Mateusz Konefał po meczu Piasta Karnin z Karkonoszami Jelenia Góra: Zrobiliśmy sobie fajne święta

Alan Rogalski
Mateusz Konefał, pierwszy z lewej, już w spotkaniu z Piastem Żmigród poprowadził Piasta Karnin Gorzów do zwycięstwa. Dał też wygraną w spotkaniu z Karkonoszami Jelenia Góra. Artur Szymczak
W sobotnie przedpołudnie, 26 marca, miejscowi widzowie byli świadkami widowiska jednego aktora. Pierwszoplanową rolę odegrał w nim trener gospodarzy Piasta Karnin Gorzów Mateusz Konefał.

Opiekun karninian już w 8 min. otworzył wynik meczu. Z prawej strony indywidualną akcję przeprowadził Marcin Kaczmarek, w polu karnym minął dwóch rywali i wyłożył piłkę jak na tacy opiekunowi Piasta. Temu nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności.

Jeszcze przed przerwą Konefał podwyższył na 2:0, po tym, jak został sfaulowany w polu karnym. Jego strzał z 11 metrów wyczuł Michał Dubiel, ale przy dobitce bramkarz Karkonoszy nie miał szans. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0.

- Konefał show? Też przyszło mi to na myśl, ale bez przesady. Zdobyliśmy bramki w newralgicznych minutach. W takich, w których w poprzedniej rundzie traciliśmy je. Wiemy z doświadczenia, że trudno się podnieść po utracie goli w 5. czy też w 40. minucie gry. Zdawaliśmy sobie też sprawę z tego, że Karkonosze miały do nas daleko z Jeleniej Góry, musiały wyjechać do Karnina o wczesnej porze, więc chcieliśmy jak najszybciej wyjść na prowadzenie i to nam się udało. Dzięki temu mamy fajne święta - powiedział Konefał.

Piast Karnin Gorzów 3 (2) - Karkonosze Jelenia Góra 0 (0)
Bramki: Konefał 3 (8, 42, 49).
Piast: Fabiański - Kożuchowski (od 60 min Brzytwa), Suchowera, Kucharski, Wawrzyniak (od 77 min Awiżeń) - Śliwiński, Konefał, Kaczmarek, Gardzielewicz, Startek - Teteruk (od 82 min Kijak).
Karkonosze: Dubiel - Palimąka, Kuźniewski, Bochnia, Mat. Firlej - Kraśnicki (od 77 min Pytel), Sareło, Wersocki, Poszelężny - Kusiak (od 53 min Kowalski), Pieśkiewicz.
Sędziował: Przemysław Tyrka (Gorzów). Widzów 50.