Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 w Nowej Soli. We wtorek matematyka, w środę egzaminy z języków. Wiadomo, kto jest najlepszy z maturzystów w powiecie nowosolskim

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Maturzyści nowosolskich szkół 2020. Nagrodzona Weronika Kryk
Maturzyści nowosolskich szkół 2020. Nagrodzona Weronika Kryk Starostwo powiatowe w Nowej Soli/Facebook
Wprawdzie do wyników z matury jeszcze daleko, ale już wiadomo, którzy z absolwentów z powiatu nowosolskiego są najlepsi.

Około pół tysiąca absolwentów szkół średnich zdaje maturę w powiecie nowosolskim. To nie tylko uczniowie, który w tym roku szkolnym skończyli szkołę, ale również są wśród maturzystów osoby, które poprawiają oceny z niektórych przedmiotów.

Egzaminy maturalne w Nowej Soli

W poniedziałek, 8 czerwca odbył się egzamin z języka polskiego. We wtorek czas na matematykę, a w środę maturzyści będą zdawać egzaminy z języków obcych.

Najmniej uczniów w powiecie nowosolskim zdaje maturę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 "Nitki". To absolwenci liceum dla dorosłych. Miało być 16 maturzystów, jednak dwie osoby wcześniej poinformowały szkołę, że jednak zakończą edukację na poziomie średnim bez matury.

To coś zupełnie innego, czego nigdy wcześniej nie było. Taka procedura wpuszczania na salę nie zdarza się co roku.

- Uczniowie wcześniej byli zapoznali z procedurami bezpieczeństwa. Mieli ze sobą środki ochrony osobistej - opowiada o procedurze bezpieczeństwa dyrektor szkoły Daniel Lesiewicz. - Nie było żadnych komplikacji. Maturzyści byli pod opieką pielęgniarki, która pracuje przy naszej szkole. Czuwała na d uczniami od strony zdrowotnej. Wszyscy na egzamin weszli zdrowi. Sprawdzaliśmy temperaturę. Uczniowie wypełniali ankietę. To coś zupełnie innego, czego nigdy wcześniej nie było. Taka procedura wpuszczania na salę nie zdarza się co roku. Mieliśmy niewielu uczniów, więc mogliśmy sobie pozwolić na wpuszczanie pół godziny przed egzaminem.

Kto najlepiej zda maturę?

Na wyniki z egzaminów maturalnych przyjdzie uczniom długo poczekać, ale już wiadomo, którzy z tegorocznych absolwentów nowosolskich szkół są najlepsi. To młodzi mieszkańcy powiatu, którzy za swoje wyniki w nauce otrzymali Nagrodę Starosty Nowosolskiego Absolwent Roku.

W poniedziałek w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU takie nagrody otrzymali Weronika Kryk - liceum ogólnokształcące i Daniel Musielak - technikum technik ekonomista.

Wcześniej wyróżnione nagrodą zostały Katarzyna Głowacka z ZSP nr 4 "Spożywczak" i Magdalena Nadolna z Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego za bardzo dobre wyniki w nauce – średnia 5,78.
O talentach Magdy pisaliśmy na łamach Gazety Lubuskiej gdy w pierwszej klasie liceum zdobyła IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia: Magdalena Nadolna z Nowej Soli wśród najlepszych w Polsce. Wie jak promować zdrowy styl życia i robi to.

W środę, 10 czerwca nagrodzony zostanie uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie Adrian Górski. Tego dnia odbędzie się w szkole zakończenie roku szkolnego dla absolwentów.

- Nie znamy jeszcze nazwisk uczniów/absolwentów szkół branżowych (ZSP nr 2, ZSP nr 5 i SOSW), którzy również zostaną uhonorowani Nagrodami Starosty - informuje Anna Chyła, rzecznik starostwa.

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Nowa Sól. Absolwenci klas maturalnych szkół średnich z powiatu nowosolskiego jako pierwsi kończą rok szkolny. Jest inaczej niż zwykle

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska