Młodzież z I LO w Zielonej Górze w... Marrakeszu. Dlaczego?...

  Młodzież z I LO w Zielonej Górze w... Marrakeszu. Dlaczego? [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Uczniowie I LO w Zielonej Górze na wycieczce w Marakeszu - 4 - 11 stycznia 2019
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Skowrońska

  Poznać Maroko i oswoić nieznane - pod takim hasłem młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze realizowała projekt, który rozpoczęła w październiku ubiegłego roku, a zakończyła w styczniu 2019 wyjazdem do Marrakeszu.
  Zanim licealiści z zielonogórskiej Jedynki wyjechali do Maroka, rozwiązywali testy z wiedzy ogólnej o Maroku i islamie, przygotowywali cztery prezentacje o Polsce (historyczną, geograficzna, kulturalną i językową), brali udział w lekcji on-line ze szkołą w Marrakeszu- American School of Marrakesh. Wreszcie w styczniu br. wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Marrakeszu, gdzie zaprezentowali swoim rówieśnikom prezentacje o Polsce, zaprosili do degustacji polskich potraw.

  Po feriach uczestnicy wycieczki zaproszą swoich kolegów i koleżanki do rozwiązywania quizów o Maroku i islamie, zaprezentują film, zorganizują dla uczniów I LO wystawę.

  Dzięki tym działaniom młodzież poznała nie tylko historię, geografię, przyrodę, kulturę, religie i obyczaje Maroka. Projekt to także nauka tolerancji i szacunku dla ludzi z innych krajów, poznanie stylu życia młodych obywateli Maroka, nawiązanie nowych znajomości, a także rozbudzanie uczuć i postaw patriotycznych, przestrzeganie zasad w sytuacjach różnic kulturowych.
  Inicjatorką i organizatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego w I LO Karolina Skowrońska.

  https://gazetalubuska.pl/jubileusz-70-lat-i-liceum-ogolnoksztalcacego-w-zielonej-gorze-historia-tance-i-dym-zdjecia/ar/13619764

  https://gazetalubuska.pl/i-liceum-ogolnoksztalcace-w-zielonej-gorz-swietuje-okragly-jubileusz-jest-jedynym-ogolniakiem-w-miescie-ze-zlota-tarcza/ar/12885682


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia