Maciej Boryna walczy o zamknięcie składowiska w Kartowicach....

  Maciej Boryna walczy o zamknięcie składowiska w Kartowicach. "To nienormalne włóczyć się po sądach za walkę o wspólne dobro!"

  Lucyna Makowska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Maciej Boryna, radny powiatu i społecznik walczący o zamknięcie składowiska w Kartowicach kolejny raz stanął przed sądem. Zarządzająca nim spółka pozwała go do sądu za rozpowszechnianie na jej temat nieprawdziwych informacji i szkalowanie jej dobrego imienia.
  Maciej Boryna gotów jest walczyć o swoje stanowisko, bo jak mówi działał w imieniu mieszkańców.

  Maciej Boryna gotów jest walczyć o swoje stanowisko, bo jak mówi działał w imieniu mieszkańców. ©ARch. własne

  - Podtrzymuję swoje stanowisko, nie mogę zgodzić się z żadnym zarzutem stawianym przez spółkę i dysponuję niepodważalnymi dowodami na zaistniałe w procesie składowania odpadów nieprawidłowości - mówi Maciej Boryna.- Cieszę się, że wreszcie ze składowiska nie śmierdzi jak wcześniej i oby zmora już nigdy więcej nie powróciła. Możemy śmiało spać przy otwartych oknach. A Szprotawa może znów bez wstydu zapraszać turystów.
  Choć nigdy nie wiadomo, czym może zaskoczyć nas nasza „Śnieżka”. Cieszę się, że przeznaczono mi taki los. Poświęcenie dla dobra ludzi - to jest coś dla czego warto żyć. Choć z drugiej strony to nienormalne, by włóczyć się po sądach za walkę o dobro.

  O uciążliwości składowiska wybuchających na nim co rusz pożarach, których od 2014 roku naliczono aż kilkanaście i o wpływie na samopoczucie mieszkańców, pisaliśmy na łamach Gazety Lubuskiej wielokrotnie. Tak jak o szerokim poparciu dla działań M. Boryny i Krzysztofa Skiby, kolejnego społecznika ze Szprotawy, któremu firma również wytoczyła proces o naruszenie dóbr osobistych. Obaj mają do dziś poparcie mieszkańców czy jednomyślne stanowisko rady miasta, co do jego zamknięcia. Szefowie firmy we wszystkich publikacjach podkreślali, że działają zgodnie z literą prawa.

  We wtorek przesłuchiwano m.in. Andrzeja Skawińskiego, przewodniczącego rady miejskiej w Szprotawie oraz burmistrza miasta Józefa Rubachę. Na wniosek spółki sąd wyłączył rozprawę z jawności.

  Toczące się w w żagańskiej prokuraturze postępowania z zawiadomienia mieszkańców w sprawie pożarów, oraz niewłaściwej eksploatacji składowiska, z uwagi na jego wielowątkowość i skomplikowany charakter przejęła Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

  Maciej Boryna o pożarze składowiska Szprotawa-Kartowice (wypowiedź z 2017 roku)


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.