Martyna Kubka z nową drużyną zdobyła medal mistrzostw Polski w tenisie

OPRAC.:
Cezary Konarski
Martyna Kubka, zawodniczka CKT Grodzisk Mazowiecki.
Martyna Kubka, zawodniczka CKT Grodzisk Mazowiecki. Mat. pras. LOTOS PZT Polish Tour
W Zielonej Górze zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Tenisie. Triumfowały reprezentantki Górnika Bytom, które w finale pokonały BKT Advantage Bielsko-Biała 4:1. Brązowy medal zdobył zespół CKT Grodzisk Mazowiecki, którego zawodniczką jest zielonogórzanka Martyna Kubka.

Finał był prawdziwym popisem siły zawodniczek z Bytomia, bowiem już na otwarcie, w dwóch pojedynkach singlowych, nie straciły nawet seta. Tegoroczna mistrzyni Polski seniorek Magdalena Fręch pewnie pokonała Maję Chwalińską 6:3, 6:4, a Weronika Falkowska - Terezę Smitkovą 7:6 (7-2), 6:2. Trzeci punkt dla Górnika zdobyła Marcelina Podlińska, po wygranej z Patrycją Niewiadomską 6:1, 6:0. W czwartym starciu Linda Noskova, zawodniczka z Bielska-Białej, wygrała z Rozalią Gruszczyńską 6:3, 6:2. Był to jedyny punkt stracony przez bytomianki, bowiem w decydującym deblu Falkowska i Fręch nie dały większych szans Chwalińskiej i Smitkovej (6:2, 6:0).

Równolegle z finałem toczyła się rywalizacja o brązowy medal, w której spotkały się CKT Grodzisk Mazowiecki i AZS Poznań. Zwycięsko z niej wyszły zawodniczki z akademii w Kozerkach, pokonując poznanianki 5:1. Bardzo dobrze spisała się była zawodniczka GKT Nafta Zielona Góra Martyna Kubka, która zdobywała ważne punkty dla swojego nowego klubu. Najpierw pokonała (6:1, 6:1) Zuzannę Krygier, a w grze deblowej wspólnie z Anastazją Szoszyną wygrała (6:2, 6:2) z duetem Anna Hertel – Weronika Rutkowska.

Martyna Kubka na kortach Wimbledonu

Martyna Kubka: zielonogórska tenisistka na kortach Wimbledon...

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Tenisie

• Finał: KS Górnik Bytom – BKT Advantage Bielsko Biała A 4:1 (Magdalena Fręch – Maja Chwalińska 6:3, 6:4; Weronika Falkowska – Tereza Smitkova 7:6 (7-2), 6:2; Marcelina Podlińska – Patrycja Niewiadomska 6:1, 6:0; Rozalia Gruszczyńska – Linda Noskova 3:6, 2:6; Falkowska, Fręch - Chwalińska, Smitkova 6:2, 6:0).
  • Mecz o 3. miejsce: CKT Grodzisk Mazowiecki - AZS Poznań 5:1 (Anastazja Szoszyna - Anna Hertel 6:1, 6:2; Martyna Kubka - Zuzanna Krygier 6:1, 6:1; Zuzanna Witkowska - Weronika Rutkowska 1:6, 0:6; Laura Stypuła - Sylwia Zagórska 6:4, 6:2; Szoszyna, Kubka - Hertel, Rutkowska 6:2, 6:2; Stypuła, Witkowska - Krygier, Zagórska 6:4, 7:6 (7-2).
Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka (na zdjęciu po prawej) została mistrzynią Europy juniorek w grze podwójnej.

Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka mistrzynią Europy jun...