MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi dziennikarze przyjechali po porady

Eugeniusz Kurzawa
Nasi młodsi koledzy z przyszłej gazetki Regionu Kozła odwiedzili mózg firmy, czyli sekretariat redakcji, gdzie sekretarz Tadeusz Norman (z lewej) cierpliwie tłumaczył na czym polega wyłapywanie tzw. newsów
Nasi młodsi koledzy z przyszłej gazetki Regionu Kozła odwiedzili mózg firmy, czyli sekretariat redakcji, gdzie sekretarz Tadeusz Norman (z lewej) cierpliwie tłumaczył na czym polega wyłapywanie tzw. newsów fot. Paweł Janczaruk
Aż 63 tys. zł dostał Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku na projekt, w którym młodzież zajmie się tradycją, współczesnym rozwojem i drogą do sukcesu.

- Te trzy elementy zostały podkreślone w naszym zwycięskim projekcie, który złożyliśmy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie: tradycja, rozwój i sukces - Maria Waligóra, szefowa placówki cieszy się z przyjęcia projektu przez komitet sterujący uczelni i ze sporego dofinansowania.

- W tych poczynaniach generalnie chodzi nam bowiem o wyrównanie szans edukacyjnych między młodzieżą wiejską a uczniami miastowymi. A wyrównywać możemy między innymi w ramach zajęć dodatkowych, czyli pozalekcyjnych - dodaje.

Dlatego w ZE w Nowym Kramsku zaplanowano warsztaty teatralne, zajęcia logopedyczne, terapię dla dzieciaków opóźnionych, sprawiających kłopoty wychowawcze, ale też zajęcia dla uzdolnionych matematycznie, również zajęcia z historii regionu, wreszcie redagowanie pisemka.

- W naszej szkole istnieje już gazetka pt. "Małolata", ale tym razem chodzi o stworzenie przez uczniów czasopisma Regionu Kozła - tłumaczy dyrektorka.

Podstawą redakcji ma być grupa z "Małolaty" wzmocniona innymi kolegami. Żeby poznać sposoby redagowania czasopisma zaplanowano (i odbyto) wycieczkę do redakcji "Gazety Lubuskiej". W planie są jeszcze inne wizyty, w tym w poszczególnych gminach Regionu Kozła, żeby tam zebrać odpowiednie i świeże materiały.

Widać, że szkoła poważnie podeszła do założonego zadania, bo w gazetce ściennej pod koniec roku zostały wywieszone podstawowe hasła-informacje prasowe, co to jest "zecer", "litera", "pióro", "interlinia". Mamy nadzieję, że zakres wiadomości o redagowaniu poszerzyła wizyta przy al. Niepodległości 25 w Zielonej Górze, czyli w gmachu naszej firmy.

- Jeśli idzie o inne przewidziane w ramach projektu zajęcia, to dzieci były już na spektaklach w Gnieźnie, Zielonej Górze, czekamy jeszcze na wizytę aktorów Lubuskiego Teatru - wylicza M. Waligóra. - Natomiast sprawy historyczne między innymi pomoże nam rozwiązać wycieczka do Krakowa.

Program, jak widać, bogaty, ciekawy, rozłożony na wiele miesięcy, zakończy się dopiero w styczniu 2008 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska