MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie Wawrzyny 2023. Biblioteki w Zielonej Górze i Gorzowie czekają na zgłoszenia. Co nowego w tym roku w konkursie?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Do 20 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Lubuskie Wawrzyny 2022”. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: utwory literackie, prace naukowe i dziennikarskie. Na zgłoszenia czekają Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.

Wawrzyn Literacki jest przeznaczony dla autorów związanych z województwem lubuskim, dawnym zielonogórskim lub dawnym gorzowskim (miejsce urodzenia bądź zamieszkania), a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach.

Zdjęcia archiwalne z poprzednich gali wręczenia Lubuskich Wawrzynów. Kto zdobędzie je w tym roku? Dowiemy się 23 lutego br.

Lubuskie Wawrzyny 2023. Biblioteki w Zielonej Górze i Gorzow...

Lubuskie Wawrzyny - promowanie książek, prac dziennikarskich...

Wawrzyn Naukowy ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej, dotyczących Środkowego Nadodrza lub województwa lubuskiego.
Wawrzyn Dziennikarski ma za zadanie promować dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich – reportaż, publicystyka, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie – odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.

Lubuskie Wawrzyny. Będzie też plebiscyt na Nagrodę Czytelników

Oprócz głównych nagród (Lubuskiego Wawrzynu w kategorii „poezja” i „proza”, Lubuskiego Wawrzynu Naukowego i Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego) wręczane są wyróżnienia, m.in. dyplom dla najlepszej publikacji popularnonaukowej czy dyplom za walory edytorskie. Po raz kolejny organizatorzy konkursu – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim – przeprowadzą także plebiscyt na Nagrodę Czytelników.

Lubuskie Wawrzyny. Wszystkie zgłoszenia będą podane do publicznej wiadomości

Prace zgłoszone do Lubuskich Wawrzynów w poszczególnych kategoriach będą oceniać kapituły konkursowe, w których zasiadają uznani literaturoznawcy, naukowcy i dziennikarze, m.in.: ks. dr hab. Andrzej Draguła, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak, literaturoznawczyni z Uniwersytetu Zielonogórskiego, red. Marta Grzywacz – dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz prof. Jolanta Chwastyk-Kowalczyk, medioznawczyni z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Jak podkreślają organizatorzy - najważniejsza dla nas była zawsze promocja zgłoszonych publikacji oraz dziennikarzy, odbywała się ona jednak dopiero po ogłoszeniu nominowanych i wyróżnionych, a pozostałe zgłoszenia pozostawały tajemnicą.
W tym roku po raz pierwszy w historii Lubuskich Wawrzynów będziemy podawać do publicznej wiadomości wszystkie zgłoszenia.
Szczegóły konkursu i regulaminy są dostępne na stronie wawrzyny.norwid.net.pl.
Gala wręczenia Lubuskich Wawrzynów odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godzinie 18.00 w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska