Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masz problem z lekami? Albo e-receptą? Farmaceuci porozmawiają z Tobą przez telefon

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Prezes Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Daria Wielogórska – Rutka.
Prezes Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Daria Wielogórska – Rutka. Karolina Misztal, Tomasz Czachorowski, , Archiwum prywatne
Wiele starszych osób prosiło w aptekach o różne porady. Teraz jednak stara się nie wychodzić z domu. Ale Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska wyszła im naprzeciw. Uruchomiła infolinię dla pacjentów. Dzięki temu można dłużej porozmawiać z farmaceutą i uzyskać pomoc.

Zadzwoń do aptekarza

Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska stworzyła infolinię dla pacjentów, za pośrednictwem której można porozmawiać z farmaceutą bez wychodzenia z domu.

- To była nasza inicjatywa. Chcieliśmy w dobie pandemii koronawirusa pomóc pacjentom, zwłaszcza tym, którzy mają różne problemy, obawy, związane z równoczesnym przyjmowaniem wielu leków, z realizacją e-recept itp. – mówi prezes Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Daria Wielogórska – Rutka.

– Przed pandemią pacjenci często korzystali z porad farmaceutów. Teraz dłuższa rozmowa jest utrudniona, ze względu na środki ostrożności, ale i czas, jaki pracownicy aptek mają do dyspozycji.

Konsultacja telefoniczna z farmaceutą to dobry pomysł

Zdaniem Stanisławy Wasilko z Zielonej Góry, taki telefon dla pacjentów to bardzo dobry pomysł.

- Sama chętnie z niego skorzystam. Boję się chodzić teraz po sklepach, aptekach. A jak już muszę wykupić receptę, to robię to konkretnie i szybko. Nie zadaję żadnych pytań – mówi pani Stanisława. – A potem w domu często zastanawiam się, czy leki przepisane od różnych lekarzy nie działają nawzajem niewłaściwie, kiedy je razem przyjmuje. Może powinnam zrobić większy odstęp czasowy? Kupuję też różne suplementy na wzmocnienie organizmu, może one też mają przy przyjmowanych lekach jakieś uboczne skutki?

Zapamiętaj numer 884 909 823 i zadzwoń, żeby porozmawiać

Jak podkreśla Daria Wielogórska – Rutka – akcja Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej ph. „Farmaceuci Pacjentom”, skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, które nie mają też dostępu do Internetu. Ale oczywiście nie tylko do nich.
- Ja mam dostęp do komputera i czasem sprawdzam wiele rzeczy. Jednak w internecie nie wszystkie informacje są rzetelne i prawdziwe, więc zawsze lepiej sprawdzić wiedzę u fachowca – przyznaje Krystyna Mączyńska z Zielonej Góry. – Farmaceucie uwierzę, internetowi niekoniecznie.

Aby skorzystać z bezpłatnej porady farmaceuty, wystarczy zadzwonić w określonych godzinach pod numer telefonu: 884 909 823. Na razie dyżury odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach: 10.00 – 12.00 oraz 18.00 – 20.00.

ZOBACZ TEŻ

W związku z pandemią koronawirusa nie tak łatwo dostać się dziś do szpitali. Przed nimi rozstawione są namioty, w pilnowaniu przestrzegania re  reżimu sanitarnego pomaga wojsko. Trzy szpitale w woj. lubuskim przeprowadzają testy dla osób po kwarantannie...

Trzy lubuskie szpitale wykonują testy dla osób w kwarantanni...

Zanim wejdziemy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, trzeba podać się mierzeniu temperatury, wypełnić ankietę w ustawionym przez budynkiem namiocie... Wszystko związane jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w dobie koronawirusa

Szpitale wracają do planowanych operacji. Potrzeba więcej krwi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska