Jeśli wybierasz się w długą podróż, pewnie zastanawiasz się co zrobić, by twoja cera wyglądała świeżo i zdrowo mimo zmęczenia. Godziny w samolocie, samochodzie czy pociągu mogą wpłynąć na jej stan i sprawić, że buzia zszarzeje, straci blask i zasypie się nieestetycznymi wypryskami. Ale od czego mamy kosmetyki!

Dobry make-up na podróż to ten, który będzie – przede wszystkim – trwały. Nie może się ścierać, rozmazywać ani blaknąć. Nie może też spowodować, że skóra będzie się nieestetycznie świeciła czy, odwrotnie, wysychała. Na rynku są na szczęście formuły, które dadzą pewność, że nawet męczące, podniebne loty nam nie zagrożą.  

Podstawa

Podstawą każdego makijażu jest staranne przygotowanie skóry twarzy. Nawet najlepszy podkład nie utrzyma się długo na wysuszonej lub przetłuszczonej buzi.

Więc, przede wszystkim, oczyszczajmy. Przed daleką wyprawą warto zastosować peeling złuszczający, maskę nawilżającą i odpowiedni krem. Tak przygotowana płaszczyzna świetnie przyjmie kolejne kosmetyki.

Trafnym pomysłem jest też zainwestowanie w solidną bazę. To specjalna formuła, która sprawi, że nakładane później podkłady i pudry będą się lepiej trzymać.

24 godziny

Drugim, niezwykle ważnym krokiem w przygotowaniu się do podróży, jest zastosowanie dobrego, trwałego, kryjącego podkładu. Tutaj doskonale sprawdzi się Estee Lauder Double Wear Stay-In-Place Makeup, czyli ulubiony produkt makijażystów, który trzyma się na twarzy do 24 godzin i zapewnia jej nieskazitelny wygląd przez cały dzień. Wygląda naturalnie w upale i wilgoci, nie stwarza efektu maski, nie rozmazuje się i – co bardzo ważne – nie brudzi ubrań.

Hitowy wyrób występuje w wielu kolorach, wśród których każdy może znaleźć ten idealny dla siebie. Dodatkowo zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 15, co chroni naszą skórę przed niepożądanymi skutkami ekspozycji na słońce.

Podkład marki Estee Lauder to uwielbiany na całym świecie kosmetyk, który zdobył popularność właśnie dzięki swojej niezwykłej trwałości. Na pewno zda egzamin w podróży i zapewni naszej cerze piękny, świeży wygląd.

Zwieńczenie

Dobry makijaż nie obędzie się też bez subtelnego podkreślenia oczu. Udając się na wyprawę, lepiej zrezygnować z cieni do powiek i ograniczyć się do wydłużającej rzęsy maskary, np. Estee Lauder Sumptuous Bold Volume Lifting Mascara, która spowoduje, że rzęsy będą długie i pogrubione, ale nie stracą nic ze swojej naturalnej lekkości.

Tusz to jednak nie koniec naszych rytuałów. Ostatnim krokiem powinno być użycie utrwalającej mgiełki. Spryskana nią twarz będzie wyglądać korzystnie przez całe godziny.

Tak przygotowany makijaż spowoduje, że nie będziemy musieli się martwić o wygląd naszej twarzy nawet w trakcie wielogodzinnych, męczących wycieczek. Odpowiednie kosmetyki to podstawa – nie należy na nich oszczędzać. Raz zakupione posłużą nam naprawdę długo. I sprawią, że żadna przygoda nie zagrozi kondycji naszej cery. Będą bowiem jednocześnie pielęgnować i maskować niedoskonałości.