MISTRZOWIE SMAKU 2022 Statuetki powędrowały do najlepszych kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży gastronomicznej

Akcja specjalna MISTRZOWIE SMAKU
26 września odbyła się ogólnopolska gala wręczenia nagród plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022. Podczas akcji czytelnicy i internauci wybierali ulubione restauracje, kawiarnie,  jadłodajnie oraz nagradzali kucharzy, kelnerów, barmanów, baristów i menedżerów gastronomii.
26 września odbyła się ogólnopolska gala wręczenia nagród plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022. Podczas akcji czytelnicy i internauci wybierali ulubione restauracje, kawiarnie, jadłodajnie oraz nagradzali kucharzy, kelnerów, barmanów, baristów i menedżerów gastronomii. Adam Jastrzębowski
26 września odbyła się ogólnopolska gala wręczenia nagród plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022. Podczas akcji czytelnicy i internauci wybierali ulubione restauracje, kawiarnie, jadłodajnie oraz nagradzali kucharzy, kelnerów, barmanów, baristów i menedżerów gastronomii.

Ulubione restauracje, najlepsze kawiarnie i cieszący się największym uznaniem kucharze, kelnerzy czy barmani. 26 września odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022.

Laureatów wybierali czytelnicy i internauci wszystkich tytułów Polska Press Grupy.

Laureaci w kategorii Menedżer Gastronomii Roku:

  • województwo dolnośląskie: Agnieszka Smolińska, Czocha Camping&Czocha Palace, Leśna
  • województwo kujawsko-pomorskie: Marta Frydryszek, Karczma Kujawska, Bydgoszcz
  • województwo lubelskie: Justyna Głąb, Sala Bankietowa Gloria, Mełgiew
  • województwo lubuskie: Błażej Bory, Restauracja Bulvar, Gorzów Wielkopolski
  • województwo łódzkie: Krzysztof Wierzba, Rybakówka, Żeromin
  • województwo małopolskie: Adam Bartczak, Restauracja Pod Wawelem, Kraków
  • województwo mazowieckie: Mateusz Smolaga, Pa Ta Thai, Radom
  • województwo opolskie: Wojciech Niezgoda, Tibesti 2GO, Dobrodzień
  • województwo podkarpackie: Dominika Mazurkiewicz, Dwór Boratyn, Boratyn
  • województwo podlaskie: Grażyna Milewska, Kawiarnia Bistro Zachodnia, Białystok
  • województwo śląskie: Justyna Legierska-Uherek, Po świecie Kuchni, Bielsko-Biała
  • województwo świętokrzyskie:Magdalena Gas,Pałacowa Restauracja, Kazimierza Wielka
  • województwo warmińsko-mazurskie: Zenon Kłyszewski, Restauracja Przystań, Olsztyn
  • województwo wielkopolskie: Monika Wojciechowska, New York Restaurant, Gniezno
  • województwo zachodniopomorskie:Karol Wysocki, Beach Box, Kołobrzeg

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Grzegorz Wieszun
  • II miejsce: Marcin Świątek
  • I miejsce: Magdalena Gas

Restauracja Roku:

  • województwo dolnośląskie: Restauracja Tequilarnia, Wrocław, Rynek 22
  • województwo kujawsko-pomorskie: Sznyt na Winklu, Toruń, Mikołaja Kopernika 23
  • województwo lubelskie: Pizzeria&Restauracja Bordo, Włodawa, Suchawska 2A
  • województwo lubuskie: Weranda Bistro Grill&Cofee, Gorzów Wielkopolski, Park Górczyński
  • województwo łódzkie: Whiskey in the Jar, Łódź, Drewnowska 58B
  • województwo łódzkie: Restauracja Muzyczna, Skierniewice, Joachima Lelewela 2
  • województwo małopolskie: Restauracja Sukiennice, Kraków, Rynek Główny 3
  • województwo mazowieckie: Whiskey in the Jar, Warszawa, Marszałkowska 53
  • województwo opolskie: Ambiente, Strzeleczki, Prudnicka 32
  • województwo podkarpackie: Restauracja Indyjska Rani, Rzeszów, pl. Kilińskiego 2
  • województwo podlaskie: Restauracja Enklawa, Białystok, Rynek Kościuszki 26A
  • województwo pomorskie: Restauracja Polonia,Gdynia, Świętojańska 92
  • województwo śląskie: Gościniec Salmopolski-Pensjonat Restauracja Noclegi Szczyrk, Szczyrk, Wiślańska 56A
  • województwo świętokrzyskie, Aroi Thai Restaurant, Kielce Niska 2H
  • województwo warmińsko-mazurskie: Restauracja Trzy Podkowy, Biskupiec, Wybudowanie 28
  • województwo wielkopolskie: Whiskey in the Jar, Poznań, Stary Rynek 100
  • województwo zachodniopomorskie: Bosman Restauracja, Mrzeżyno, Letniskowa 5

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Restauracja Sukiennice
  • II miejsce Gościniec Salmopolski-Pensjonat Restauracja Noclegi Szczyrk
  • I miejsce: Whiskey in the Jar w Warszawie

Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku:

  • województwo dolnośląskie: Kawiarnia pod Łabędziem, Niemcza, Rynek 32
  • województwo kujawsko-pomorskie: Krokiecik, Świecie, Wojska Polskiego 33
  • województwo lubelskie: Figa z Makiem, Zamość, Rynek Wielki 4
  • województwo lubuskie: Piano Bistro, Gorzów Wielkopolski, Ogińskiego 213
  • województwo łódzkie: Bar Piast, Piotrków Trybunalski, Śląska 6
  • województwo małopolskie: Przełęcz, Rabka-Zdrój, Jana Pawła II 57A
  • województwo mazowieckie: W5smakachef Food&More, Warszawa, Kłopot 2/2U
  • województwo opolskie: Western Tortilla, Opole, Rynek 21/1A
  • województwo podkarpackie: Elvis Bar, Dubiecko, Przemyska 29
  • województwo podkarpackie: Bafra Kebab, Sokołów Małopolski, Lubelska 47
  • województwo podlaskie: Tomcio Paluch Gastro, Białystok, Raginisa 5
  • województwo pomorskie: Bistro BosA, Łeba, Zawiszy Czarnego 18
  • województwo śląskie; Bistro Strefa Smaku, Żory, al. Jana Pawła II 54
  • województwo świętokrzyskie, Bistro Kurnik, Kielce, Wesoła 51
  • województwo warmińsko-mazurskie: Wyspa Bistro BosA, Morąg, Półwysep Kretowiny
  • województwo wielkopolskie: Bistro Kopernik, Poznań, Galileusza 8
  • województwo zachodniopomorskie:Dziki Dom Bistro&Cafe, Bobrowice 40C

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Figa z Makiem
  • II miejsce: Krokiecik
  • I miejsce: Bistro BosA

Kawiarnia Roku:

  • województwo dolnośląskie: Caffe. Pati, Jelenia Góra, Konopnickiej 9
  • województwo kujawsko-pomorskie: Bromberg Kaffee, Bydgoszcz, Gdańska 16
  • województwo lubelskie: Bike Café, Świdnik, Wyszyńskiego 17
  • województwo lubuskie: Café O la, Łęknica, Graniczna/1maja
  • województwo łódzkie: Surindustrialle, Łódź, Legionów 2
  • województwo małopolskie: Smaczny, Limanowa, Piłsudzkiego 79
  • województwo mazowieckie: Kogel Mogiel Caffe, Pruszków, Komorowska 2
  • województwo opolskie: Rodzinka Cafe, Namysłów, Rynek 18
  • województwo podkarpackie: Storczykarnia Cafe Jazz Bar, Łańcut, Zamkowa 1/1
  • województwo podlaskie: Kawiarnia Bistro Zachownia, Białystok, Zachodnia 2F/u4
  • województwo pomorskie: Pełna Kultura, Ustka, Bulwar Portowy 8/7D
  • województwo śląskie: Caffe Artnova, Mysłowice, Rynek 4
  • województwo warmińsko-mazurskie: Słodycz tej Krainy, Olsztyn, Kołłątaja 23
  • województwo wielkopolskie, OVO Pracownia, Poznań, Dominikańska 7
  • województwo zachodniopomorskie, Przełom Kafe, Szczecin, pl. Solidarności 1

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Kogiel Mogiel Caffe
  • II miejsce: Bromberg Kaffee
  • I miejsce: Cukiernia z Klonowej

Lody Roku:

  • województwo dolnośląskie: Świderki amerykańskie-najlepsze lody w Mirsku, Mirsk, pl. Wolności 32
  • województwo kujawsko-pomorskie: Lodziarnia Kumpel, Włocławek, Zbiegniewskiej 46
  • województwo lubelskie: Lody Tradycyjne M.Kiszka, Janów Lubelski, Kilińskiego 19
  • województwo lubuskie: Lizz Lody, Zielona Góra, Mariacka 5
  • województwo łódzkie: Wytwornia Lodów Rzemieślniczych Kocham Lody, Łódź, Rojna 41
  • województwo małopolskie: Lodziarnia Natura Sting Mszana Dolna, Mszana Dolna, Krakowska 3
  • województwo mazowieckie: Lody z Jadowa, Jadów, Poniatowskiego 14
  • województwo opolskie: Tessoni, Prudnik, Rynek 3/5
  • województwo podkarpackie: Lodowa Pokusa, Dynów, Rynek
  • województwo podlaskie: Lodostany, Białystok, Rynek Kościuszki 26A
  • województwo pomorskie: Lody włoskie, Marlena SzczesnaŻukowo, Gdańska 41
  • województwo śląskie: Lody Tajskie Słodka Gradka, Myszków, Kościuszki 133A
  • województwo świętokrzyskie: Lodziarnia Kremowa, Radoszyce, Rynek 1
  • województwo warmińsko-mazurskie, Lody Harasim, Olecko, Gołdapska 15
  • województwo wielkopolskie: Wytwórnia Lodów z Kórnika, Kórnik, pl. Niepodległości 19
  • województwo zachodniopomorskie: Lodziarnia BEZ NAZWY liczy się SMAK a nie Nazwa, Stargard, Hetmana Stefana Czarnieckiego 3/3

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Lodziarnia Galicyjska
  • II miejsce: Wytwórnia Lodów z Kórnika
  • I miejsce: Lodziarnia BEZ NAZWY liczy się SMAK a nie nazwa

Pizza Roku:

  • województwo dolnośląskie: II mio włoska pizza, Wrocław, Grawerska 13B
  • województwo kujawsko-pomorskie: ODNOWA-Pizza&Cocktails, Grudziądz, Długa 28
  • województwo lubelskie: Sapori, Biłgoraj, Lubelska 6A
  • województwo lubuskie: Pizzeria Toska, Pomorsko, Sulechowska 17B
  • województwo łódzkie: Grande Pizza, Łask, Narutowicza 15A
  • województwo małopolskie: Al Ciapone, Krynica-Zdrój, J.l. Kraszewskiego 30
  • województwo mazowieckie: The Fresh Pizza&Kebab House, Ostrołęka, Fieldorfa "Nila" 69
  • województwo opolskie: Ambiente, Strzeleczki, Prudnicka 32
  • województwo podkarpackie: Bistro Capone Lech Rojowski, Wiśniowa 124
  • województwo podlaskie: BoTo Pizza, Suwałki, Lityńskiego 3A
  • województwo pomorskie: Magnifico, Gdańsk, Radarowa 18
  • województwo śląskie: Restauracja Przystanek, Kocierz Moszczanicki, Beskidzka 27
  • województwo świętokrzyskie:Pizza House Chęciny, Chęciny, Armii Krajowej 16
  • województwo warmińsko-mazurskie: Non Solo, Olsztyn, Barcza 58
  • województwo wielkopolskie: Rusałka Restauracja-widok ze smakiem, Poznań, Golęcińska 27
  • województwo zachodniopomorskie: Pizzeria Cosa Nostra, Choszczno, Niedziałkowskiego 1

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Pizzeria Cosa Nostra
  • II miejsce: The Fresh Pizza&Kebab House
  • I miejsce: Restauracja Przystanek

Burger Roku:

  • województwo dolnośląskie: Haoos Smaków, Polanica-Zdrój, ul. Zdrojowa Mały Rynek
  • województwo kujawsko-pomorskie: Food&Friends, Włocławek, Warszawska 8
  • województwo lubelskie: American Street food, Chełm, al. Armii Krajowej 17
  • województwo lubuskie: Bartek Burger, Radzyń, Słoneczna 49
  • województwo łódzkie: Smaki Ulicy, Łódź, Krakowska 64
  • województwo małopolskie:Burger Meister, Kryspinów 97
  • województwo mazowieckie: Fat Daddy's, Żyrardów, Kościuszki 13
  • województwo opolskie: RIS-Beer&Food, Opole, Rynek 7
  • województwo podkarpackie: Genius Loci, Boguchwała, Rynek 1
  • województwo podlaskie: Piekielny Harry, Kolno, Wojska Polskiego 44
  • województwo pomorskie: ChoNoTu BURGER, Gdańsk, Nieborowska 10
  • województwo śląskie: Route Bistro, Bogusłąwice, Grabowska 50
  • województwo świętokrzyskie, Głodzilla Pińczów, Pińczów, Siedem Źródeł 8
  • województwo warmińsko-mazurskie, Roślina i Wołowina, Ostróda, Adama Mickiewicza 8/18
  • województwo wielkopolskie: Central Park Burgerownia, Konin, Chopina 15D
  • województwo zachodniopomorskie: Burger Stargard, Stargard, Czesława Tańskiego 6f/8

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Genius Loci
  • II miejsce: ChoNoTu Burger
  • I miejsce Route Bistro

Sushi Roku:

  • województwo dolnośląskie: Mango Suchi&Wok, Lubin, Krupińskiego 131A
  • województwo kujawsko-pomorskie: Nova Sushi, Bydgoszcz, ks. Józefa Schulza 9A
  • województwo lubelskie:Oedo Sushi, Zamość, Bazyliańska 7
  • województwo lubuskie: Go-Sushi, Zielona Góra, Jedności 4
  • województwo łódzkie: NieNaŻarty SUSHI, Sieradz, Kaniowskich 6
  • województwo małopolskie: Tokio Sushi Bar, Bochnia, Partyzantów 3A
  • województwo mazowieckie, Tobiko Sushi, Warszawa, Obrzeżna 1
  • województwo opolskie, Okinawa Sushi Bar, Opole, Sosnkowskiego 6/8
  • województwo podkarpackie, IKEDA Sushi, Rzeszów, Kwiatkowskiego 38/u3
  • województwo podlaskie, Nova Sushi, Białystok, św. Rocha 5 lok. 10
  • województwo pomorskie, Samuraj sushi&restaurant, Lębork, Mikołaja Reja 12
  • województwo śląskie: Asano-Ai Sushi, Sosnowiec, Sienkiewicza 3/4
  • województwo świętokrzyskie: KUSA SUSHI, Kielce, plac Wolności 4
  • województwo warmińsko-mazurskie, Little Thai, Ełk Nadjeziorna 19
  • województwo wielkopolskie, Matii Sushi, Poznań, Półwiejska 42
  • województwo zachodniopomorskie, To Tu Sushi, Koszalin, Zwycięstwa 81

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Tobiko Sushi
  • II miejsce: Go-Sushi
  • I miejsce: Matii Sushi

Kuchnia wegetariańska Roku:

  • województwo dolnośląskie: PieRogi Vegan, Wrocław, Swobodna 37
  • województwo kujawsko-pomorskie:Chwast Prast vegetarian Bistro Wege, Toruń, Adama Mickiewicza 61
  • województwo lubelskie: Umeå, Lublin, Orla 4
  • województwa lubuskie: Vegan Burger, Zielona Góra, Generała Władysława Sikorskiego 80
  • województwo łódzkie: Mac&Chill, Łódź, Piotrkowska 55
  • województwo małopolskie: Van Groch-Vegan bistro, Kraków, Kalwaryjska 34/U2
  • województwo mazowieckie: Niedaleko Damaszku-Vegan restaurant, Warszawa, Pereca 2
  • województwo opolskie: Vegetujemy, Opole, Ozimska 15A
  • województwo podkarpackie: VeganoManiak, Rzeszów, Podwisłocze 2A
  • województwo podlaskie:Bistro Zdrowa Micha z natury, Białystok, Kręta 10a
  • województwo pomorskie: Pomelo Bistro, Gdańsk, Ogarna 121/122
  • województwo śląskie: FALLA Katowice, Katowice, Plebiscytowa 10
  • województwo świętokrzyskie:Wegemania, Kielce, Targowa 17
  • województwo warmińsko-mazurskie: Bo No Bo Vegan, Olsztyn, 1 Maja 4
  • województwo warmińsko-mazurskie: Green, Olsztyn, Prosta 10
  • województwo wielkopolskie: Zielona Micha, Poznań, Górna Wilda 89/19
  • województwo zachodniopomorskie: Chmura-lody wegańskie, Szczecin, Wendy 10C

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: PieRogi Vegan
  • II miejsce: Falla Katowice
  • I miejsce: VeganoManiak

Catering dietetyczny Roku:

  • województwo dolnośląskie: FitLife-catering dietetyczny, Chojnów, Zielona 4
  • województwo kujawsko-pomorskie, TakeAway Diet-Catering Dietetyczny, Bydgoszcz, Dworcowa 15
  • województwo lubelskie: Fit&Healthy catering dietetyczny, Zamość
  • województwo lubuskie: Strong Food, Zielona Góra, Zjednoczenia 102B
  • województwo łódzkie: Lily On Diet, Pabianice, św. Rocha 2
  • województwo małopolskie: Lav Fit, Kraków, Osiedle Wandy 30
  • województwo mazowieckie: Koper Field, Warszawa, Jugosławiańska 1
  • województwo opolskie: Fit Body, Catering, Opole, Jagiełły 8B
  • województwo podkarpackie: SamoZdrowie.pl, Dynów, Generała Sikorskiego 18
  • województwo podlaskie:Silny Byk-Catering Dietetyczny, Białystok
  • województwo pomorskie: Paprykowe Trio Catering Dietetyczny Barbara Piech, Sławutowo, Wejherowska 63
  • województwo śląskie: Żelazna Porcja Zielińskiej, Szczyrk, Stroma 37 A
  • województwo świętokrzyskie:MOKO healthy, vege&craft cusine by Patryk Kwieciński,Kielce
  • województwo warmińsko-mazurskie: Qchnia Light Catering, Olsztyn, Kołobrzeska 40
  • województwo wielkopolskie: FitBox, catering dietetyczny, Sieraków
  • województwo zachodniopomorskie: Diety od Kapitana, Szczecin, al. Piastów 26

Najwięcej głosów w całej Polsce otrzymali:

  • III miejsce: Koper Field
  • II miejsce: Fit&Healthy catering dietetyczny
  • I miejsce: TakeAway Diet-Catering Dietetyczny

Mistrzowie Smaku:
Kucharz Roku:

  • województwo dolnośląskie: Paweł Bereś, Restauracja Smak na Tak, Wrocław
  • województwo kujawsko-pomorskie: Tomasz Filipski, Stary Młyn, Wąbrzeźno
  • województwo lubelskie, Ewelina Kobak, Parzona cafe, Lublin
  • województwo lubuskie: Malwina Bijak, Weranda Bistro Grill&Coffee, Gorzów Wielkopolski
  • województwo łódzkie: Katarzyna Tuchowska, Biały Dworek, Wolbórz
  • województwo małopolskie: Anna Mirga-Solarz, Drukarnia Smaku Cristina, Zakopane
  • województwo mazowieckie: Paulina Dzik, Małe Włochy pizza&pasta, Grójec
  • województwo opolskie: Dominik Uliczka, Restauracja Zamek, Moszna
  • województwo podkarpackie: Kevin Aiston, Kuchnia Kevina - Nie tylko Fish & Chips, Mielec
  • województwo podlaskie: Kamil Paszkowski, Nowa Szekla Tawerna & Bar, Augustów
  • województwo pomorskie: Adam Kostrzewa, Atelier BonŻur, Gdańsk
  • województwo śląskie: Sabina Kościelny, Caffe Horst, Bytom
  • województwo świętokrzyskie: Bartłomiej Toboła, Bałtowski Zapiecek, Bałtów
  • województwo warmińsko-mazurskie: Marcin Zakrzewski, Wyspa Brzozowa, Kretowiny
  • województwo wielkopolskie: Bartosz Rosa, L33 bistro&bar, Poznań
  • województwo zachodniopomorskie:Leszek Wodnicki, Kulinarne Atelier, Szczecin

Kelner Roku

  • województwo dolnośląskie: Mahmoud Alameldin, Hotel & Restauracja Maria, Wałbrzych
  • województwo kujawsko-pomorskie: Klaudia Leśnik, Restuaracja Nad Stawem, Lisewo
  • województwo lubelskie: Valentyna Bahriy, Restauracja Mandragora, Lublin
  • województwo lubuskie: Elżbieta Wajman, Resturacja Neo, Międzyrzecz
  • województwo łódzkie: Łukasz Kobyłecki, Ukryte Rzeki, Łódź
  • województwo małopolskie: Monika Kusza, Restauracja Słoneczna, Roczyny
  • województwo mazowieckie: Bartłomiej Frączek, La Melisa, Radom
  • województwo opolskie: Katarzyna Dzialuk, Naleśnikarnia Słodko&Słono, Kędzierzyn-Koźle
  • województwo podkarpackie: Bartosz Dec, Hindi Restauracja Indyjska, Rzeszów
  • województwo podlaskie: Mateusz Janickim, Domowy Gościniec, Kisielnica
  • województwo pomorskie: Paula Dettlaff, Whiskey in the Jar, Gdańsk,
  • województwo warmińsko-mazurskie, Paulina Remiszewska, Browar Warmia, Olsztyn
  • województwo śląskie: Michał Pilawski, Tapas Bar MAYA, Sosnowiec
  • województwo świętokrzyskie: Paulina Maciąg, Pałac Łoniów, Łoniów
  • województwo warmińsko-mazurskie: Paulina Remiszewska, Browar Warmia, Olsztyn
  • województwo wielkopolskie: Artur Siemiński, Fast Waiters Artur Sieminski Profesjonalna obsługa kelnerska, Stare Miasto
  • województwo zachodniopomorskie:Artur Puchala, Restauracja Pod latarnią, Kołobrzeg

Barman Roku:

  • województwo dolnośląskie: Paweł Lechowski, Gentleman s Drink Bar, Wrocław
  • województwo kujawsko-pomorskie: Piotr Cichocki, Point Club, Bydgoszcz
  • województwo lubelskie: Marcin Gredys, Cocktail Event Bar, Zamość
  • województwo lubuskie: Marcin Antczak, Weranda Bistro Grill&Coffee, Gorzów Wielkopolski
  • województwo łódzkie: Małgorzata Majewska, Pub Łódź Kaliska, Łódź
  • województwo małopolskie: Kacper Bogacz, X-Drink Mobilny Drink Bar, Myślenice
  • województwo mazowieckie: Michał Piwoński, Lenistwo, Warszawa
  • województwo opolskie: Paweł Matkowski, Restauracja Radiowa, Opole
  • województwo podkarpackie: Dominika Węgrzyn, Johnny's Bar, Sanok
  • województwo podlaskie: Szymon Chojnowski, Szklanki i Talerze, Białystok
  • województwo pomorskie: Kacper Seruga, Ministerstwo Śledzia i Wódki, Gdańsk
  • województwo śląskie: Piotr Woźniak, Cocktails&Dreams, Częstochowa
  • województwo świętokrzyskie: Mateusz Piszczela, Open Drink Bar, Iwaniska
  • województwo warmińsko-mazurskie: Grzegorz Żurowski, Grupa Endibar, Olsztyn
  • województwo wielkopolskie: Sebastian Frelicki, Restauracja KTW Park, Kalisz
  • województwo zachodniopomorskie: Patryk Rosa, Barmani na wynos, Szczecin

Mistrz Słodkości Roku:

  • województwo dolnośląskie: Angelika Kuźmicz, Tortika, Rudna
  • województwo kujawsko-pomorskie: Izabela Matusiak, Zjedz.ciastko, Toruń
  • województwo lubelskie: Sylwia Skotnicka, Kraina Słodkości, Puławy
  • województwo lubuskie: Monika Maludy, Bajkowe wypieki Moniki, Górzyn
  • województwo łódzkie: Piotr Galewicz, Słodki Piotrek, Babiczki
  • województwo małopolskie: Andrzej Knaga, Niebiańska Cukiernia, Kraków
  • województwo mazowieckie: Justyna Tomczak, URSZI CAKES, Żabia Wola
  • województwo opolskie: Dagmara Junka, Cake For You-Torty z pasją, Kędzierzyn-Koźle
  • województwo podkarpackie: Joanna Skibicka, Z musu słodkie. Pracownia cukiernicza, Rzeszów
  • województwo podlaskie: Mariusz Żuk, Pan Marcepan, Białystok
  • województwo pomorskie: Bartosz Stolski, Słodki Kaprys, Marzęcino
  • województwo śląskie: Nikola Gołębiewska, Pracownia Nikity, Rybnik
  • województwo świętokrzyskie: Dominika Konat, Dominika z wypiekami, Osiek
  • województwo warmińsko-mazurskie: Katarzyna Oleksa, Złoty Klucz Kawiarnia&Cukiernia, Olsztyn
  • województwo wielkopolskie: Edyta Wiesner, Wisienka na torcie-Domowe Wypieki Edyta Wiesner, Gniezno
  • województwo zachodniopomorskie: Ewelina Kalinowska, ALE BABKA Ewelina Kalinowska, Sianów

Barista Roku:

  • województwo dolnośląskie: Bartosz Gieracki, Caffe Gieraccy, Kudowa-Zdrój
  • województwo kujawsko-pomorskie: Natalia Czepik, Costa Coffe, Bydgoszcz
  • województwo lubelskie: Justyna Salińska, Vero Cafe, Zamość
  • województwo lubuskie: Marzena Wlazły, Coffee Hunter, Zielona Góra
  • województwo łódzkie: Ewa Hyt, Biotiful Hotel Puro, Łódź
  • województwo małopolskie: Monika Surman, Cafe Millimo, Kraków
  • województwo mazowieckie: Aleksandra Koźbiał, Kogel Mogiel Caffe, Pruszków
  • województwo opolskie: Agnieszka Kozina, Grycan, Opole
  • województwo podkarpackie: Kamil Starzak, Momento Coffee Roastery, Rzeszów
  • województwo podlaskie: Karolina Żylińska, The White Bear Coffee, Białystok
  • województwo pomorskie: Piotr Klawikowski, PelloCaffe, Gdańsk
  • województwo śląskie: Natalia Kłeczek, KaFFka, Bielsko-Biała
  • województwo świętokrzyskie: Patrycja Drobek, Fragola bistro&cafe Fresh gelato, Kielce
  • województwo warmińsko-mazurskie: Patrycjusz Kuzia, Kafka Bartoszycka, Bartoszyce
  • województwo wielkopolskie: Mateusz Gaca, Brisman Kawowy Bar, Poznań
  • województwo zachodniopomorskie: Mikołaj Krzywdziński, Kawiarnia Miejsce, Cafe Berlin Bar, Szczecin

Najlepsza dziesiątka w rankingu ogólnopolskim Mistrzów Smaku
Miejsca od dziesiątego do drugiego otrzymują bony wakacyjne ITAKI.

  • miejsce 10: Mateusz Artyszuk, Stara Poczta, Biała Podlaska
  • miejsce 9: Bartosz Rosa, L33 bistro&bar, Poznań
  • miejsce 8: Maksymilian Wykowski, Bella Italia Restauracja & Pizzeria, Mikołajki
  • miejsce 7: Grzegorz Żurowski, Grupa Endibar, Olsztyn
  • miejsce 6: Krzysztof Nawrat Przystanek Kocierz, Kocierz Moszczanicki
    Pan Krzysztof Nawrat uzyskał najwięcej głosów w kategorii Kucharz Roku i otrzyma indywidualnie od Stowarzyszenia Kucharzy Polskich specjalną nagrodę.
  • miejsce 5: Artur Puchala Restauracja Pod latarnią, Kołobrzeg
  • miejsce 4: Mateusz Pilch, Pijalnia Wódki i Piwa, Katowice
    Pan Mateusz Pilch uzyskał najwięcej głosów w kategorii Barman Roku i otrzyma indywidualnie od Stowarzyszenia Barmanów Polskich specjalną nagrodę.
  • miejsce 3: Bartłomiej Frączek z kategorii KELNER ROKU
  • miejsce 2: zdobyła Natalia Mrozek z kategorii KELNER ROKU
  • Zwycięzcą w ogólnopolskiej kategorii MISTRZ SMAKU ROKU został Piotr Galewicz z kategorii MISTRZ SŁODKOŚCI ROKU

- Bardzo się cieszymy, że przyjechali do nas laureaci z najdalszych zakątków Polski. Gratulujemy wszystkich, zwłaszcza że znaleźli się na szczycie plebiscytu, dlatego, że głosowali na nich klienci, a zarazem czytelnicy naszych tytułów, wydawanych przez Polskę Press na terenie całego kraju. Laureaci otrzymali statuetki i dyplomy, główną nagrodą był zaś samochód citroen

- podkreśla Paweł Napieralski, prezes oddziału Polska Press w Poznaniu.

Piotr Galewicz, zwycięzca w kategorii Mistrza Smaku Roku, podkreśla, że pieczenie jest jego pasją od wielu lat:

- Nasze tradycje piekarniczo-cukiernicze mają już ponad 100 lat. Korzystamy z przepisów, które stworzył mój pradziadek, a następnie dziadek. Kontynuujemy je, nie zmieniając ich. To taka nasza rodzinna tradycja, jeszcze z okresu międzywojennego

Dodaje:

- Jestem bardzo wzruszony i traktuję to jako złożenie hołdu dla naszych czterech pokoleń. Już jako dwulatek biegałem u mojego dziadka po cukierni. Była to przez całe moje życie pasja. Każde ukręcone ciasto było moją wielką radością.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska