Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak tańczy...

  Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak tańczy z Evą Minge na Pol’And’Rock Festival 2018 (dawny Przystanek Woodstock)

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Borek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak tańczy z Evą Minge na Pol’And’Rock Festival 2018 (dawny Przystanek Woodstock)
  Szuramy z panią marszałek nóżką, pochwaliła się w internecie projektantka Eva Minge. Do tego był film, na którym obie panie szurają nóżkami, czyli tańczą podczas Pol’And’Rock Festival 2018.
  Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak tańczy z Evą Minge na Pol’And’Rock Festival 2018 (dawny Przystanek Woodstock)
  Szuramy z panią marszałek nóżką, pochwaliła się w internecie projektantka Eva Minge. Do tego był film, na którym obie panie szurają nóżkami, czyli tańczą podczas Pol’And’Rock Festival 2018. Eva Minge na tę imprezę pojechała jako gość konferencji i ambasador województwa, którego marszałkiem jest Elżbieta Anna Polak.

  Znamy już obsadę występu tańca naszych gwiazd mody i polityki. To głos oddajmy jury.

  Komentatorzy - w przeważającej części - byli pełni zachwytu. Spodobał się ludowi luz obu pań. Czy pani marszałek, aby wypadało pozwolić sobie na taki luz? Wypadało. Była na festiwalu luźnych ludzi. Zresztą, politycy wyżsi rangą - nie ujmując naszej pani marszałek - też ku uciesze ludu tańczyli. Pląsali prezydenci Polski. Kwaśniewski w rytm disco polo (jako kandydat, ale jury oszalało), i Komorowski, i Duda również (występ w Lednicy, na chrześcijańskim zlocie młodzieży). Na światowym parkiecie politycznej bywało równie przaśnie, śmiesznie albo nieporadnie.

  Osobiście nie uważam, by pytanie (wypada politykowi tańczyć czy nie wypada?) było tematem na debatę. Powagi urzędu, w mojej ocenie, ani cza-cza, ani disco polo nie narusza. Ale już chętnie podyskutowałabym o tym, czego przejawem są tego rodzaju pląsy, mniejsza mniej lub bardziej udane. Tu pojawiłyby się już pytania o styl (sprawowania urzędu) oraz naturę współczesnej polityki.

  Po Andrzeju Dudzie pląsającym na lednickich polach znowu mówiono, że z biegiem czasu natura polityki staje się coraz luźniejsza, a polskiej - bardziej przaśna. By wstrzelić się w gusta tych, co przeżywają trudne sprawy innych, historie z pamiętników z cudzych wakacji albo popisy gwiazd, co tańczą. Bo skoro odbiorca chce przaśności, to aktorzy różnych scen właśnie tę przaśność dać mu muszą. Skoro przekaz ma trafić do odbiorcy, nadawca musi się dostosować. Czasami równając w dół...

  Patrzę na film, na którym pani marszałek szoruje nóżką. I myślę: przekaz ma trafiać do odbiorcy, ale nadawca ma być w tym wiarygodny. I tu mi zgrzyta. Szurająca nóżką pani marszałek, w mojej ocenie, na siłę obsadziła siebie w roli tej, co taka fajna. Nie mogę przekroczyć horyzontu indywidualnej oceny. Luzu nie widzę - powiedziałabym, gdybym była w jury tańca z politykami.
  Pani marszałek dostałaby ode mnie takie same noty, jak prezydent Janusz Kubicki, za niektóre swoje publiczne występy na internetowym forum. Dałabym 1, bo nie znoszę kabaretu. Ten jeden punkt byłby za moje salwy śmiechu. Z komizmu najpewniej niezamierzonego...

  Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

  PolAndRock Festival. Zobacz nasz serwis specjalny:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo