Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu uznała Roberta Lewandowskiego za jednego z 10 najlepszych piłkarzy ubiegłej dekady

Jakub Niechciał/x-news
Pawel Relikowski / Polskapress
Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu wybrała najlepszych piłkarzy minionej dekady. Wśród 10 najlepszych zawodników lat 2011-2020 znalazł się Robert Lewandowski, który zajął siódme miejsce w zestawieniu.

Napastnik Bayernu Monachium w ostatniej dekadzie aż 8 razy wygrywał Bundesligę oraz zdobył cztery Puchary i pięć Superpucharów Niemiec. Szczególnie owocny w karierze Lewandowskiego był rok 2020, w którym zgarnął aż pięć trofeów, w tym Ligę Mistrzów.

Kapitan reprezentacji Polski został wybrany Piłkarzem Roku FIFA i UEFA. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu ogłosiła Lionela Messiego najlepszym zawodnikiem ubiegłej dekady. W ciągu ostatnich 10 lat piłkarz Barcelony 6 razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii i dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Drugie miejsce zajął Cristiano Ronaldo, który czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów z Realem Madryt, a w 2016 roku został mistrzem Europy z reprezentacją Portugalii.

- Zarówno Messi, jak i Ronaldo przejdą do historii futbolu - napisała organizacja w oświadczeniu.

Trzecią pozycję zajął Andres Iniesta, czwarty był Neymar, piąty Sergio Ramos, a szósty klubowy kolega Roberta Lewandowskiego - Manuel Neuer. Na ósmym, dziewiątym i dziesiątym miejscu uplasowali się kolejno Gianluigi Buffon, Zlatan Ibrahimović i Luka Modrić.