Mateusz Gawęda Trio w Kostrzynie nad Odrą. Występ odbył się...

  Mateusz Gawęda Trio w Kostrzynie nad Odrą. Występ odbył się w ramach projektu Polski Jazz 360°

  oprac. (pik)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W Kostrzyńskim Centrum Kultury wystąpił Mateusz Gawęda Trio.
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jakub Pikulik

  W czwartek, 13 września, w Kostrzyńskim Centrum Kultury wystąpił Mateusz Gawęda Trio. To ogólnopolski projekt, mający na celu propagowanie muzyki jazzowej.
  Mateusz Gawęda Trio to jedna z najbardziej wyróżniających się formacji młodego pokolenia polskich muzyków jazzowych. Ich album “Overnight Tales”, który ukazał się w 2016 roku spotkał się ze świetnym przyjęciem i zgromadził szereg pozytywnych recenzji. Zespół zdobył nominację do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii muzyka jazzowa - fonograficzny debiut roku. Niedawno premierę miał najnowszy album zespołu “Falstart”
  Zobacz galerię
  W skład formacji wchodzą Mateusz Gawęda - pianista i kompozytor charakteryzujący się zdecydowanym brzmieniem odwołującym się do różnorodnych wpływów muzycznych i gatunków; Alan Wykpisz – wyróżniający się dużym wyczuciem i muzyczną intuicją kontrabasista, członek wielu uznanych projektów w kraju: High Definition Quartet, Vehemence Quartet, Eskaubei czy Tomek Nowak Quartet, a także Grzegorz Pałka – perkusista, laureat wielu konkursów i festiwali perkusyjnych współpracujący z najciekawszymi muzykami krajowej sceny.

  Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce można zobaczyć i usłyszeć wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  W Kostrzyńskim Centrum Kultury wystąpił Mateusz Gawęda Trio. Jakub Pikulik

  - Chcemy docierać z muzyką jazzową do mniejszych miejscowości. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że słucha jazzu na co dzień. Słuchamy tej muzyki na zakupach, w marketach, centrach handlowych, w reklamach. Chodzi nam o to, żeby pokazać, że jazz może być muzyką dla wszystkich. Dlatego tym bardziej cieszy nas tak duża frekwencja jak tutaj, w Kostrzynie - mówi Mateusz Zarembowicz prezes Fundacji Polski Jazz. Wspomina, że są miejscowości w Polsce, w których nawet nie było pianina, aby zorganizować koncert. Pieniądze na instrument zebrano więc w internecie, koncert się odbył, a pianino zostało w domu kultury i teraz korzystają z niego najmłodsi.

  - Bardzo się cieszymy, że realizujemy ten projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Plany są ambitne i jak się wszytko uda, będziemy Państwa zapraszać częściej na koncerty polskich muzyków jazzowych. A że warto, przekonała się wczoraj spora grupa fanów, która entuzjastycznie nagradzała muzyków brawami - mówi Zdzisław Garczarek, dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury.
  Zobacz galerię

  Zobacz też wideo: Utwór Krzysztofa Komedy z filmu "Nóż w wodzie" w wykonaniu Retro Jazz Quartet


  Czytaj więcej o Kostrzynie nad Odrą: Kostrzyn nad Odrą - informacje, wydarzenia, artykuły
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.