn: ZKS III Drzonków – KTS Wolbromek, hala w Drzonkowie sobota – 16.00; AZS UZ Zielona Góra – SKS LZS Raszówka, mała hala UZ, ul. Podgórna, sobota – 17.00.
Drugi wojewódzki turniej kwalifikacyjny seniorów: hala WOSiR-u w Drzonkowie; niedziela – 10.00.

Miniżużel
XXII Międzynarodowy Turniej Miniżużlowy Mikołajkowy: tor w Stanowicach; sobota – 12.00.
III Miniżużlowy Piknik Mikołajkowy: tor w Kostrzynie przy ul. Kościelnej; niedziela – 12.00.

Kolarstwo
Ogólnopolski wyścig „Przełaj nad Wartą”: start i meta na ul. Fabrycznej w Gorzowie; niedziela – 10.15 – 15.15 (10.15 – masters III, IV i amatorzy; 11.00 – mastersi I, II; 11.55 – młodzicy; 11.56 – młodziczki; 11.57 – żacy; 12.25 – juniorzy młodsi; 12.26 – juniorki młodsze; 13.20 – kobiety open; 14.10 – mężczyźni open.

Szachy
Turniej Zielony Mat: SP-1 przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze - sobota, 10.00.

Tenis
Barbórkowo-Mikołajkowy turniej dla dzieci: tenisowa hala MOSiR-u w Zielonej Górze; sobota - 9.00 (najmłodsi), 12.30 (starsi).

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie