MISTRZOWIE AGRO Prestiżowe nagrody dla rolników, sołtysów i gospodyń. Wielki ogólnopolski finał plebiscytu rozpoczęty!

Akcja specjalna Mistrzowie Agro Zaktualizowano 
W piątek, 18 października rozpoczął się ogólnopolski finał wielkiego plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Głosowanie potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21. W plebiscycie zostaną przyznane tytuły Rolnik Roku Polski, Gospodyni Roku Polski, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski, a także Sołtysa Roku Polski i Sołectwo Roku Polski. Prestiżowe tytuły i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.

Zwycięzcy finału powiatowego akcji Mistrzowie Agro 2019. Zob...

____________________

- Nominacje kandydatów do nagród zgłaszali partnerzy i patroni akcji - różne organizacje rolnicze i wiejskie oraz samorządy - mówi Aleksandra Sobolewska, dyrektor marketingu "Gazety Lubuskiej". - Zgłoszenia mogli przesyłać także mieszkańcy lubuskich wsi.

Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO w Lubuskiem zostanie przeprowadzony po raz pierwszy. - Co prawda w minionych latach tworzyliśmy różne rankingi najpopularniejszych rolników, sołtysów i kół gospodyń wiejskich, jednak w tym roku plebiscyt zyskał nowy wymiar, szczególną rangę i prestiż oraz ogólnopolski zasięg - dodaje Aleksandra Sobolewska.

Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną nagrodzeni na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zwycięzcy z województwa lubuskiego w każdej kategorii, oprócz wojewódzkich tytułów i nagród, zdobędą awans do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe. Uroczyste wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie - jednej z największych wystaw rolniczych w Polsce.

KLIKNIJ i poznaj liderów rankingów:

______

Patroni i partnerzy plebiscytu

Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz przez dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie w Polsce. Głównymi partnerami plebiscytu MISTRZOWIE AGRO w województwie lubuskim są Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wlkp. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego


_________________

Partner plebiscytu oraz Patronat Honorowy
Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Naszą akcję swoim patronatem objęli także:

► Przeczytaj wywiad z dr Aleksandrą Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego m.in. o bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych

Sześć kategorii plebiscytu i trzy etapy głosowania

Najpierw przyjmowane były nominacje do nagród, które będą zgłaszać partnerzy i patroni akcji, nasi dziennikarze, a także mieszkańcy lubuskich wsi.

Listę nominowanych do nagród kandydatów opublikowaliśmy w piątek, 23 sierpnia. Tego dnia rozpoczęło się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Sołectwo Roku zostaną przyznane osobno w Zielonej Górze i każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu trwało do wtorku, 17 września.

23 sierpnia rozpoczęło się również głosowanie w wojewódzkich kategoriach akcji: Rolnik Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Pierwsza z kategorii rozgrywana jest osobno w północnych i osobno w południowych regionach województwa.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się w piątek, 20 września. Będzie on trwał do poniedziałku, 30 września. Laureaci z powiatów będą w nim walczyć o wojewódzkie tytuły i nagrody.

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w każdej kategorii plebiscytu będzie dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania ogólnopolskich nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji, finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2019, Sołtys Roku Polski 2019, Gospodyni Roku Polski 2019, a także zwycięzców w kategoriach dla kół gospodyń wiejskich, sołectw i gospodarstw agroturystycznych. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach.

Wojewódzka gala plebiscytu

W październiku odbędzie się uroczysta, wojewódzka gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Zostaną na nią zaproszeni laureaci w każdej kategorii z każdego powiatu. Zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody z rąk redaktora naczelnego "Gazety Lubuskiej" oraz przedstawicieli partnerów i patronów plebiscytu. Uroczysta gala odbędzie się w środę, 9 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego (Sala Kolumnowa). Laureaci o szczegółach spotkania zostaną powiadomieni telefonicznie w najbliższych dniach.

Obszerną relację z gali zamieścimy w gazecie, a w naszym serwisie internetowym opublikujemy galerie zdjęć i rozmowy wideo ze zwycięzcami.

Ogólnopolska gala finałowa

Ogólnopolskie nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Można tam zobaczyć ofertę wystawców z kraju i zagranicy, najnowocześniejszy sprzęt – maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki do produkcji rolnej. Nowością przyszłorocznej edycji będzie uruchomienie salonu narzędzi i części zamiennych oraz salonu techniki leśnej. Tegoroczną edycję w lutym 2019 r. odwiedziło blisko 30 tysięcy zwiedzających z terenu całej Polski. Podczas imprezy odbywa się cykl premier produktowych maszyn i urządzeń rolniczych, kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych.

Czytaj więcej o imprezie na stronie internetowej Centralnych Targów Rolniczych

Ważne terminy

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności, a dla gospodarstw agroturystycznych będzie świetną okazją do promocji. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku.

 • Nominacje kandydatów do udziału w plebiscycie przyjmowaliśmy do poniedziałku, 9 września.
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpoczęło się w piątek, 23 sierpnia i trwało do wtorku, 17 września, do godz. 22.30.
 • Głosowanie w kategoriach wojewódzkich rozpoczęło się w piątek, 23 sierpnia i trwa do poniedziałku, 30 września, do godziny 22.30.
 • Do etapu wojewódzkiego awansują zwycięzcy z każdego powiatu. Przechodząc do finału zachowują głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • Wojewódzki etap głosowania rozpocznie się w piątek 20 września i potrwa do poniedziałku, 30 września, do godz. 22.30.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Kategoria ROLNIK ROKU

Rolnicy, którzy w głosowaniach osobno na północy i na południu województwa zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Lubuskiego Rolnika Roku 2019
 • dyplom i medal wręczane na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu

 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy (Uwaga! Tylko jeden rolnik z największą liczbą głosów reprezentuje województwo).
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych (Uwaga! Tylko jeden rolnik z największą liczbą głosów reprezentuje województwo).
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów (Uwaga! Tylko jeden rolnik z największą liczbą głosów reprezentuje województwo).

Rolnicy, którzy w głosowaniach osobno na północy i na południu województwa zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplom i medal wręczane na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • nagrodę finansową w wysokości 1500 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Rolnik, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych

Rolnicy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 6000 złotych i 4000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria SOŁTYS ROKU

Sołtysi, którzy w każdym powiecie zdobyli najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczany podczas gali

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Sołtysa Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt z wyżywieniem w hotelu ze SPA + masaż klasyczny pleców

 • voucher na realizację wypożyczenia na weekend auta z pełnym bakiem (od piątku do poniedziałku rano) w Salonie Citroen Wojciechowski w Zielonej Górze

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołtysi, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • tytuł Lubuskiego Sołtysa Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt z wyżywieniem w hotelu ze SPA

Sołtys, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Sołtysi, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria GOSPODYNI ROKU

Gospodynie, które w każdym powiecie zdobyły najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Gospodyni Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczane podczas gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Lubuskiej Gospodyni Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt z wyżywieniem w hotelu ze SPA + masaż klasyczny pleców

 • voucher na realizację wypożyczenia na weekend auta z pełnym bakiem (od piątku do poniedziałku rano) w Salonie Citroen Wojciechowski w Zielonej Górze

 • voucher o wartości 300 zł na zakupy w sklepie APART z biżuterią

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie drugie miejsce otrzyma:

 • tytuł Lubuskiej Gospodyni Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt z wyżywieniem w hotelu ze SPA
 • voucher na realizację wypożyczenia na weekend auta z pełnym bakiem (od piątku do poniedziałku rano) w Salonie Citroen Wojciechowski w Zielonej Górze

 • voucher o wartości 200 zł na zakupy w sklepie APART z biżuterią

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie trzecie miejsce otrzyma:

 • tytuł Lubuskiej Gospodyni Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenie na dwudniowy pobyt w SPA
 • voucher o wartości 200 zł na zakupy w sklepie APART z biżuterią

Gospodyni, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodyni Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Gospodynie, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Koła gospodyń, które w każdym powiecie zdobyły najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczane podczas gali

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koło gospodyń wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2019
 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego koło, publikacji filmu w serwisie strefaagro.gazetalubuska.pl i promocji filmu na Facebooku
 • voucher o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu RTV lub AGD

 • voucher o wartości 1000 złotych do wykorzystania w Biurze Podróży

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koło Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie drugie miejsce otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2019
 • voucher o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu RTV lub AGD
 • voucher o wartości 1000 złotych do wykorzystania w Biurze Podróży
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu

Koło Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie trzecie miejsce otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2019
 • voucher o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu RTV lub AGD
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu

Koło Gospodyń Wiejskich, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Koła Gospodyń, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria SOŁECTWO ROKU

Sołectwa, które w każdym powiecie zdobędą I, II i III miejsce otrzymają:

 • tytuł Sołectwa Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczane podczas gali plebiscytu
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwo, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Sołectwa Roku 2019
 • voucher o wartości 1500 zł na zakup np. materiałów budowlanych

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwa, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • tytuł Lubuskiego Sołectwa Roku 2019
 • voucher o wartości 1300 zł (za II miejsce) i 1000 zł (za III miejsce) na zakup np. materiałów budowlanych
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu

Sołectwo, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Sołectwa, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU

Gospodarstwo agroturystyczne, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Lubuskiego Gospodarstwa Agroturystycznego Roku 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • voucher o wartości 5000 złotych na reklamę w "Gazecie Lubuskiej", serwisie www.gazetalubuska.pl oraz w serwisach www.naszemiasto.pl

 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Gospodarstwa agroturystyczne, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • vouchery na reklamę w "Gazecie Lubuskiej", serwisie www.gazetalubuska.pl oraz w serwisach www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim gospodarstw

Gospodarstwo agroturystyczne, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • ogólnopolską kampanię promocyjną na Facebooku promującą gospodarstwo jako zwycięzcę plebiscytu o zasięgu 1 000 000 odbiorców
 • voucher o wartości 10 000 złotych na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce

Gospodarstwa agroturystyczne, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • ogólnopolską kampanię promocyjną na Facebooku promującą gospodarstwa jako laureatów plebiscytu o zasięgu 500 000 odbiorców
 • vouchery na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce w wartości 6000 złotych i 4000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Patroni plebiscytu

Regulamin plebiscytu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3