Lubuszanin został mistrzem świata strongmanów na imprezie organizowanej przez Arnolda Schwarzeneggera (wideo)

(paw)
Mateusz Kieliszkowski
Mateusz Kieliszkowski strongman.pl
- Belka na maksa i kula to moje dwie ulubione konkurencje. Wygram - mówił przed finałem Arnold Amateur Strongman World Championship Mateusz Kieliszkowski z Chlebowa. I tak było. 21-latek w niedzielę został mistrzem świata amatorów. Zawody odbyły się w amerykańskim Columbus.

Kieliszkowski ma 21 lat, 188 cm wzrostu i waży 137 kg. Mieszka w miejscowości Chlebów (gmina Maszewo), jest absolwentem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. W Stanach pokonał 34 siłaczy z całego świata.

Oprócz Lubuszanina w zawodach wystąpiło jeszcze dwóch Polaków: Michał Kopacki (26 lat, 188 cm i 140 kg wagi) z Tuszyna, który zajął ostatecznie bardzo dobre 7. miejsce i 24-letni Mariusz Dorawa ze Zblewa (182 cm wzrostu, 127 kg wagi), który ostatecznie był 23.

Mateusz Kieliszkowski wygrał eliminacje. Nad drugim ze strongmanów miał 13 punktów przewagi. Od tytułu mistrza świata dzieliły go dwie konkurencje: belka na maksa i kula, w których jest bardzo mocny. Jego dodatkowym atutem było też to, że jako lider startował ostatni, więc mógł kontrolować poczynania najgroźniejszych rywali. I taki scenariusz się sprawdził. O sukcesie Kieliszkowskiego poinformował nas internauta Mateusz, znajomy mistrza.

Zobacz, jak Mateusz Kieliszkowski trenuje kulę. Kula ważyła 200 kg, a 21-latek podnosił ją na wysokość 145 cm.

Mistrzostwa odbyły się w ramach 26. Arnold Sports Festiwal od 27 lutego do 02 marca w Columbus, w stanie Ohio. Cały festiwal zawodów siłaczy obejrzało około 175 tys. fanów sportu i fitness. Wystartowało 18 tys. zawodników w 50 imprezach sportowych, w tym w 13 olimpijskich.