Mateusz Klich z asystą w meczu MLS. Jego drużyna pokonała zespół Bartosza Slisza

Bartosz Głąb
Mateusz Klich (DC United) z asystą w meczu MLS.
Mateusz Klich (DC United) z asystą w meczu MLS. Apple TV+
Mateusz Klich zanotował asystę w wygranym przez DC United 3:2 meczu ligi Major League Soccer z Atlantą United. Hat-trickiem dla ekipy 33-letniego Polaka popisał się znany z występów w europejskich klubach Belg Christian Benteke. W zespole gości do 86. minuty grał reprezentant Polski - Bartosz Slisz.

Mateusz Klich lepszy od Bartosza Slisza w "polskim meczu" w lidze MLS

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Atlanta United zmierzyła się na własnym stadionie z DC United. W barwach ekipy gospodarzy od pierwszej minuty grał aktualny pomocnik reprezentacji Polski - Bartosz Slisz, natomiast w szeregach drużyny przyjezdnej - Mateusz Klich, który w przeszłości zaliczył 41 występów w barwach narodowych.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla przyjezdnych, bo w 16. minucie objęli prowadzenie, ale po kilku minutach Christian Benteke doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy były napastnik reprezentacji Belgii po raz drugi wpisał się na listę strzelców i przyjezdni schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Mateusz Klich pomógł skompletować hat-tricka partnerowi z zespołu

Na początku drugiej części spotkania Atlanta United wyrównała po samobójczym trafieniu. Wynik na 3:2 dla gości w 55. minucie ustalił były snajper między innymi Aston Villi i Liverpoolu. Belg mógł skompletować hat-tricka dzięki precyzyjnemu dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Klicha. Dla 33-letniego Polaka to 3 asysta w tym sezonie ligi MLS.

Klich rozegrał pełne 90 minut, natomiast Bartosz Slisz boisko opuścił w 86. minucie. Młodszy z Polaków w 30 minucie został ukarany żółtą kartką. To jego drugie napomnienie w nowym zespole.

W tabeli Konferencji Wschodniej DC United po 12 meczach zajmuje 7. miejsce. Atlanta United ma 1 spotkanie rozegrane mniej i w klasyfikacji plasuje się 3 pozycje niżej. Liderem konferencji jest Inter Miami z Leo Messim i Luisem Suarezem w składzie. W tej serii gier pokonała na wyjeździe kanadyjski CF Montreal 3:2, a jedno z trafień dla ekipy z Florydy zanotował były napastnik reprezentacji Urugwaju. Suarez i Benteke są liderami strzelców ligi MLS. Obaj zawodnicy po 11 razy trafiali do bramki przeciwników.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...