Mateusz Kieliszkowski chce zdobyć upragnione złoto. Uda mu się na zawodach World's Strongest Man 2019? (ZDJĘCIA)

Łukasz Koleśnik
Mateusz Kieliszkowski zajął drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Teraz przygotowuje się na start w mistrzostwach świata - World's Strongest Man 2019. Giants Live/Zoie Carter-Ingham
Już w przyszłym tygodniu Mateusz Kieliszkowski będzie rywalizował z najsilniejszymi ludźmi na świecie. Czy w końcu uda mu się zająć najwyższy stopień podium w prestiżowych zawodach? Młody zawodnik, pochodzący z małego Chlebowa w gminie Maszewo, walczy z całych sił, aby to osiągnąć.

Mateusz wspominał już, że przestało go zadowalać zdobywanie srebrnych i złotych medali. Chce sięgnąć po złoto w prestiżowych zawodach. Z ostatnich startów wyniósł jednak kilka pozytywów. - Prawie na każdych zawodach występuje konkurencja martwy ciąg. Już dawno ustaliliśmy, że nie jest to moja mocna strona - przyznaje M. Kieliszkowski. - Podczas mistrzostw Europy udało mi się osiągnąć pięć powtórzeń. Jak na mnie, to był bardzo dobry wynik. Jestem zadowolony, że w tym elemencie widać u mnie poprawę.

Mateusz Kieliszkowski znowu pobił rekord świata. Tym razem na mistrzostwach Europy (ZDJĘCIA)

Na filmie Real Pharm Nutrition Kieliszkowski podsumował również występ na zawodach Arnold Classic w Brazylii. - Potężne wydarzenie. Zawody trwały cały weekend, pełne przeróżnych dyscyplin - opowiada. - Targi są ogromne. To chyba druga co do wielkości impreza po amerykańskim Arnold Classic. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć Arnolda Schwarzeneggera.
Mateusz przyznał również, że do Brazylii przyjechał zaraz po mistrzostwach Europy. - Byłem zmęczony. O dobre wyniki było naprawdę trudno - przyznaje.

Strongman Mateusz Kieliszkowski zdobył srebro na mistrzostwach Europy w Anglii oraz zawodach w Brazylii (ZDJĘCIA)

Ostatnie ważne zawody, w których Mateusz brał udział, to kolejna odmiana Arnold Classic, tym razem w Johannesburgu, gdzie Polak walczył m.in. o kwalifikację do przyszłorocznej odsłony Arnold Classic w Stanach Zjednoczonych. Zawody Mateusz ukończył na drugim miejscu, za Oleksiem Novikovem. Ukrainiec kwalifikacje na zawody w USA zdobył w Brazylii co sprawiło, że przy jego wygranej kwalifikacja automatycznie przeszła na pozycję nr. 2, czyli właśnie na Kieliszkowskiego.

Mateusz Kieliszkowski trzecim siłaczem na świecie. Stanął na podium Arnold Classic 2019 (ZDJĘCIA)

Teraz przed młodym strongmanem kolejne wyzwanie. Start w zawodach World's Strongest Man 2019. Odbędą się one w Stanach Zjednoczonych, dokładniej w Bradenton na Florydzie. W poprzedniej edycji tych zawodów Mateusz zajął drugie miejsce, przegrał tylko z Hafthorem Bjornssonem, którego szersza publiczność zna jako Górę z serialu "Gra o Tron". Czy polski zawodnik zdobędzie upragnione złoto? Przekonamy się w przyszłym tygodniu. Zawody World’s Strongest Man 2019 zaczynają się w czwartek, 13 czerwca i potrwają do niedzieli (16 czerwca).