Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miało pójść gładko, ale się nie udało. Mężczyźni wpadli, bo byli kompletnie pijani

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Prace społecznie wykonują skazani za drobne przewinienia (np. jazdę na rowerze po pijanemu czy kradzież). Kary grzywny albo pozbawienia wolności są wówczas zamieniane na prace społecznie użyteczne.
Prace społecznie wykonują skazani za drobne przewinienia (np. jazdę na rowerze po pijanemu czy kradzież). Kary grzywny albo pozbawienia wolności są wówczas zamieniane na prace społecznie użyteczne. Lubuska Policja
Niecodzienne zdarzenie odnotowała nowosolska policja. We wtorek, 21 lipca przed południem mieszkańcy zgłosili policji, że panowie sprzątający podnowosolską wieś zataczają się. Na miejscu okazało się coś bardzo dziwnego.

We wtorek, 21 lipca, przed południem mieszkańcy Lubieszowa zawiadomili policję o dziwnie zachowującej się ekipie sprzątającej. Patrol o godz. 11.35 był na miejscu.

Niecodzienne zdarzenie w Lubieszowie

– Członkowie ekipy sprzątającej zataczali się i było podejrzenie, że są pod wpływem alkoholu – opisuje sprawę mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik prasowa komendy policji w Nowej Soli.
Mężczyźni oświadczyli, że odrabiają godziny w ramach prac społecznych. Okazało się, że jeden z mężczyzn (rocznik 1992) miał ponad 2,5 promila alkoholu, a drugi (rocznik 1990) ponad 3 promile.

W rozpytaniu oświadczyli, że zastępują swoich znajomych.

– Policjanci poinformowali urząd gminy, który miał sprawować nadzór nad odrabianiem godzin tych ludzi. W rozmowie z pracownikiem ustalono, że mężczyźni nie są umieszczeni na liście osób skierowanych do prac społecznych. W rozpytaniu oświadczyli, że zastępują swoich znajomych – mówi rzeczniczka policji.

Prace społeczne. W jakich sytuacjach?

Praca społeczna może być wykonywana przez skazanych/ukaranych w placówkach służby zdrowia, organizacjach lub instytucjach niosących pomoc charytatywną lub na rzecz społeczności lokalnej, w placówkach oświatowo-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i socjoterapii, jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, w fundacjach, stowarzyszeniach lub organizacjach użyteczności publicznej oraz podmiotach, które wykonują zadania własne gminy.
Źródło: Sąd Okręgowy w Łodzi

Interweniuje nowosolska policja

Policja w nowej Soli: Nie dajmy się złowić na wnuczka.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska