Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

L.U.C. na Górze Mediów

(hak)
Raper, tekściarz, kompozytor, reżyser L.U.C. - Łukasz Rostkowski, jest rodowitym zielonogórzaninem (absolwent LO nr 1), od kilku lat mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył prawo. Prawnikiem nie został. Porwał go muzyczny żywioł.
Raper, tekściarz, kompozytor, reżyser L.U.C. - Łukasz Rostkowski, jest rodowitym zielonogórzaninem (absolwent LO nr 1), od kilku lat mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył prawo. Prawnikiem nie został. Porwał go muzyczny żywioł. fot. Paweł Janczaruk
Otwarcie pierwszej w regionie mediateki - Góra Mediów w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze uświetni koncert L.U.C.-a.

Dyrektor biblioteki wojewódzkiej Andrzej Buck nie mógł trafić lepiej z zaproszeniem akurat tego artysty na inaugurację mediateki. Wszak Góra Mediów to zerwanie z dosłownym wizerunkiem książnicy, jako "magazynu" słowa drukowanego. Użytkownik mediateki - po nabyciu abonamentu - będzie mógł korzystać z internetu, słuchać ulubionej muzyki, oglądać filmy w wersji DVD, korzystać z audiobooków i e-booków, grać w gry PC i PS3.

Będzie więc teraz w Norwidzie bardzo multimedialnie, a takim artystą jest przecież pochodzący z Zielonej Góry L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski. Słynący z giętkiego, oryginalnego języka, inteligentnych tekstów i niebalnych nu jazzowych czy trip-hopowych dźwięków raper, kompozytor i producent ma na koncie m.in. wydawnictwo multimedialne "Plenet LUC", gdzie połączył "żywioły Filmu, Muzyki, Książki i Grafiki", współpracę z Leszkiem Możdżerem, Marią i Janem Peszkami, Andrzejem Smolikiem, Urszulą Dudziak.

Laureat Paszportu "Polityki" na otwarciu Góry Mediów zaprezentuje projekt "39/89 - Zrozumieć Polskę", który premierę miał rok temu - przy okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 20. rocznicy uzyskania suwerenności przez Polskę. L.U.C. oddał tu w pełni głos postaciom z historii. Są słynne słowa Józefa Becka czy Stefana Starzyńskiego z września 1939 r. Są wypowiedzi Władysława Gomułki, Jana Pawła II, Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy. Ale też milicyjne meldunki z rozruchów podczas stanu wojennego. Muzyka stanowi tło, ale buduje niezwykły klimat: oddaje tragedię, dramatyzm wydarzeń, a w finale - im bliżej wolności - staje się podniosła.

WiMBP, wtorek, 18.30. O wejściówki na koncert można pytać w bibliotece

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska