Mieszkańcy Międzyrzecza oddali hołd ofiarom katastrofy w...

  Mieszkańcy Międzyrzecza oddali hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku (zdjęcia)

  Dariusz Brożek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Kilkaset osób przeszło wieczorem ulicami miasta w marszu żałobnym. W kościele pw. Św. Jana Chrzciciela mieszkańcy modlili się za ofiary sobotniej tragedii, potem zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów przed krzyżem przy kościele sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.
  Mszę i marsz żałobny zakończyła wspólna modlitwa przed kościołem-sanktuarium pw. Pierwszych Męczenników Polski, prowadzona przez proboszcza ks. Marka

  Mszę i marsz żałobny zakończyła wspólna modlitwa przed kościołem-sanktuarium pw. Pierwszych Męczenników Polski, prowadzona przez proboszcza ks. Marka Rogeńskiego Sac. ©fot. Dariusz Brożek

  [galeria_glowna]
  Uroczystości żałobne zainaugurowała msza w intencji ofiar odprawiona o 18.30 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. Celebrowali ją dziekan dekanatu pszczewskiego i jednocześnie proboszcz tej parafii ks. Marek Walczak oraz proboszcz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski ks. Marek Rogeński Sac. Kazania ks. M. Walczaka wysłuchało w skupieniu kilkaset osób, w tym przedstawiciele policji, władz miejskich i powiatowych.

  Kolejni mieszkańcy dołączyli do uczestników uroczystości przed kościołem, skąd po zakończeniu mszy wyruszył marsz żałobny. Na jego czele szli harcerze ze szczepu ZHP ,,Płomienie''.

  Międzyrzeczanie przeszli ul.
  Młyńską, Wojska Polskiego i Krasińskiego do kościoła-sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie razem z ks. M. Rogeńskim Sac. i innymi kapłanami modlili się w intencji pary prezydenckiej oraz pozostałych ofiar sobotniej katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

  Mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili setki zniczy przed krzyżem na placu przy kościele-sanktuarium.  Przypominamy, że w niedzielę między Pomnikiem Tysiąclecia i Obrą posadzono drzewko, które ma upamiętniać naszych oficerów wymordowanych 70. lat temu w Katyniu oraz uczestników ostatniego lotu prezydenckiego samolotu Tu - 154, który w sobotę rano rozbił się na lotnisku pod Smoleńskiem.

  W poniedziałek w ratuszu wyłożono księgę, do której mieszkańcy wpisują kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar. Będzie tam dostępna do piątku do godz. 15.30. Jak poinformowała nas wiceburmistrz Ewa Batura, potem księga przekazana zostanie do muzeum.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia