Młodzi pływacy z Zielonej Góry dominowali w Nowej Rudzie

cekon
Zielonogórscy pływacy świetnie spisali się w Nowej Rudzie.
Zielonogórscy pływacy świetnie spisali się w Nowej Rudzie. Mariusz Wieraszka
Pływacy TP Zielona Góra dominowali w rozegranych w Nowej Rudzie międzywojewódzkich drużynowych zawodach młodzików.

W gronie 20 klubów zielonogórzanie nadawali ton rywalizacji w większości konkurencji. W kategorii 12 lat zdobyli 13 złotych (na 18 możliwych) medali i z ogromna przewagą triumfowali drużynowo. Klasą dla siebie była Emilia Kot, która zgarnęła szlema, zdobywając komplet – sześć złotych medali i oczywiście trofeum dla najlepszej zawodniczki imprezy. Drugie miejsca w wieloboju zajęli zdobywcy czterech złotych medali - Oliwia Glińska i Bartosz Wieraszka. O włos za wielobojowym ,,pudłem" był Julian Drobek, wywalczył dwa złote medale.

W kategorii 13-latków zielonogórski zespół zajął czwarte miejsce. Indywidualnie trzecie miejsce przypadło Roksanie Grązce.
Poza wymienionymi, spośród podopiecznych trenerów Tomasza Malskiego i Radosława Nitschke na podium stawali jeszcze: Wiktoria Łęcka i Dominika Rutkowska, Bartosz Gajewski, Maksymilian Skopiński i Paweł Kowalski.

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra przegrali w meczu sparingowym z Unią Leszno 32:58.

Piekielnie mocna Unia Leszno gromi Stelmet Falubaz w sparing...