Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapa Jeziora Goszcza w prezencie z "GL"!

Redakcja
Wakacyjny prezent dla wszystkich Czytelników "Gazety Lubuskiej". W każdą środę, czwartek i piątek z papierowym wydaniem otrzymasz bezpłatnie szczegółową mapę jeziora.

To gratka dla wielbicieli natury, turystów, wędkarzy i regionalistów. Każda mapa, poza topografią jeziora i jego okolic, posiada także szczegóły z jego historii i mnóstwo ciekawostek.

Uwzględnia drogi dojazdowe - główne, lokalne a także gruntowe (leśne i polne). Dowiesz się, gdzie w pobliżu znajdują się campingi, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe i agroturystyczne.

Na każdej mapie zaznaczone są znajdujące się w okolicy zabytkowe kaplice, kościoły, zamki, pałace i dwory, a także lokalne ciekawostki, które warto zobaczyć - pomniki, głazy narzutowe, fortyfikacje czy ruiny.

Dla miłośników wycieczek - dokładnie rozrysowane piesze szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Do tego granice parków narodowych, krajobrazowych i rezerwatów przyrody z zaznaczonymi wieżami obserwacyjnymi i punktami widokowymi.

Dla lubiących wypoczynek nad wodą, informacja o kąpieliskach, pomostach i wypożyczalniach sprzętu sportowego.

Do tego przydatne w trudnych sytuacjach informacje o najbliższych posterunkach policji, ośrodkach zdrowia, szpitalach i stacjach benzynowych.
Mapy są nieduże i poręczne. Zmieszczą się do skrytki samochodowej, plecaka czy torby. W wakacje warto mieć je pod ręką!

W piątek, 29 lipca mapa jeziora Goszcza. To akwen morenowy położony na zachodnich obrzeżach Lubrzy. Na wschodnim brzegu jeziora znajduje się kąpielisko wsi Lubrza, na południowym ładnie utrzymana plaża w Nowej Wiosce, natomiast na północnym krańcu jeziora zaniedbany pomost oraz kąpielisko nieistniejącego już ośrodka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wokół jeziora wytyczony został Pieszo-Rowerowy Szlak Nenufarów, którym opiekują się władze gminy. Brzegi jeziora porośnięte są lasem, z zachodu porastającym wysokie wzgórza polodowcowe.

Na jeziorze prowadzi się ekstensywną gospodarkę rybacką. Odłowy i zarybianie prowadzi Polski Związek Wędkarski. W jeziorze żyją lin, szczupak, sandacz, węgorz, karaś, leszcz, ukleja, krąp, karp, sum, płoć, okoń, wzdręga.

Więcej w piątek, 29 lipca w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska