Międzyrzecki Orzeł frunie do trzeciej ligi? (Zdjęcia)

Dariusz Brożek
Przez całe spotkanie warunki gry dyktowali gospodarze.
Przez całe spotkanie warunki gry dyktowali gospodarze. fot. Dariusz Brożek
W sobotę międzyrzeczanie pokonali na własnym boisku Stal Sulęcin 7:1 (do przerwy 3:1). Pierwszą rundę rozgrywek zakończyli z kompletem punktów!

Piłkarze Orła nie zawiedli swoich kibiców. Już w piątej minucie pierwszą bramkę zdobył Tomasz Ruminkiewicz. Potem obrońców i bramkarza Stali pokonali Mateusz Szczurek oraz Krzysztof Cierniak. W pierwszej części spotkania honor gości uratował Tomasz Patelski, który zdobył jedyną w tym meczu bramkę dla Stali.

W drugiej połowie warunki gry nada dyktowali międzyrzeczanie. Marcin Iwan, T. Ruminkiewicz, Adrian Kinal i M. Szczurek zdobyli cztery kolejne gole na konto Orła i - ku radości około 250-osobowej publiczności - zakończyli mecz wynikiem 7:1.

Międzyrzeccy piłkarze przeszli do historii czwartoligowych rozgrywek. - Orzeł jest pierwszy zespołem, który wygrał wszystkie mecze pierwszej rundy - zaznacza dyrektor klubu Henryk Stawasz.

Zawodnicy i działacze nie kryją apetyty na awans do trzeciej ligi. - Wiosna będzie nasza. Rundę rewanżową też zakończymy z kompletem punktów - zapowiada Tomasz Sobczak.

ORZEŁ MIĘDZYRZECZ - STAL SULĘCIN 7:1 (3:1)

Sędzia główny: Paweł Łapkowski
Asystenci: Piotr Maczalski, Jakub Karolak
Widowwnia: 250 osób

Orzeł Międzyrzecz: Gireń, Kurdykowski, Iwan, Kołodyński, Iwanowski, Ruminkiewicz, Kuźmińczuk, Szałas, Stojanowski, Cierniak, Szczurek, rezerwowi - Kukuska, Świnarski, Pałubiak, Kinal, Nowak, Szafraniec, Sobczak.

Stal Sulęcin: Fiddura, Danielczyk, Bujel, Siudak, Krawczyk, Patelski, Grzelczak, Matuszak, Błażejak, Szafran, Lipski, rezerwowi - Świerz, Struch, Czwaliński.