Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łużyckie Stowarzyszenie Gospodarcze przyznało nagrody biznesmenom

Leszek Kalinowski
Łużyckie Stowarzyszenie Gospodarcze zrzesza przedsiębiorców z Gubina i okolic oraz Zielonej Góry. Rok temu stowarzyszenie po raz pierwszy organizowało konkurs o Gubińską Nagrodę Gospodarczą.

- Chodziło nam o to, by pokazać, zareklamować nasze firmy oraz budować pozytywny ich wizerunek w regionie. Wszak to one dają zatrudnienie mieszkańcom - przyznają prezes stowarzyszenia Justyna Cal-Chrobak oraz wiceprezes Zenon Turowski. - Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy organizować go cyklicznie.

 

Jak dodaje Z. Turowski, taki konkurs to także integracja lokalnego biznesu.

 

Największy zakład pracy

 

Konkurs za rok 2008 ogłoszono w dwóch kategoriach: produkcja oraz usługi. Kapituła konkursu brała pod uwagę następujące kryteria: utrzymanie lub wzrost stanu zatrudnienia w latach 2007 - 2008, dynamikę produkcji lub sprzedaży w latach 2007 - 2008, rentowność firmy, warunki pracy i płacy pracowników, działalność firmy na rzecz stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników, wspieranie działalności społecznej, charytatywnej oraz sponsoring.

 

Zwycięzcą konkursu o Gubińską Nagrodę Gospodarczą 2008 w kategorii produkcja jest firma Andrzeja i Zbigniewa Iwanickich Spółka Jawna Meble Tapicerowane. Firma ta funkcjonuje w Gubinie od 4 lat, a na rynku już od ponad 16. W tej chwili jest największym zakładem pracy w Gubinie, zatrudniającym blisko 300 pracowników. Jej wysokiej jakości wyroby meblarskie i stolarka meblowa są znane w krajach Unii Europejskiej.

- Zaczynaliśmy w Lubsku, mieliśmy obawy, czy w Gubinie się uda, ale zupełnie niepotrzebnie, bo firma ciągle się rozwija i mamy dalsze plany- mówi Andrzej Iwanicki.

 

Będzie więcej stanowisk

 

W kategorii usługi i handel wygrała firma Auto Chos Spółka Cywilna Stanisław Paszkowski i Maciej Paszkowski. Firma istnieje na rynku w Gubinie od 1995 roku.

- Początkowo zajmowaliśmy się tylko wymianą oleju, z czasem rozszerzyliśmy działalność - mówi Stanisław Paszkowski.

 

Najpierw firma znajdowała się przy ul. Lubelskiej, od kilku lat świadczy usługi przy ul. Żymierskiego. A pracuje cała rodzina: synowie Maciej i Michał oraz żona Krystyna.

- Będę w pełni szczęśliwy, kiedy oprócz czterech stanowisk otworzę jeszcze dwa i będę mógł naprawiać karoserię - dodaje S. Paszkowski.

 

Kapituła konkursu postanowiła po raz pierwszy przyznać nagrodę Regionalny Produkt Ekologiczny, otrzymała ją Rozlewnia Wody Źródlanej Joanna. Powstała ona w lipcu 2000 roku. Główną działalnością firmy jest produkcja wody źródlanej i zaopatrzenie zakładów w wodę pitną (czerpie ją z własnego ujęcia). Od początku istnienia firmy, rozlewnia wody Joanna organizuje odbiór pustych, wykorzystanych butelek, które kierowane są do zakładów produkujących chemię gospodarstwa domowego.

 

Nagrody zostały wręczone na balu, w którym udział wzięło blisko 70 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska