Młodzi judocy z Międzyrzecza walczą jak lwy

Dariusz Brożek
Spartakus Międzyrzecz
Aż pięć pierwszych miejsc wywalczyli młodzi judocy z klubu Spartakus podczas kolejnego rzutu w Nowosolskiej Lidze Judo.

W zawodach wystartowało 160 judoków z Nowej Soli, Zielonej Góry, Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego, Świebodzina, Sławy i Głogowa. Międzyrzeczanie tradycyjnie zdobyli wiele czołowych lokat, budząc respekt u rywali i ich trenerów.

Pierwsze miejsca i po pięć punktów do rankingu Nowosolskiej Ligi Judo zdobyli Kacper Trawiński, Krystian Roszak, Filip Staniec, i Juliusz Czajkowski. Drugie miejsca i po cztery punkty rankingowe wywalczyli Oliwier Bobiński, Wiktor Kulesza, Patryk Wojtczak, Miłosz Najderek, Piotr Piela, Aleksander Szlachtycz, Dawid Kowalczyk i Łukasz Jakubik.

Trzecie miejsca i po trzy punkty rankingowej wywalczyli na tatami Antoni Jóźwiak, Krzysztof Raczyński, Erwin Jaruta, Karolina Jakóbik, Kacper Piszczygłowa, Kacper Gmerek, Adrianna Hachuła i Bartek Bulak. Na czwartych miejscach uplasowali się Dawid Kwietko, Gabriel Mazurowski i Jan Rudnicki, którzy zdobyli po dwa punkty w rankingu nowosolskiej ligi. Z dwoma punktami i piątym miejscem do rodzinnego Międzyrzecza wrócił natomiast Kacper Majewski.

Adepci japońskiej sztuki walki przygotowują się obecnie do XVII Otwartych Mistrzostw woj. Lubuskiego Dzieci i Młodzików, które rozegrane zostaną pod koniec maja w Nowej Soli.

Czwarta edycja Nowosolskiej Ligi Judo składa się z czterech turniejów, czyli rzutów. Uczestniczą w niej młodzi adepci judo z klubów z woj. lubuskiego i dolnośląskiego, urodzeni w latach 2005-2009. W każdej turze zdobywają punkty w swoich kategoriach. Ich łączna suma będzie decydować o miejscu w finale. Do tej pory rozegrano dwa turnieje, ostatni odbędzie się 26 listopada, natomiast na 3 grudnia zaplanowano podsumowanie ligi.