Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejska wigilia, kolędy i świąteczny jarmark. Dzieje się na zielonogórskim deptaku!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Zielonej Górze
Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Zielonej Górze Mariusz Kapała / GL
Na zielonogórskim deptaku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, który zakończy się w niedzielę miejską wigilią i wspólnym kolędowaniem z gwiazdami. Za nami już rzeźbienie w lodzie, trwa świąteczna warsztatownia, są też inne atrakcje. Kupując stroiki i ozdoby na jednym ze stoik możemy wesprzeć rozbudowę hospicjum na Zaciszu, bo zysk ze sprzedaży zostanie przekazany właśnie na ten cel.

Na zielonogórskim deptaku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, który zakończy się w niedzielę miejską wigilią i wspólnym kolędowaniem z gwiazdami. Przed jeszcze sporo atrakcji!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z JARMARKU:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Zielonej Górze

Miejska wigilia, kolędy i świąteczny jarmark. Dzieje się na ...

Jarmark Bożonarodzeniowy zaskakuje oryginalnymi ozdobami

- Jestem pod wrażenie, jakie zdolności mają ludzie. Bo przecież to wszystko własnoręcznie wykonane, niepowtarzalne, oryginalne – mówi Fabian Nowakowski, który z Holandii przyjechał do rodziny w Zielonej Górze. – Przyznam szczerze, że obkupiłem się, bo takich rzeczy nie dostanie się w sklepie.

Barbara Miłka – Balińska kupuje miody i pyłek pszczeli.
- Wiem od kogo kupuje i ma to dla mnie duże znaczenie – podkreśla. – Cieszę się, że w tym roku po raz pierwszy wystawiają się przedstawiciele dzielnicy Nowe Miasto. Sołectwa mają sporo do zaoferowania. Kupiłam od nich smalczyk, kiełbasę. I skusiłam się na ciasto, choć się odchudzam (śmiech!).

Pyszności z dzielnicy Nowe Miasto

– Nasze sołectwa przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców – informuje Klaudia Baranowska, dyrektor departamentu Dzielnicy Nowe Miasto, zaprasza na trzy stoiska, gdzie dostaniemy świąteczne ozdoby, stroiki, różne przedmioty, które idealnie nadają się na prezenty. Pszczelarze z Przylepu i Łężycy oferują nie tylko różne miody, ale i inne artykuły. Znajdziemy tu też tradycyjne pierogi z kapusta i grzybami, wędliny czy ciasta.

Seniorki z Nowego Kisielina dwa razy w tygodniu spotykały się, by wspólnie dziergać i przygotować atrakcyjne ozdoby na jarmark.
Maskotki z Jeleniowa są antyalergiczne, wykonane ręcznie ze specjalnych materiałów, więc bez obaw możemy ofiarować je dzieciom pod choinkę. Są też drewniane bombki i inne przedmioty, do zrobienia których stosuje się m.in. metodę decoupage.
Przedstawiciele Raculi zapraszają na pyszne ciasta, podobnie jak Ługowo kusi sernikami, czekoladowymi kula z piankami, czekoladowe figurki. Ale nie tylko, bo na stoisku znajdziemy też wędzoną słoninkę, boczki w różnych przyprawach czy też długo dojrzewającą kiełbasę. Możemy skosztować też pysznego smalcu, ogórków kiszonych i bigosu. Wszystko świeże, domowej roboty!

Miejska wigilia i wspólne kolędowanie

Jarmark czynny jest codziennie do niedzieli w godzinach 12.00 - 18.00. Ale niektórzy wystawcy otwierają swoje domki wcześniej.
Ale nie tylko stoiska z oryginalnymi przedmiotami zachęcają do wybrania się na deptak. Są też inne atrakcje. W piątek odbywały się tu warsztaty rzeźbienia w lodzie.

- A w sobotę i niedzielę zapraszamy dzieci do udziału w Świątecznej Warsztatowi – zachęca Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. - Od godz. 12.00 do 16.00 nasi instruktorzy przeprowadzą szereg plastycznych warsztatów dla najmłodszych. W sobotę, 17 grudnia, Motomysz wraz ze specjalnymi gośćmi odwiedzi jarmark ze swoją świąteczną Strefą Falubaziaka Falubazu Zielona Góra. W niedzielę, 18 grudnia, o godz. 12.00 rozpoczniemy kolędowanie! Na wigilijnej scenie obejrzymy i usłyszymy artystów w świątecznych programach – „Święta z Dzielnicą Nowe Miasto”, „Kolędowanie ze Studiem Piosenki Pstryk i Atut”. O godz.15.00 podzielimy się opłatkiem, wysłuchamy życzeń od biskupa diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i władz miasta, po czym tradycyjnie zaprosimy do wspólnego posiłku. A na finał - świąteczno-kolędowy koncert Haliny Benedyk & Marco Antonelliego.
Emerytka Halina Kukułka cieszy się, że znów odbędzie się miejska wigilia.

- Miasto pięknie już wygląda. Zwłaszcza plac Bohaterów czy ulica Bohaterów Westerplatte cudownie rozświetlona, wprowadza nas w świąteczny nastrój. A spotkania na jarmarku, życzenia, kolędowanie powoduje, że serce się raduje. Że człowiek jakiś taki lepszy się czuje i jest z razem z innymi. To bardzo ważne – podkreśla pani Halina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska