Maradona przeprosił sędziego za "rękę Boga". 29 lat po pamiętnym meczu z Anglią (wideo)

(m. korn), źródło: Foto Olimpik/x-news
Kto wie, być może gdyby nie słynna "ręka Boga" Argentyna nie doszła by do finału MŚ i nie zdobyła najcenniejszego piłkarskiego trofeum Foto Olimpik/x-news
Po 29 latach od jednego z najsłynniejszych wydarzeń w historii piłki nożnej, Diego Maradona przeprosił sędziego Alego Ben Nassera za "rękę Boga". Argentyńczyk podczas wizyty w Tunezji postanowił skorzystać z okazji i odwiedzić arbitra, który prowadził pamiętne spotkanie ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata w 1986 roku.

Diego Maradona pamiętnego gola ręką zdobył w 1986 roku, podczas pierwszych minut drugiej połowy podczas ćwierćfinałowego spotkania z Anglią. Argentyna wygrała wówczas 2:1. W finale zespół z Ameryki Południowej pokonał RFN 3:2.

Przeczytaj też:W ostatnich meczach Stal i Falubaz będą walczyć o... utrzymanie w PGE Ekstralidze