MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020, egzamin ósmoklasisty 2020 - znamy terminy! Wiemy, do kiedy nadal zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Uczniowie w najbliższym czasie nie wrócą do szkół.
Uczniowie w najbliższym czasie nie wrócą do szkół. Marek Szawdyn
W piątek, 24 kwietnia, ministrowie poinformowali o nowych terminach egzaminów maturalnych i ósmoklasisty oraz działalności szkół, przedszkoli i żłobków.

Maturzyści w piątek 24 kwietnia zakończyli zajęcia w szkołach - Dziękuję nauczycielom, którzy przez trzy lata przygotowywali ich w szkołach - mówił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Działalność szkół, przedszkoli i żłobków nie zostanie wznowiona przynajmniej do 24 maja.

Matura 2020. Kiedy odbędą się egzaminy?
Minister Piontkowski poinformował, że 8 czerwca odbędzie się pierwszy, pisemny egzamin maturalny z języka polskiego. W kolejnych dniach maturzyści będą pisali testy z kolejnych przedmiotów. Potrwają one do 29 czerwca. W tym roku nie odbędą się egzaminy ustne. Na początku lipca odbędzie się egzamin dodatkowy, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli napisać go w pierwszym terminie. Wyniki matur zostaną podane do 11 sierpnia. Egzamin poprawkowy ma się odbyć na początku września, a wynik poprawek zostanie podany do wiadomości uczelni do końca września. Każdy uczeń będzie siedział w osobnej ławce. Oczywiście, zostaną zachowane odpowiednie odległości między piszącymi.

Matura 2020. Co z funkcjonowaniem uczelni? Kiedy będą otwarte? Co z nowym rokiem akademickim?

Również uczelnie wyższe nie wznowią swojej normalnej działalności przed 24 maja. Minister Wojciech Murdzek dodał, że w przypadku zachowania w.w. dat, jest szansa rozpocząć kolejny rok akademicki 1 października 2020 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy się odbędzie?

Ministerstwo poinformowało, że ósmoklasiści napiszą swoje egzaminy w terminie 16-18 czerwca. Zostanie sprawdzony do końca lipca i wtedy zacznie się rekrutacja do szkół średnich.

Egzaminy zawodowe 2020. Termin, data, zasady

W terminie 22 czerwca - 9 lipca odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Natomiast w dniach 17-28 sierpnia odbędą się egzaminy zawodowe.

Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że wszystkie wyżej wymienione daty są zależne od liczby zachorowań w kraju - Na pewno w okresie jesiennym nawróci sezonowy wzrost zachorowań na grypę. Nie ma żadnych danych, które wskazują, że wirus koronawirusa się skończy. W przyszłym tygodniu poinformujemy, jak pierwszy etap wpłynął na liczbę chorych i zakomunikujemy, co z dalszym luzowaniem obostrzeń – zakończył Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

WIDEO: Po przerwaniu sezonu tenisowego Iga Świątek uczy się do matury. "Zdaję rozszerzony angielski i matematykę"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska