Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German to wielkie muzyczne wydarzenie, na które czekają zielonogórzanie. W tym roku odbędzie się 26 lipca. W pierwszej częściej usłyszymy najpiękniejsze utwory Białego Anioła wykonane m.in. przez Justynę Steczkowską czy Piotra Cugowskiego. W drugiej młodzi wokaliści zmierzą się z twórczością Kory i zespołu Maanam. Festiwal emitowany będzie na antenie TVP 2. Początek o godz. 20.30 (emisja o godz. 20.40 i 21.45) Wydarzenie odbywa się w ramach "Lata Muz Wszelakich".

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German po raz pierwszy odbył się 3 czerwca 2018 roku. Reżyser tego wyjątkowego wydarzenia podkreślał, że będzie to festiwal tradycyjny z bardzo nowoczesną oprawą multimedialną, wizualną. Zapewniał o jego wyjątkowości. - Chcemy tym rozpocząć reaktywacje festiwalu. Będzie to jego pierwsza i na pewno nie ostatnia edycja. Chcemy, żeby o Zielonej Górze było głośno jak o stolicy piosenki – podkreślał rok temu Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Rafał Brzozowski i Maria Szabłowska, prowadzący festiwal, 3 czerwca pożegnali się z publicznością, dodając, że mają nadzieję spotkać się tutaj za rok. Publiczność również miała taką nadzieję.

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German
Maria Szabłowska i Rafał Brzozowski również w tym roku poprowadzą festiwal im. Anny German. Magda Weidner

Teraz już wiemy, że 26 lipca miłośnicy twórczości Anny German spotkają się znów w zielonogórskim amfiteatrze. I tym razem zapowiada się wieczór pełen wspomnień, muzycznych uniesień i niezapomnianych emocji. - Ubiegłoroczna, pierwsza edycja festiwalu spotkała się z wielkim zainteresowaniem widzów. W zielonogórskim amfiteatrze koncert oglądało ponad 6000 widzów, a przed telewizorami zasiadło średnio 1, 6 miliona widzów. W szczytowym momencie koncert oglądało ponad 2 miliony widzów. Liczymy że w tym roku będzie co najmniej podobnie - podkreślają organizatorzy festiwalu.

PRZYPOMNIJMY SOBIE, JAK BYŁO PODCZAS PIERWSZEJ EDYCJI FESTIWALU TALENTÓW IM.ANNY GERMAN

Gwiazdy, wspomnienia i szansa dla młodych wykonawców

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German przede wszystkim kultywuje pamięć o patronce zielonogórskiego amfiteatru. To również połączenie gwiazdorskiej obsady i wspomnień o Annie German oraz danie szansy młodym wykonawcom.
Pierwsza część muzycznego spotkania poświęcona będzie twórczości "Białego Anioła piosenki".

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German
Justyna Steczkowska powraca do Zielonej Góry. Rok temu także mogliśmy usłyszeć ją na festiwalu im. Anny German Magda Weidner

- Legendarna wokalistka wniosła do polskiej piosenki ogromną świeżość, delikatność, jej utwory przepełnione są ogromną miłością do człowieka, afirmacją życia, spokojem. Teksty niosą olbrzymie wartości nie tylko literackie, w połączeniu z dźwiękiem tworzą przepiękne obrazy i wizje plastyczne - podkreślają organizatorzy.

Kogo usłyszymy podczas 2. edycji Międzynarodowego Festiwalu Talentów im. Anny German?
Zaśpiewają:

 • Roksana Węgiel
 • Rafał Brzozowski
 • Piotr Cugowski
 • Marek Piekarczyk
 • Pectus
 • Piotr Tłustochowicz (Laureat Festiwalu 2018)
 • Sławek Uniatowski
 • Marcin Sójka
 • aranże i oprawa muzyczna całości – orkiestra pod dyrekcją Piotra Dziubka.

Festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, poprowadzą: Joanna Moro, Maria Szabłowska, Rafał Brzozowski

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German
Rafał Brzozowski i Joanna Moro poprowadzą tegoroczny festiwal im. Anny German Magda Weidner

Wspomnienia o Korze

Druga część koncertu poświęcona będzie młodym wokalistom. Rok temu zmierzyli się z repertuarem Seweryna Krajewskiego. Jury jednogłośnie zdecydowało, że statuetkę „Tańczącej Eurydyki” oraz czek na 10 tys. zł zdobył Piotr Tłustochowicz. Laureat m.in. programu The Voice Of Poland, swoim wykonaniem „Nie jesteś sama”, poruszył nie tylko jury, ale i widownię.

W tym roku usłyszymy niezapomniane utwory Kory i zespołu Maanam w wykonaniu znanych i lubianych oraz młodych wokalistów zmagających się w konkursie. Zwycięzca również otrzyma nagrodę pieniężną przeznaczoną na pomoc w rozwoju kariery oraz statuetkę „Tańczącą Eurydykę”. W tej części koncertu zaśpiewają:
[*]Natalia Sikora
[*]Justyna Steczkowska
[*]Anna Wyszkoni

Jury festiwalowe wybrało już 7 osób, z którymi spotkamy się podczas festiwalu. To oni będą walczyć o nagrodę główną.

 • Mateusz Adam Jakubiec
 • Szlachta Julia Szlachtaa Wiktoria
 • Aleksandra Wylężek
 • Natalia Kujawa
 • Aleksandra Nykiel
 • Gołemberska Agata
 • Sargis Davtyan

Bilety na Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German już w sprzedaży

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German
Magda Weidner

Na stronie abilet.pl rozpoczęła się sprzedaż biletów na wielki festiwal. Jak przedstawiają się ceny?

 • Bilety: od 30,00 zł (sektory B - G nienumerowane) do 50,00 zł (sektor A numerowany)
 • Dzieci do lat 7 - wstęp darmowy (pod opieką pełnoletniego opiekuna posiadającego bilet w sektorach B - G)
 • Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim - wstęp darmowy.
 • Opiekun osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim - 30,00 zł

Anna German - patronka zielonogórskiego amfiteatru

Zielonogórzanie darzą Białego Anioła głębokim uczuciem. Amfiteatr, w który artystka wiele razy występowała, od 1987 roku nosi imię Anny Geramn. To miasto Zielona Góra m.in. sfinansowało wydane przez ZOK książki "Anna German. Wróć do Sorrento...?" (2002) czy "Wspomnienie o Annie German" (2005). To Winny Gród wymyślił Festiwal Piosenek Anny German "Tańczące Eurydyki" i często gościł męża piosenkarki Zbigniewa Tucholskiego czy autobiografkę Mariolę Pryzwan.

WIDEO: Małgorzata Potocka: Anna German mówiła, żyć to śpiewać

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

FESTIWAL IM. ANNY GERMAN ODBĘDZIE SIĘ W RAMACH LATA MUZ WSZELAKICH
Zielona Góra. LATO MUZ WSZELAKICH - zobacz bogactwo atrakcji kulturalnych i artystycznych jakie znalazły się w programach poprzednich edycji festiwalu (2013 r. i 2016 r.) Które z nich powrócą do nas w tym roku?