Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. Jakimi samolotami latamy w Polsce?

Embraer 170Wysoko wydajne i efektywne silniki spełniają jednocześnie rygorystyczne normy hałasowe, przez co tym samolotem możemy polecieć na najważniejsze lotniska Europy i Świata. Na pokładzie może podróżować do 76 pasażerów. Główne zalety samolotu to komfortowe fotele z ruchomymi zagłówkami i konfiguracja miejsc 2+2 (brak środkowych foteli).
Embraer 170Wysoko wydajne i efektywne silniki spełniają jednocześnie rygorystyczne normy hałasowe, przez co tym samolotem możemy polecieć na najważniejsze lotniska Europy i Świata. Na pokładzie może podróżować do 76 pasażerów. Główne zalety samolotu to komfortowe fotele z ruchomymi zagłówkami i konfiguracja miejsc 2+2 (brak środkowych foteli). fot. Jacek Bonczek/ lot.com
Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego to coroczne święto obchodzone 7 grudnia. Zostało ustanowione przez ONZ w 1996 roku z inicjatywy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Za początek lotnictwa uznaje się rok 1903, kiedy to bracia Wright zbudowali lotniczy środek transportu i dokonali udanych testowych prób lotu. Z okazji święta zobaczmy, jaką flotą dysponuje nasz narodowy przewoźnik PLL LOT.

Celem corocznych obchodów jest ustanowienie i wzmocnienie światowej świadomości znaczenia międzynarodowego lotnictwa cywilnego. Dzień ten jest okazją do podkreślenia znaczenia transportu lotniczego dla światowej gospodarki i jej rozwoju. Ma również przypominać, że dzięki wysiłkom wielu organizacji, w tym ICAO oraz zaangażowanych osób, lotnictwo pozostaje najbezpieczniejszą formą transportu. Polska bierze udział w Zgromadzeniu ICAO zwoływanym nie rzadziej niż raz na trzy lata. Nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia może zostać zwołane w każdej chwili na wniosek Rady lub na wniosek co najmniej jednej piątej łącznej liczby państw członkowskich.

PLL Lot

Największe polskie linie lotnicze zostały utworzone 29 grudnia 1928 pod nazwą Linie Lotnicze LOT Sp. z o.o. z połączenia – działających w kraju – prywatnych linii lotniczych Aerolot i Aero, jako wynik ich nacjonalizacji. Faktyczną działalność rozpoczęły 1 stycznia 1929 i są jedną z najstarszych czynnych linii lotniczych świata. Obecnymi udziałowcami PLL LOT jest Skarb Państwa (69,30% akcji)[9] i Polska Grupa Lotnicza.

Jak wygląda obecnie flota PLL Lot? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. Jakimi samolotami latamy w Polsce? - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska