Mamy ratowników na medal (wideo)

(paw)

Gazeta Lubuska

Reprezentantki województwa lubuskiego na podium mistrzostw Polski

Reprezentantki województwa lubuskiego na podium mistrzostw Polski ©Paweł Kozłowski

- Cała Polska już wie, że Lubuskie najlepsze jest - zaśpiewały na podium szczęśliwe zawodniczki z Zielonej Góry, które zdobyły dwa medale mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym.

Impreza od soboty odbywała się na pływalni w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Nasza reprezentacja zdobyła trzy medale.

Dwa krążki: złoto i brąz wywalczyliśmy w konkurencji 4 razy 50 m z pasem węgorz (to urządzenie, które służy do holowania tonącej osoby). Do tego dorobku brąz dołożyła Lilianna Fabisiak, która była też trenerką naszej drużyny, w konkurencji 100 ratownik.

Ekipa Lubuskiego to zielonogórzanie - byli i obecni pływacy miejscowego Kornera. - Trzy medale to świetny wynik. Mamy młodą ekipę, która zaczęła ćwiczyć ze sobą dopiero dwa tygodnie temu - podkreśla Lilianna Fabisiak.

W Drzonkowie wystąpiło prawie 150 najlepszych ratowników z całej Polski, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Zmagali się w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach. Były też zawody pokazowe: rzut liną i SERC, czyli symulacja akcji ratowniczej. W zawodach wziąć udział mogli osoby ze stopniem co najmniej młodszego ratownika.