MKTG SR - pasek na kartach artykułów

- Mamy nadzieję, że obudzimy się jutro, a wynik będzie inny - takie słowa można było usłyszeć w zielonogórskiej Platformie Obywatelskiej

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Przed godziną 21:00 było głośne odliczanie, tuż po ukazaniu się wyników lekkie brawa. Tak zielonogórska Platforma Obywatelska przyjęła wyniki wyborów prezydenckich. Zobaczcie na naszym materiale wideo, jak chwilę po pierwszych wynikach zareagowali przedstawiciele partii.

Zielonogórska Platforma Obywatelska spotkała się na podsumowaniu wyborów w Piekarni Cichej Kobiety. O godzinie 21:00 przybyło tam kilkudziesięciu zielonogórzan oczekujących na wyniki wyborów. Przed ogłoszeniem wyników widać było optymizm. W kuluarach można było usłyszeć głosy, że będzie dobrze i to Rafał Trzaskowski okaże się zwycięzcą. Gdy na dużym ekranie ukazał się wynik wyborów, słychać było delikatne brawa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zgromadził 49.6 % głosów, ale przy dwuprocentowym marginesie błędu, nie można jeszcze stwierdzić, że ten wynik jest ostateczny.

Wciąż wszystko jest możliwe

Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów porozmawialiśmy z posłem Koalicji Obywatelskiej. Mimo pierwszych, niekorzystnych wyników, Waldemar Sługocki przekonywał, że wynik nie jest jeszcze rozstrzygnięty. - Wszystko jest otwarte. Czekamy na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej - mówił tuż po ogłoszeniu wyników przewodniczący lubuskiej Platformy Obywatelskiej. - Żaden z kandydatów nie powinien jeszcze triumfować, bo różnica jest bardzo niewielka. Cieszy mnie frekwencja w skali kraju, ale też w województwie lubuskim. Mam nadzieję, że wzorem pierwszej tury wyborów, Lubuszanie w większości poparli kandydata Koalicji Obywatelskiej. Ten podział głosów pokazuje, że przez pięć lat Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość podzielił Polaków. Zdradzieckie mordy, chamska hołota - to jest język Prawa i Sprawiedliwości. Kreowanie nieprzyjemnych informacji i działalność lokalnych dziennikarzy, szczególnie Radia Zachód. Takie rzeczy widzimy codziennie. W takiej Polsce żyjemy. Mam nadzieję, że wygra normalność, tolerancja, wzajemny szacunek i nowa solidarność, jak mówi Rafał Trzaskowski. Życzę sobie tego, żeby każdy z nas był szanowany i dobrze czuł się we własnej Ojczyźnie - podsumował Sługocki.

Ocena kampanii wyborczej

Poseł Sługocki podsumował minioną już kampanię wyborczą. - W mojej ocenie była to najlepsza kampania po 1989 roku. Odbyło się mnóstwo spotkań z Polakami. Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odbyli setki spotkań z Polkami i Polakami. To dobrze świadczy o tych politykach, bo chcieli być ze społeczeństwem i tym samym budowali interakcję z ludźmi. Nie chowali się za szkłem telewizora, tylko byli wśród Polakami. To ważny element, który pojawił się w tej kampanii - zakończył.

Rafał szedł jak fighter

- To jest znakomity wynik, który nie może jeszcze wskazać zwycięzcy wyborów. Mam nadzieję, że obudzimy się rano i będzie on dla nas korzystniejszy - skomentowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak. - Rafał Trzaskowski miał bardzo krótką kampanię. Szedł w niej jak fighter. Przekonywał ludzi i myślę, że obudził wielu Polaków. Czekam niecierpliwie na zmianę tych liczb i mam nadzieję, że to on będzie naszym prezydentem. Myślę, że frekwencja w Lubuskiem jest efektem naszej pracy i wielu spotkań, jakie się tu odbyły. Zielona Góra jest w krajowej czołówce. To znakomita wiadomość - zakończyła marszałek Polak.

- Rafał szedł jak fighter - mówiła Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

ZDJĘCIA Z PODSUMOWANIA WYBORÓW PRZEZ ZIELONOGÓRSKĄ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ:

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska