Mamy mistrza boksu! To Eryk Wasilewski

(dab)
Młody mistrz (w środku) z trenerem Andrzejem Bekiszem i dyrektorem ośrodka Lesławem Hołownią. Archiwum OSiR
Mieszkający w Rakowie pod Skwierzyną Eryk Wasilewski wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików z boksie.

Mistrzostwa rozegrano w Poznaniu. Eryk Wasilewski walczył w kategorii 52 kg i ostatecznie zajął drugie miejsce. Do rodzinnego Rakowa koło Skwierzyny wrócił ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrza Polski!

Eryk trenuje w sekcji boksu OSiR Skwierzyna pod okiem znakomitego szkoleniowca Orkana Gorzów Andrzeja Bekisza. Był to dobry rok dla tego bardzo utalentowanego zawodnika, który wygrał kilka turniejów między innymi na Łotwie, eliminacje do Mistrzostw Polski w Tczewie, zajął również drugie miejsce w międzynarodowym turnieju w Niemczech przegrywając tylko z mistrzem Norwegii.

Eryk pokazał swoim kolegom, że aby zostać mistrzem nie trzeba mieszkać w Warszawie, a można w Rakowie. Wystarczy ciężka, systematyczna praca, apetyt na tytuł mistrza sportu oraz wsparcie rodziny. Gratulacje należą się również tacie Eryka - Jackowi Wasilewskiemu, który przyprowadził syna na pierwszy trening i cały czas go wspierał.

Obecnie w sekcji boksu OSiR Skwierzyna boks trenuje ponad 30 zawodników w różnym wieku. Niespełna trzy lata temu zawodniczka ze Skwierzyny - Patrycja Pawlak zdobyła tytuł wicemistrza Polski kadetek. Jak zaznacza dyrektor ośrodka sportu Lesław Hołownia, to kolejny przykład, że mamy wspaniałą młodzież, której należy w odpowiedni sposób wskazać kierunki rozwoju i zapewnić wykwalifikowaną kadrę trenersko-instruktorską.

Treningi sekcji bokserskiej odbywają się w OSiR w poniedziałki i czwartki od 17.30 do 19.00. Więcej informacji pod numerem tel. 95 7170 489.