Michael Lang: - Woodstock zrobił na mnie naprawdę...

  Michael Lang: - Woodstock zrobił na mnie naprawdę niesamowite wrażenie

  (habe)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Michael Lang: - Woodstock zrobił na mnie naprawdę niesamowite wrażenie

  ©fot. Henryka Bednarska

  - To niespotykane uczucie, kiedy tak wiele osób bawi się na festiwalach - powiedział przed chwilą Michael Lang na ostatniej już konferencji prasowej. Jurek Owsiak zrobił małe podsumowanie.
  Michael Lang: - Woodstock zrobił na mnie naprawdę niesamowite wrażenie

  ©fot. Henryka Bednarska

  Jak się dowiedzieliśmy, ratownicy medyczni interweniowali 3 tys. razy. To oznacza, że tyle osób zostało przyjętych i przebadanych. - Problemy związane były głównie z przegrzaniem organizmu i niestosowaniem się do naszych rad - powiedział Jacek Topolski, szef służby medycznej na Woodstocku.

  Wiemy też, że 6 osób było hospitalizowanych w szpitalu, ich stan jest jednak stabilny. Kolejna rzecz, która odbywa się na Woodstocku to oddawanie krwi. Do teraz oddało ja 2 tys. osób, a przypomnijmy ze w zeszłym roku było ich 1,4 tys.

  O wystawie Muzeum Narodowego z Krakowa mówiła Jolanta Gumula. Jak stwierdziła, muzeum można też robić na polu. - Na warsztatach zajmowaliśmy się m.in. planami tworzenia muzeum Woodstocku, a także opracowywaliśmy zasady: czym powinno być muzeum i jaka powinna być jego misja.

  Właśnie do tej wypowiedzi nawiązał Michael Lang, gdy Jurek zapytał go co w Przystanku Woodstock można zmienić. Powiedział: - Wszystko. Zawsze jest coś do zrobienia. Cieszę się że Woodstock się rozwija, że jest muzeum. Woodstock powinien się rozwijać, by był większy i zajmował coraz więcej obszarów.

  Dziennikarze pytali też o artystów, którzy występowali podczas Woodstocku '69, m.in. o Jimmiego Hendrixa czy Janis Joplin. Jacy to byli ludzie?

  - Artyści są twórczy, to zwykli ludzie, którzy mają talent -mówił Lang. Dziwił się też, że na konferencji prasowej tyle mówi się o problemach, a nie o muzyce. - Wczoraj byliśmy świadkami fantastycznego koncertu przy okazji 40-lecia Woodstocku. Ujrzeliśmy talent polskich artystów i nikt o to nie zapytał - powiedział Lang.

  Przyznał też, że w czasie tego koncertu był wzruszony. Zapytany, kto z artystów podobał mu się najbardziej odpowiedział: - Całe widowisko muzyczne było wzruszające, ale zapamiętałem dziewczynę, która śpiewała "Cry". To była Ewelina Flinta.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Mapa PolAndRock 2018

  Mapa 24. PolAndRock Festiwalu (Przystanku Woodstock 2018)

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018