Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

LUBUSKIE W jednym z mieszkań w Drezdenku znaleziono zwłoki 41-letniej kobiety. Co się stało? Ustala to prokuratura

maw
Sprawą zajmuje się prokuratura w Strzelcach Krajeńskich
Sprawą zajmuje się prokuratura w Strzelcach Krajeńskich Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
- Podobno w centrum Drezdenka doszło do morderstwa - napisał do nas zaniepokojony Czytelnik. Okazuje się, że w jednym z mieszkań kamienicy znaleziono zwłoki kobiety. Policja potwierdza tylko ten fakt. O morderstwie na razie nikt nie mówi.

Drezdenko. W kamienicy znaleziono martwą kobietę

W poniedziałek, 5 sierpnia jednej z kamienic w Drezdenku przy ul. Kościuszki policjant znalazł ciało kobiety. Informację potwierdza nam rzecznik prasowy policji w Drezdenku. - Zwłoki 41-latki zostały znalezione w jej mieszkaniu. Prokurator zabezpieczył je do sekcji - poinformował nas mł. asp Tomasz Bartos.

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę, 4 sierpnia wieczorem.

Czytaj również: ZIELONA GÓRA Krwawe sceny na zielonogórskim deptaku. Chcieli poderżnąć gardło znajomemu. Małżeństwo aresztowane

Co wydarzyło się w mieszkaniu?

Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich. - W związku ze zdarzeniem dokonano zatrzymania 32-letniego konkubenta zmarłej - mówi Paweł Szmid, zastępca prokuratora rejonowego.

Kobieta miała liczne obrażenia

- W środę, 7 sierpnia przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonej, przy czym biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie wskazał, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - dodał prokurator.

Kobieta miała na ciele również wiele obrażeń.

W mieście mówi się, że między partnerami dochodziło często do kłótni. Związek znany był mieszkańcom z burzliwego życia. - Alkohol, bójki, raz ktoś wypadł z okna... Nie była to spokojna para - mówi nam jeden z mieszkańców.

Z uwagi na stan zaawansowania śledztwa, prokuratura nie udziela jednak więcej szczegółowych informacji dotyczących okoliczności zdarzenia oraz powstania obrażeń.

Czytaj też: ZIELONA GÓRA. Brutalne zabójstwo ojca. Syn przyznał się do jednego ciosu nożem

Sprawdź również:

W których lubuskich miastach jest niebezpiecznie? Gdzie dochodzi do przestępstw kryminalnych, gospodarczych czy drogowych? Dane z GUS pochodzące z powiatów z 2018 roku pozwoliły stworzyć ranking miasta z największą liczbą przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców. Sprawdźcie, jak wypadło woj.lubuskie na kolejnych slajdach >>> Czytaj również: Złodzieje i włamywacze poszukiwani przez lubuską policjęPortal polskawliczbach.pl;nf stworzył ranking miasta w Polsce z największą liczbą przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców. Sprawdziliśmy, które miasta w województwie lubuskim można uznać za niebezpieczne.  W układaniu rankingu pomocny okazał się współczynnik przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu na 1000 mieszkańców. Dane pochodzą z 2018 r.- Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście, ale trzeba pamiętać, że wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej. Wysoka pozycja miasta w tym rankingu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, ale nie jest jednoznaczne z ogólnym poziomem niebezpieczeństwa w tymże mieście. Drobne przestępstwa nie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tak samo jak poważne przestępstwa kryminalne - tłumaczą autorzy rankingu z portalu polskawliczbach.pl ;nf Zaznaczają również, aby zwrócić uwagę na procent wykrywalności.Do kategorii przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu zalicza się:Zabójstwo (art. 148)Dzieciobójstwo (art. 149)Eutanazja (art. 150)Namowa lub pomoc do samobójstwa (art. 151)Przerwanie ciąży za zgodą kobiety (art. 152)Przerwanie ciąży bez zgody kobiety (art. 153)Śmierć kobiety jako następstwo aborcji (art. 154)Nieumyślne spowodowanie śmierci (art.155)Ciężki uszczerbek na zdrowiu (art. 156)Zwykłe i lekkie uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia (art. 157 i 157a)Udział w bójce lub pobiciu (art. 158)Użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia (art. 159)Narażenie na niebezpieczeństwo (art. 160)Narażenie na chorobę wywołaną wirusem HIV, zakaźną lub weneryczną (art. 161)Nieudzielenie pomocy w niebezpieczeństwie (art. 162)WIDEO: Śmiertelne potrącenie 10-latka na hulajnodze. Kierujący samochodem był trzeźwyźródło: TVN24/x-news

LUBUSKIE. To miasta w woj.lubuskim z największą liczbą przes...

WIDEO: Śmierć nad jeziorem Granicznym w gminie Maszewo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska