Lubuskiej policji brakuje pieniędzy nawet na... legalizację alkomatów

(pij)Zaktualizowano 
Lubuska policja wprowadziła limity kilometrów dla radiowozów. Brakuje też pieniędzy na legalizację alkomatów. Jeszcze niedawno do spryskiwaczy była lana... woda. Zaprzecza temu komenda wojewódzka.

Policjanci z kilku lubuskich jednostek zaalarmowali nas z powodu limitu kilometrów. Wprowadziła je komenda wojewódzka. Dotyczy to jazdy radiowozami. Mówią, że nie są one mocno zaniżone i nierealne, ale jednak są.

Funkcjonariusze dziwią się temu wymogowi. - Jak można wyliczać kilometry dla radiowozów, to absurd - mówią policjanci z północnej części województwa.

Limity kilometrów to jedno. Policjanci skarżą się, że komendzie wojewódzkiej brakuje pieniędzy nawet na legalizacje alkotestów, czyli alkomatów. W kilku jednostkach z południa i północy województwa, część urządzeń już leży w szafach. Czekają na to, żeby zostały wysłane do legalizacji. Bez niej są bezużyteczne. - To jakaś paranoja, jak można oszczędzać na alkomatach - dziwią się.

Marek Waraksa, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji zaprzecza limitom. - Nie ma żadnych limitów wprowadzonych dla samochodów służbowych w lubuskich jednostkach - mówi. Zapewnia, że nikt nie wyznaczył limitów na przejazdy. - Jest to owszem, na bieżąco monitorowane, i z naszych obserwacji wynika, że liczba przejechanych kilometrów będzie podobna do tej z ubiegłego roku - mówi M. Waraksa.

Rzecznik komendanta wojewódzkiego zaprzecza informacjom o alkotestach czekających na legalizacje. - Wszystkie legalizacje urządzeń przeprowadzane są na bieżąco. Nie będzie takiej sytuacji, że policjanci nie będą mieli czym sprawdzić trzeźwości kierowcy - informuje M. Waraksa.

Policjanci na swoich forach donoszą również o innych absurdach w jednostkach w całej Polsce. Informują, że lanie wody do spryskiwaczy radiowozów nie jest niczym dziwnym. Dlaczego? Na płyn brakuje pieniędzy.

Mówią też, że jeżdżą radiowozami, które nie są ubezpieczone od wypadku lub kraksy z ich winy. Funkcjonariusze wykupują ubezpieczenie OC za własne pieniądze.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 12:17, Sabrina napisał:

ALE NA DODATKI MIESZKANIOWE Z POWODZENIEM IM WYSTARCZA!TAKŻE NA DODATKI Z TYTUŁU BRAKU MIESZKANIA, REMONTU ITP.ZA TO POLICJANCI DOSKONALE WIEDZĄ O KTÓREJ W NOCY PODJECHAĆ DO PIEKARNI BOJEST SZANSA NA WYRWANIE KILKU DARMOWYCH BUŁEK PRZY OKAZJI ZAŁADUNKUJAKIM DESPERATEM TRZEBA BYĆ ŻEBY ZOSTAĆ POLICJANTEM??!!!



Skoro tak Sabrina piszesz,to w pełni zdajesz sprawę,że masz dowody,a skoro tak jest to powinnaś spełnić obywatelski obowiązek zawiadomienia Prokuratury.Rozważ,jaką wagę ma Twój artykuł?
T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 12:37, Hiob napisał:

Rzecznicy Komendantów zawsze mówią tak aby ich Komendant wytrwał na stanowisku, a oni nie trafili do patrolówki. Jak jest to jedźcie na stację paliw w Gorzowie przy Wróblewskiego. Tam znajduje się policyjny warsztat samochodowy. Na placu za płotem widać kilkadziesiąt samochodów a w warsztacie pusto. Obok nowe KIE. Ciekawe dlaczego? Tylko pytam czy to nie dlatego, że nie ma żadnych pieniędzy na naprawę, a nowe pojazdy stoją dlatego, żeie ma 130 zł na ich zarejestrowanie? A do tych co zazdroszczą policjantom- zapraszam wstąpcie po te miody do tej służby! Te dodatki o, których gościu piszesz wyżej to więcej pisania jak pieniędzy. Będziesz potem kupował wszystko sam do służby chcąc być bezpiecznym, wydawał pieniądze na komórkę w służbowych rozmowach, kupował papier, przybory biurowe i wiele wiele innych rzeczy a dodatkowo słuchał przełożonych bez pomysłów ale z ambicjami. Nie należy skomleć słuchając jedynie stereotypów!



Brak słów na w/w artykuł.
T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 12:52, ~szary~ napisał:

PŁACZA ZE NIE MAJĄ NA PALIWO, ALE DZIECI DO PRZEDSZKOLI TO MAJA ZA CO DOWOZIĆ I KOLEGÓW PO SŁUZBIE TEŻ.WYSTARCZY POPATRZEĆ NA OS.PIASKI JAK CZESTO ZAJEŻDZAJA POLICYJNE WOZY,A KOMENDA JEST NA WYSZYNSKIGO.



Co na to Wydział Kontroli KWP w Gorzowie Wlkp.
T
TRJANOWSKI48
W dniu 17.10.2009 o 21:29, ppppppppppppppp napisał:

a może KWP Gorzów odpowie czy są pieniądze na przeglądy pojazdów policji bo wiele ich pojadów stoi na warsztatach czekajac na przegląd bo i na to nie ma pieni.edzy



ADRESATEM jest Min.Spraw Wewnętrznych i Administracji.
T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 13:33, ;) napisał:

Rozumiem, ze tak jest w Gorzowie, bo w Zielonej po 24 na ulicy mozna spotkac srednio 1 taxowke i 2 radiowozy... nikogo wiecej sie nie zobaczy, bo cale miasto siedzi w domu, no ale przeciez to im brakuje na plyn do spryskiwaczy, kiedy cale miasto plawi sie w luksusie



Gościu miasto nie utrzymuje Policji,jest dotowana z budżetu Państwa.
T
TRJANOWSKI48
W dniu 17.10.2009 o 21:29, ppppppppppppppp napisał:

a może KWP Gorzów odpowie czy są pieniądze na przeglądy pojazdów policji bo wiele ich pojadów stoi na warsztatach czekajac na przegląd bo i na to nie ma pieni.edzy



Może to sposób na oszczędność?
T
TRJANOWSKI48
W dniu 17.10.2009 o 23:25, Gość napisał:

Niedługo będą zabierać dowody rejestracyjne policjantom i odholowywać radiowozy na parkingi policyjne.



Nie będą odbierać,lecz nie będą dopuszczone do ruchu drogowego w oparciu o Prawie Ruchu Drogowego.
T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 12:52, ~szary~ napisał:

PŁACZA ZE NIE MAJĄ NA PALIWO, ALE DZIECI DO PRZEDSZKOLI TO MAJA ZA CO DOWOZIĆ I KOLEGÓW PO SŁUZBIE TEŻ.WYSTARCZY POPATRZEĆ NA OS.PIASKI JAK CZESTO ZAJEŻDZAJA POLICYJNE WOZY,A KOMENDA JEST NA WYSZYNSKIGO.



Bardzo proste,ujawnić nr.rej.pojazdów,a na pewno Komendant Miejski Policji wyciągnie konsekwencje służbowe.Proponuję po ujawnieniu,ażeby tacy Policjanci wzięli raportówki i pełnili służbę na pieszo-nawet cały rok!!!
G
Gość
W dniu 17.10.2009 o 21:29, ppppppppppppppp napisał:

a może KWP Gorzów odpowie czy są pieniądze na przeglądy pojazdów policji bo wiele ich pojadów stoi na warsztatach czekajac na przegląd bo i na to nie ma pieniędzy



Niedługo będą zabierać dowody rejestracyjne policjantom i odholowywać radiowozy na parkingi policyjne.
p
ppppppppppppppp

a może KWP Gorzów odpowie czy są pieniądze na przeglądy pojazdów policji bo wiele ich pojadów stoi na warsztatach czekajac na przegląd bo i na to nie ma pieni.edzy

T
TRJANOWSKI48
W dniu 15.10.2009 o 12:17, Sabrina napisał:

ALE NA DODATKI MIESZKANIOWE Z POWODZENIEM IM WYSTARCZA!TAKŻE NA DODATKI Z TYTUŁU BRAKU MIESZKANIA, REMONTU ITP.ZA TO POLICJANCI DOSKONALE WIEDZĄ O KTÓREJ W NOCY PODJECHAĆ DO PIEKARNI BOJEST SZANSA NA WYRWANIE KILKU DARMOWYCH BUŁEK PRZY OKAZJI ZAŁADUNKUJAKIM DESPERATEM TRZEBA BYĆ ŻEBY ZOSTAĆ POLICJANTEM??!!!



Desperatem nie trzeba zostać,ale przejść sito kwalifikacyjne.
;)

Rozumiem, ze tak jest w Gorzowie, bo w Zielonej po 24 na ulicy mozna spotkac srednio 1 taxowke i 2 radiowozy... nikogo wiecej sie nie zobaczy, bo cale miasto siedzi w domu, no ale przeciez to im brakuje na plyn do spryskiwaczy, kiedy cale miasto plawi sie w luksusie

p
policjant

JEŻELI BUDZET POLICJI STANOWI POŁOWE TEGO CO W LATACH POPRZEDNICH TO OCZYWISTE ŻE KIDYŚ TYCH PIENIEDZY BRAKNIE! MIMO TAKICH BRAKÓW JEDNOSTKOM WYZNACZONO POZIOM PRZEBIEGU AUT Z ROKU UBIEGŁEGO. TYLKO KILA SOBIE NIE RADZI . ISTOTNYM PROBLEMEM JEST FAKT NIE DBANA O AUTA NIMAL CODZIENNIE POLICJANCI ROZBIJAJĄ JE I TO CZĘSTO Z ŁASNEJ WINY .ZDARZA SIE CZESTO ŻE NARAZ IDWA LUB TRZY WOZY PRZY PARKOWANIU,COFANIU,I PŁACA ZA TO PODATNICY!

~szary~

PŁACZA ZE NIE MAJĄ NA PALIWO, ALE DZIECI DO PRZEDSZKOLI TO MAJA ZA CO DOWOZIĆ I KOLEGÓW PO SŁUZBIE TEŻ.WYSTARCZY POPATRZEĆ NA OS.PIASKI JAK CZESTO ZAJEŻDZAJA POLICYJNE WOZY,A KOMENDA JEST NA WYSZYNSKIGO.

~kierowca~

I BARZO DOBRZE ŻE KTOŚ PRÓBUJE ZMUSIĆ NIEROBÓW DO OPUSZCZENIA CIEPŁYCH AUTEK I CHODZENIA PO ULICACH.GDYBY BYŁO IM ŹLE TO BY SIE ZWALNILI ,ALE SIEDZA BO GZIE IM BEDZIE LEPIEJ . SOCJAL JAK ZA KOMUNY ŚRENIA PŁACA 3 TYSIAKI I JESZCZE ŹLE!

Dodaj ogłoszenie