Mamy brązowych medalistów Mistrzostw Polski! (ZDJĘCIA)

Dariusz Brożek
Trener z medalistami.
Trener z medalistami. Archiwum klubu
Zawodnicy klubu sportowego Orlęta Grzegorz Hildebrand i Jan Chojnacki wywalczyli brązowe medale podczas V Mistrzostw Polski Młodzików w stylu klasycznym.

Mistrzostwa rozegrano w hali sportowo-widowiskowej przy gimnazjum nr 2 Żukowie w woj. pomorskim. Wystartowało w nich 220 zawodników, urodzonych w latach 2002-2004. Reprezentowali 47 klubów z całego kraju. Orlęta Trzciel reprezentowali Grzegorz Hildebrand i Jan Chojnacki. - Obaj znakomicie się spisali zdobywając brązowe medale i awansując do ścisłej elity czołowych polskich zapaśników w tej kategorii - zaznacza ich trener Mieczysław Kuryś.

Trzcielskich zawodników wychwalał też główny sędzia zawodów Andrzej Wroński - dwukrotny mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty, który obecnie jest prezesem klubu Morena Wega w Żukowo. Zasłużyli na te komplementy. G. Hildebrand startował w kategorii wagowej 42 kg i miał aż 28 rywali. Łącznie stoczył siedem walk i wygrał aż sześć z nich.

Umiejętnościami technicznymi, wolą walki i sprawnością fizyczną popisał się jego klubowy kolega J. Chojnacki, który startował w kat. 47 kg. Miał 30 rywali. Gładko przeszedł przez eliminacje i łącznie wygrał pięć z sześciu pojedynków na macie.

Obaj nasi zapaśnicy wykorzystali swoje szanse na medalowe miejsca. Walkę o brąz J. Chojnacki wygrał równie szybko, co pewnie kładąc rywala na łopatki. G. Hildebrand zwyciężył natomiast przez przewagę techniczną.

- Jestem bardzo zadowolony z ich wyników. Wyznaczony cel osiągnęli w stu procentach - dodaje M. Kuryś.

W klubie trenuje obecnie blisko 30 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów z Trzciela, Brójec i nawet z Pszczewa. Spotykają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 w salce sportowej przy ul. Kościuszki. W grudniu wszyscy młodzi zapaśnicy będą mogli się na mistrzostwach województwa w Lubsku.

Zapasy są jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Trzcielu. Młodych zawodników dopingują sukcesy wychowanki klubu Moniki Michalik - multimedalistki Mistrzostw Polski i Europy oraz brązowej medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a także jej brata Tadeusza, który jest aktualnym wicemistrzem Europy.