18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Martwy dzik leży koło przystanku autobusowego na Trasie Północnej w Zielonej Górze

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Zwierzę przez dłuższy czas leżało w okolicach przystanku autobusowego "Osiedle Zastalowskie".
Zwierzę przez dłuższy czas leżało w okolicach przystanku autobusowego "Osiedle Zastalowskie". Czytelnik
Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcia martwego dzika leżącego w okolicach przystanku autobusowego "Osiedle Zastalowskie" znajdującego się przy Trasie Północnej. Prawdopodobnie jest to jeden ze stada, które można było spotkać przy Zespole Edukacyjnym nr 9, znajdującym się przy ul. Spawaczy.

Martwe zwierzę znajduje się w pobliżu przystanku autobusowego "Osiedle Zastalowskie", przy Trasie Północnej. Prawdopodobnie to członek stada widzianego dzisiaj przy Zespole Edukacyjnym numer 9.

Sprawa została przekazana do zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Niebawem dzik zostanie usunięty.

Martwy dzik na drodze. Co robić?

Jeżeli natkniemy się na martwego dzika, powinniśmy niezwłocznie poinformować Zakład Gospodarki Komunalnej. Należy zadzwonić pod numer telefonu - 68 322 91 00 i podać dokładną lokalizację. Pracownicy ZGK zjawią się w podanym przez nas miejscu i usuną martwe zwierzę.

Dziki w Zielonej Górze. Dzwonimy do ZGK

O procedurach związanych z usuwaniem dzików opowiedział nam dyżurny Straży Miejskiej. - Jeżeli dzik leży w pasie drogi, to wtedy zgłaszamy sprawę do ZGK - tłumaczył Bogusław Sawczuk. - W tym momencie następuje specjalna procedura w związku z ASF. Przyjeżdża firma i wtedy następuje badanie i utylizacja. Jeżeli dzik znajduje się na prywatnej posesji, to jej właściciel również powinien zadzwonić do ZGK i poprosić o zabranie. Sam właściciel nie jest w stanie wezwać firmy, która zutylizuje dzika. Jest za to odpowiedzialna specjalna firma i ona się tym zajmuje. Od poniedziałku 27 lipca ruszyła akcja związana z odstrzałem dzików. Niestety nasiliła się ich obecność w mieście. Nie można było ich wywozić z terenu miasta. Populacja zostanie zmniejszona o 150 sztuk i myślę, że nastąpi znaczna poprawa - podsumował.

WIDEO: Zielona Góra. Dziki w mieście.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska