Moc weekendowych imprez. Sprawdź gdzie się zabawisz!

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej

Wideo

Tradycyjnie, jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was rozkład jazdy imprez, które będą odbywać się przez weekend w Lubuskiem. Szczegóły? Sprawdźcie poniżej. :)

Zielona Góra

Tak tańczy Zielona Góra! Moc pokazów
W ramach Lata Muz Wszelakich - impreza „Tańcz! Tańcz! Tańcz!” - prezentacje zielonogórskich grup i szkół tańca.
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego, sobota, 15 lipca, 13.00 - 16.00, wstęp wolny.

Orkiestra Dęta Zastal da koncert pod ratuszem
Orkiestra Dęta Zastal, która świętuje w tym roku piękny jubileusz 70-lecia, da koncert promenadowy. W programie znane marsze, muzyka z seriali, melodie filmowe i światowe hity muzyki popularnej.
Stary Rynek, niedziela, 16 lipca, 17.00.

„Baby plażowe” już rządzą w muzeum
W Muzeum Ziemi Lubuskiej już możemy oglądać wystawę z cyklu Lata Muz Wszelakich - „Spotkanie z Mistrzem”. Na „Malowidła” składa się kilkadziesiąt obrazów mistrza satyry Jacka Frąckiewicza. Są tu „Baby plażowe”, gdzie autor przedstawia kobiety w strojach kąpielowych, o dużych, masywnych ciałach, zajmujących prawie całą przestrzeń obrazu. - Te kobiety spacerują, skaczą, pluskają się - mówi kuratorka wydarzenia Alicja Błażyńska z MZL. Są także na wystawie koty, ale nie są to łagodne kotki mruczusie, ale koty romantyczno-zwycięskie. Z naszyjnikami z ości ryb czy osaczone przez ptaki, na które polują. Jest też cykl poświęcony jazzowi.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, sobota, 10.00-15.00, niedziela, 10.00-16.00, bilety: 4/8 zł.

Gwiazdy, filmy, książki - festiwal trwa!
Trwa 3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru - Kozzi Cybulski Wilhelmi.

W sobotę, 15 lipca:

11.00 Namiot Café Film (przy pomniku Bachusa): Letnia Czytelnia Norwida dla dzieci: Niemcy – Pszczółka Maja i… animacje, bajki, gry, zabawy i warsztaty plastyczne

12.00 Kino Norwid (Biblioteka Norwida): Rekolekcje filmowe – prowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Draguła - pokaz filmu „Aquarius”, reż. Kleber Mendonca Filho, Brazylia.

13.00 Namiot Café Film: Lubuskie konotacje - Spotkanie z Joanną Brodzik.

14.00 Namiot Café Film: Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem - rozmowa o książkach „Będąc kolegą kierownikiem” oraz „Święte krowy na kółkach”.

14.30 Kino Rektorat: Lubuskie konotacje: Joanna Brodzik - „Jasne błękitne okna”, reż. Bogusław Linda.

18.00 Kino Rektorat: Niemiecka panorama - „Fukushima – moja miłość”, reż. Doris Dörri.

18.00 Kino Norwid: Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim przy okazji pokazu jego filmu „Wołyń”.

21.00 Kino Norwid: Kozzi gangsta film - „Konwój”, reż. Maciej Żak.

W niedzielę, 16 lipca:

11.00 Namiot Café Film: Letnia Czytelnia Norwida dla dzieci: Polska – Koziołek Matołek i… animacje, bajki, gry, zabawy i warsztaty taneczne.

12.00 Areszt Śledczy Zielona Góra: Recital Lecha Dyblika.

12.00 Kino Norwid: Biografia w kinie - „Ostatnia rodzina”, reż. Jan P. Matuszyński.

13.00 Namiot Café Film: Spotkanie z… Krzysztof Daukszewicz w roli głównej, po spotkaniu autografy i możliwość zakupu książek.

15.30 Kino Rektorat: Biografia w kinie: wprowadzenie prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski - pokaz filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, reż. Maria Sadowska.

18.00 Kino Rektorat: Niemiecka panorama - „Gestrandet”, reż. Lisei Caspers.

18.00 Kino Norwid: Rekolekcje filmowe – prowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Draguła: „Klient”, reż. Asghar Farhadi, Iran, Francja.

20.00 Cinema City: Kozzi gangsta film - „Amok”, reż. Kasia Adamik.

21.00 Kino Norwid: Kozzi gangsta film - „Prosta historia o morderstwie”, reż. Arkadiusz Jakubik.

Na wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w holu Biblioteki Norwida (o ile nie rozeszły się wcześniej).

Krzysztofa Daukszewicza, Joannę Brodzik, Jacka Fedorowicza spotkamy w Namiocie Cafe Film

Muzyczną gwiazdą Nocy Nenufarów będzie zespół Papa D

Czar zostanie zdjęty i Lubrzana wreszcie znów wyjdzie z kwiatu nenufaru. A zaśpiewa jej Papa D

Lubrza

Po rocznej przerwie wraca święto, z którego gmina słynie od lat. Tegoroczna Noc Nenufarów zacznie się w sobotę o 16.00 rodzinnie i na sportowo. W pierwszym bloku atrakcji są: rajd rowerowy, konkurencje sportowe dla dzieci i rodzin, pokaz WOPR, dmuchańce, miasteczko zabaw dla dzieci. O 18.00 koncert da Orkiestra Wojskowa z Żagania, o 19.30 wystąpi zespół Tabu, a o 21.00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Papa D z Pawłem Stasiakiem przy mikrofonie. O 22.30 na plaży rozpocznie się widowisko Noc Nenufarów, gdzie zgodnie z legendą zaczarowana Lubrzana szczęśliwie opuści kwiat nenufaru... Potem pokaz „Ogni Nenufarów”, a o 23.30 rozpocznie się zabawa taneczna nad jeziorem Goszcza.
Ośrodek Wypoczynkowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, sobota, 15 lipca, 16.00, wstęp wolny.

NaŚwięcie Hanzy będą gwiazdy
Słubice/FRANKFURT. Sobota będzie drugim dniem świętowania dla mieszkańców Słubic i sąsiedniego Frankfurtu. Podczas Miejskiego Święta Hanzy wystąpią m.in. Grzegorz Turnau, Piękni i Młodzi, Zakopower, Kasia Moś, The Sweet i Łobuzy. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje dla najmłodszych.
SOBOTA, CAŁY DZIEŃ, COLLEGIUM POLONICUM I FRANKFURT. UDZIAŁ DARMOWY.

Beata Kozidrak i Bajm dla katedry
gorzów wlkp. Koncerty, które miały się odbyć w ramach Dni Gorzowa, zostały przesunięte. Teraz ich hasło to „Razem dla katedry” (będą biletowane, a zebrany dochód przekazany będzie na odbudowę zniszczonej katedry). Beata Kozidrak i zespół Bajm zgodzili się wystąpić raz jeszcze w Gorzowie. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje Bajmu i nowe piosenki Beaty Kozidrak.
SOBOTA , 20.30, AMFITEATR. BILETY/CEGIEŁKI: 25 ZŁ.

Tango d’amore
gorzów wlkp. W ramach Sceny Letniej będzie okazja do wysłuchania recitalu aktora młodego pokolenia, Artura Gotza. Artysta zaprezentuje program artystyczny „Tango d’amore”. Widzowie będą świetnie się bawić, słuchając piosenek pochodzących z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty oraz Kabaretu Starszych Panów.
SOBOTA, 20.30, TEATR OSTERWY, SCENA LETNIA, UDZIAŁ DARMOWY.

Ale to będzie kino!
międzyrzecz MOK na czas wakacji proponuje Kino na leżakach. Repertuar na placu przy ratuszu: sobota (15 lipca), „Co Ty wiesz o swoim dziadku?”; niedziela (16 lipca) „Sekret w ich oczach”. Repertuar ośrodka Głębokie: niedziela (23 lipca) „Poin break. Na fali”; niedziela (30 lipca) „Dziewczyna warta grzechu”.
SOBOTA I NIEDZIELA, 22.00, PLAC PRZY RATUSZU, UDZIAŁ DARMOWY.

Piosenki Cockera
gorzów wlkp. Jacek Kawalec chce oddać hołd mistrzowi ballady i zaprezentować swoją wersję przebojów. Artysta podchodzi do tego zadania z pokorą i wielkim zaangażowaniem. Nie tylko potrafi odzwierciedlić niuanse wokalu Joe Cockera, ale też świetnie oddaje emocje jego utworów.
NIEDZIELA, 20.30, SCENA LETNIA, TEATR OSTERWY, UDZIAŁ DARMOWY.

Posłuchaj Chopina
gorzów wlkp. Filharmonia zaprasza na cykl koncertów plenerowych pod hasłem „Pikniki Chopinowskie”. Koncert będą co tydzień aż do 27 sierpnia. Każdy będzie trwał około dwóch godzin. Będą koce, leżaki, a także kawiarenka, w której serwowane będą słodkości i napoje.
NIEDZIELA, OD 16.00, PLAC PRZY FILHARMONII, UDZIAŁ DARMOWY.

Charytatywnie
SULĘCIN. Sulęciński Ośrodek Kultury oraz ZHP Hufiec Sulęcin zapraszają na koncert charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysztofa Krawca. Podczas koncertu zagrają lokalni artyści, m.in.: No Name, Jakub Zachciał, Damian & Mariusz oraz zespół Trit, a także Łukasz Łyczkowski & Łabędź.
NIEDZIELA, 16.00, SOK. WSTĘP: CEGIEŁKA.

Łagów/Jemiołów
Będą świętować 70-lecie istnienia

W sobotę, z okazji 70-lecia OSP Jemiołów, odbędą się uroczystości rocznicowe. Obchody rozpoczną się od zbiórki pododdziałów przy remizie, a następnie wszyscy przemaszerują do kościoła, gdzie o godz. 13.00 odbędzie się msza św. Po uroczystym apelu, wręczeniu odznaczeń i medali rozpocznie się huczna impreza. Będzie koncert strażackiej orkiestry dętej oraz pokaz dziecięcej drużyny pożarniczej.

Świebodzin
Miasto znane oraz nieznane

W Muzeum Regionalnym dostępna jest wystawa czasowa „Świebodzin znany i nieznany”. Na wystawę składają się dawne karty pocztowej z prywatnych kolekcji. Muzeum czynne jest od pn. do pt. 9.00 16.00 oraz w weekendy.

Lubrza
Noc Nenufarów już w sobotę

Tradycyjna impreza nad jeziorem Goszcza odbędzie się w sobotę 15 lipca. Gwiazdą wieczoru będzie Papa D.Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00 rodzinnie i na sportowo: rajdem rowerowym, konkurencjami sportowymi dla rodzin, a także pokazem WOPR.
O godzinie 18.00 odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania. O godz. 19.30 zagra zespół Tabu, a o 21.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Papa D.

Widowisko, na które czekają niemal wszyscy rozpocznie się o godz. 22.30. Po spektaklu zaplanowano pokaz "Ogni Nenufarów". Zabawa taneczna nad jeziorem Goszcza będzie trwała do białego rana.

Nowa Sól
Teatr Offowy

Teatr Terminus A Quo zaprasza w sobotę na Letnie Artystowskie Prezentacje Ciekawych Inscenizacji off Teatr. Impreza zacznie się w sali teatralnej im. R. Cieślaka przy ul. Kościuszki 33 w Nowej Soli. W programie: Obroty ciał niebieskich – premiera, Spokojnie, Skowyt, Prosto w twarz. Początek o godzinie 19.00.

Gmina Nowa Sól
Festyn rodzinny połączony z pomocą

Władze gminy zapraszają mieszkańców na kolejny, piąty w tym roku, festyn rodzinny, który odbędzie się na boisku w Kiełczu w piątek, 14 lipca, o godzinie 16.00. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: gry i zabawy oraz zamki dmuchane z Bajko Party, konkursy, rozgrywki sportowe i zabawa na dechach wraz DJ Sigmą na zakończenie wieczoru. Festyn będzie okazją do przypomnienia zasad prowadzonej przez gminę akcji „Adoptuj pieska”. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną psy, które oczekują na nowych właścicieli. Będą też konkursy związane z pieskami i opieką nad nimi.

Kożuchów
Wielka impreza disco-polo

W najbliższą sobotę, 15 lipca w Parku Poniatowskiego w Kożuchowie odbędzie się Cosuchovia Dance 2017. To już druga odsłona gali disco polo. Gwiazdami podczas tegorocznego koncertu będą: Bodzio Dance, Lover Boy, Joker, Defis, Mejk, MIG, Malibu, Mario Bischin. Początek o godz. 16.00. Program godzinowy: 16.00 Bodzio Dance, 17.00 Lover Boy, 18.00 Joker, 19.00 Defis, 20.00 Mejk, 21.00 MIG, 22.00 Malibu, 23.00 Mario Bischin.

Gmina Kożuchów
Malowanie na belach z sianokiszonką

W piątek, 14 lipca w ramach akcji Folk on the street w okolicach Broniszowa i Radwanowa pracownicy Regionalnego Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry wspólnie z mieszkańcami będą malować na belach z sianokiszonką ludowe wzory inspirowane kulturami naszego regionu. Instalacja artystyczna 3D „Prace w polu” to nowa propozycja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w ramach cieszącej się dużą popularnością akcji Folk on the Street. Celem jest wzbudzenie zainteresowania lokalnym dziedzictwem kulturowym wśród mieszkańców oraz promowanie polskiego wzornictwa ludowego.

Sława
Co się dzieje na Cafe Molo?

Pensjonat Słoneczko przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie zaprasza w sobotę, 15 lipca na Molo Cafe na testowanie specjałów kuchni przygotowanych przez nową szefową kuchni. Wieczór umili duet gitarzystów. Wstęp wolny. W tym samym miejscu w piątki, o godzinie 19.00 zaczynają się imprezy pn. Gorąca noc na cafe molo przy pensjonacie. Prowadzi DJ Sweet.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie