Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. Ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce, finał [GDZIE OGLĄDAĆ W TV ONLINE]

Chorwacja jest jednym z faworytów mogących sięgnąć po tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej 2018. EASTNEWS
Gdzie oglądać mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata w Rosji 2018? Robi się gorąco na mundialowych boiskach. Przed nami rozgrywki ćwierćfinałowe, po których półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał! Kto z kim się zmierzy? Kiedy odbędą się mecze?

Anglia jako ostatnia pokonując Kolumbię w serii rzutów karnych 4:3 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata 2018 w Rosji. Dla Anglików to pierwsze zwycięstwo w serii jedenastek na mundialu, a także pierwsze na wielkim turnieju od pokonania Hiszpanii w ćwierćfinale Euro 1996. Nic dziwnego, że po decydującym strzale Erica Diera kibice oglądający mecz w różnych miastach Anglii, ale też na przykład w Los Angeles, oszaleli ze szczęścia.

Nie ma miejsca na błędy

Każde spotkanie, które było dane nam oglądać dostarczało niesamowitych emocji bez względu na ilość bramek, jakie padały. Widzieliśmy dramatyczne zmagania piłkarzy. W niektórych przypadkach nie wystarczało 90., a nawet 120 minut. Potrzebne były rzuty karne. Za nami kilka tygodni naprawdę fajnej piłki, a przed nami decydujące w drodze do finału. Miejsca na błędy? Już dawno się skończyły, a te zespoły, które je popełnią mogą się już żegnać z mistrzostwami.

Najpiękniejsze fanki Mundialu 2018. Kto zostanie miss mistrzostw świata 2018? [ZDJĘCIA]. Piłka nożna to także piękne kobiety, których nie brakuje na stadionach w Rosji. Na meczach reprezentacji Polski pojawiły się m.in. Marta Barczok, Karolina Emus czy Aga Boryń. Urodą zachwycała także rudowłosa partnerka rzecznika PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego Agata Załęcka. Uroku nie można było też odmówić paniom z Kolumbii czy z Japonii. Która z nich - Waszym zdaniem - zasługuje na tytuł MISS MUNDIALU 2018? PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ UŻYWAJĄC STRZAŁEK

Najpiękniejsze fanki Mundialu 2018. Kto zostanie miss mistrz...

Ależ to były mecze! Francja, Urugwaj, Rosja i Chorwacja w ćwierćfinale MŚ w Rosji

Na dzień dobry w 1/8 finału MŚ w Rosji otrzymaliśmy niesamowite starcie Francji, która pokonała Argentynę 4:3. W drugim meczu Urugwaj odesłał do domu Portugalię wygrywając 2:1. 30 czerwca na rosyjskich murawach zobaczyliśmy 10 bramek. Drugiego dnia 1/8 finału tempo było wolniejsze, ale emocje równie wysokie. W dwóch meczach Hiszpanii z Rosją oraz Chorwacji z Danią zarówno regulaminowe 90 minut, jak i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. W konkursie rzutów karnych ostatecznie wygrała Rosja pokonując Hiszpanię 1:1 (k: 4:3) oraz Chorwacja, która wygrała z Danią 1:1 (k: 3:2). Przypomnijmy, że już w 114 minucie Luka Modric stanął przed szansą rozstrzygnięcie spotkania, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Nadzieje Danii na krótko zostały przedłużone.

Najpiękniejsze fanki mundialu w Rosji:

Tu nie ma miejsca na pajacowanie. Brazylia, Belgia, Szwecja i Anglia walczą o półfinał

2 lipca w pierwszym spotkaniu Brazylia pewnie pokonała 2:0 Meksyk, choć nie sam mecz kibice zapamiętali, a kontrowersyjne symulacje i grę aktorską Neymara. Gwiazdor Canarinios często przewracał się bez powodu i "neymarzył", czyli symulował ból w sposób ujmujący mu, jako piłkarzowi grającemu na takim poziomie. Selekcjoner Meksyku Juan Carlos Osorio skwitował to krótko słowami, że w futbolu na takie pajacowanie nie ma miejsca. Bardzo ciekawe spotkanie natomiast rozegrało się pomiędzy Japonią a Belgią na Rostów Arenie. Do 69' minuty "czerwone diabły" sensacyjnie przegrywały z Japonią 2:0. Belgia potrzebowała impulsu w postaci bramki, aby móc cokolwiek zrobić w tym spotkaniu. Taki pojawił się właśnie w 69 minucie po dość przypadkowym golu zdobytym głową Jana Vertonghena. Belgowie ostatecznie wygrali 3:2, zaś gola w ostatniej akcji spotkania zdobył Nacer Chadli.

Podczas ostatniego dnia 1/8 finału Szwecja wygrała ze Szwajcarią 1:0 po dość przypadkowej bramce zdobytej przez Emila Forsberga w 66 minucie. Ostatni mecz pomiędzy Kolumbią a Anglią rozstrzygnęły rzuty karne. Najpierw rzutem na taśmę Kolumbijczycy zremisowali w 93 minucie by później jak równy z równym walczyć przez kolejne 30 minut spotkania. Anglia ostatecznie wygrała z reprezentacją Ameryki Południowej 1:1 (k: 4:3).

Trwająca pięć lat praca Adama Nawałki z reprezentacją Polski dobiegła końca. Selekcjoner z kadrą pożegnał się nieudanym mundialem, który skończył się dla nas po trzech meczach. Rosyjski turniej poprzedziły sukcesy - wygrane eliminacje Euro 2016 i MŚ 2018 oraz awans do ćwierćfinału ME we Francji. Przypominamy najlepsze momenty drużyny Adama Nawałki!

Przeżyjmy to jeszcze raz - najlepsze momenty kadry Adama Nawałki

MŚ w Rosji 2018: terminy ćwierćfinałów:

• Urugwaj - Francja (piątek, 6 lipca 2018, godz. 16.00 - Niżny Nowogród)
  • Brazylia - Belgia (piątek, 6 lipca 2018, godz. 20.00 - Kazań)
  • Szwecja - Anglia (sobota 7 lipca 2018, godz. 16.00 - Samara)
  • Rosja - Chorwacja (sobota 7 lipca 2018, godz. 20.00 - Soczi)

MŚ w Rosji 2018: terminy półfinałów:

• Urugwaj lub Francja - Brazylia lub Belgia (wtorek, 10 lipca 2018, godz. 20.00 - Sankt Petersburg)
  • Rosja lub Chorwacja - Szwecja lub Anglia (środa 11 lipca 2018, godz. 20.00 - Moskwa, Łużniki)

MŚ w Rosji 2018: mecz o trzecie miejsce:

W meczu o trzecie miejsce MŚ w Rosji 2018 zagrają ze sobą przegrani starć półfinałowych. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 lipca o godz. 16.00 w Sankt Peresburgu.

Na mundialu w Rosji wystąpią 32 drużyny z całego świata. Piłkarzom będą towarzyszyć WAGs - czyli piękne żony i partnerki. Sprawdziliśmy, jak każda grupa mistrzostw reprezentowana jest przed olśniewające dziewczyny. Oto najgorętsze WAGs mundialu 2018!

Mundial 2018. Piękne WAGs na MŚ 2018. W której grupie jest n...

MŚ w Rosji 2018: finał

Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 odbędzie się w niedzielę, 15 lipca na stadionie Łużniki w Moskwie o godzinie 17.

MŚ w Rosji 2018. Ćwierćfinały w TV i Online:

Wszystko mecze ćwierćfinałowe można będzie śledzić na antenie TVP, TVP Sport HD a także na stronie sport.tvp.pl. Podczas mundialu cały czas antenowy TVP Sport jest poświęcony mistrzostwom świata w Rosji. Osoby, które chcą oglądać mundial na smartfonach, mają taką możliwość. Jedyne co trzeba zrobić to pobrać specjalną aplikację TVP VOD.

Źródło:RUPTLY