Międzyrzecz: Ważna sesja, radni będą rozliczać komisarza

Dariusz Brożek
W czwartek o 11.00 radni rozliczą komisarza Mariana Sierpatowskiego, który rządził gminą do 9 grudnia ub.r.
W czwartek o 11.00 radni rozliczą komisarza Mariana Sierpatowskiego, który rządził gminą do 9 grudnia ub.r. Dariusz Brożek
Udostępnij:
W czwartek, 30 bm, w podczas sesji w ratuszu radni będą debatować nad udzieleniem absolutorium dla byłego komisarza za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Wysłuchają też informacji o dokonanych przez władze gminy umorzeniach podatków.

Głosowanie nad absolutorium to standardowa sprawa. W tym przypadku głosowanie nie ma jednak precedensu w naszym powiecie, gdyż dotyczyć będzie byłego komisarza Mariana Sierpatowskiego, który rządził Międzyrzeczem do 9 grudnia ub.r. Był jednocześnie i burmistrzem i radą miejską.

Absolutorium składać się będzie z kilku punktów. Wpierw radni rozpatrzą sprawozdanie finansowe a finansowe z wykonania budżetu, potem zapoznają się z pozytywną dla komisarza opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz wnioskiem komisji rewizyjnej rady miejskiej. Kolejne punkty to dyskusja i głosowanie.

Sesja odbędzie się w czwartek, 30 bm., o 11.00 w ratuszu. Przed głosowaniem nad absolutorium dla komisarza radni wysłuchają sprawozdań za ub.r. z działalności tzw. jednostek budżetowych gminy, czyli instytucji podlegających władzom miejskim; Gminnego Zespołu Oświaty, Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Potem radni zapoznają się z informacją o umorzeniach, odroczeniach i zwolnieniach podatkowych dokonanych przez gminne władze.

Po głosowaniu nad absolutorium radni rozpatrzą też projekty kilku innych uchwał.

Projekty uchwał

1. W sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Powiatu Międzyrzeckiego, nieruchomości położonej w obrębie 1 m. Międzyrzecz.
2. W sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa, w imieniu i na rzecz którego prawo własności wykonuje Starosta Międzyrzecki, nieruchomości położonej w obrębie 1 m. Międzyrzecz.
3. W sprawie zmiany uchwały dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Międzyrzecz.
4. W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami kolejnych umów dzierżawy.
5. W sprawie zmiany uchwały budżetowej gminy Międzyrzecz na rok 2011.
6. W sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2011-2032.
7. W sprawie określenia obszaru podlegającego obowiązkowej deratyzacji i terminu jej przeprowadzenia.
8. W sprawie wysokości i szczegółowych warunków przyznawania nauczycielom niektórych składników wynagrodzenia oraz innych świadczeń.

Radni podejmą też deklarację w sprawie dotacji dla szpitala w Międzyrzeczu na zakup tomografu komputerowego i modernizację pomieszczenia przeznaczonego na pracownię tomograficzną Sesję zakończą sprawozdanie burmistrza i przewodniczącego rady z działalności w okresie międzysesyjnym.

Nieruchomości z Twojego regionu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie