MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzychód > Przekaż eksponat do skansenu

Trwa zbiórka dawnych sprzętów rolniczych i narzędzi do skansenu w Mniszkach.

Przed dawnym folwarkiem stoi już kilka zabytkowych maszyn rolniczych.

- To zalążek ekspozycji, która będzie jedną z atrakcji powstającego tutaj skansenu - zapowiada Wojciech Mamet, który koordynuje prace byłych bezrobotnych przygotowujących obiekt dla turystów. - Odnowimy je i wystawimy pod wiatą. Będą nie lada gratką dla mieszczuchów.

W sierpniu w dawnym folwarku otwarty zostanie ośrodek edukacji przyrodniczej i regionalnej. Oprócz warsztatów wikliniarza, kowala i szewca turyści będą tam mogli zobaczyć dawne maszyny rolnicze. A także sprzęty i narzędzia gospodarstwa domowego używane przed laty przez nasze prababcie. Np. masielnice, żarna czy młynki do zboża. Władze miejskie wciąż poszukują takich eksponatów. - Zgromadziliśmy już sporo ciekawych eksponatów, ale to za mało - mówi Agnieszka Leśniewska z referatu promocji w magistracie. - Jeśli ktoś ma w stodole czy na strychu takie rzeczy, to prosimy o kontakt. Chętnie je weźmiemy w depozyt.

Osoby zainteresowane przekazaniem do skansenu eksponatów związanych z rzemiosłem czy rolnictwem powinni kontaktować się z referatem promocji w Urzędzie Miejskim; nr tel. 095 748 81 18.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska