Mównice są dla politycznych rozgrywek - zapewnia Ryszard Saprun

(abi)
Ryszard Saprun jest radnym miejskim, wcześniej był radnym powiatowym. Pracuje w Zakładzie Energetyki Cieplnej, gdzie jest kierownikiem oddziału w Głogowie
Ryszard Saprun jest radnym miejskim, wcześniej był radnym powiatowym. Pracuje w Zakładzie Energetyki Cieplnej, gdzie jest kierownikiem oddziału w Głogowie Fot. Anna Białęcka
Udostępnij:
- Jestem zaskoczony tym wynikiem - powiedział nam wczoraj radny Ryszard Saprun. - Ale jest to bardzo miłe zaskoczenie. Cieszę się, że moja praca radnego została doceniona przez głogowian. W gronie radnych z naszego regionu w plebiscycie Oceniamy władzę prowadzi radny miejski z Głogowa Ryszard Saprun. Głosowanie tylko do jutra niemal do północy - do godz. 23.59.

A jak w rankingu plasują się radni z naszego regionu? Na pierwszym miejscu jest radny Saprun, na drugiej pozycji plasuje się radny miejski Janusz Piechocki, trzeci także jest radny miejski, to Michał Frąckowiak.

Oto szczegółowe wyniki rankingu w naszym regionie na wczoraj. W powiecie głogowskim radny Grzegorz Aryż ma 1 głos, Radosław Kosmalski 13, Rafael Rokaszewcz 5 głosów, Wojciech Zubowski 2 głosy. W powiecie polkowickim radny Marek Tramś ma 3 głosy, w radzie miejskiej Głogowa radny Jarosław Dudkowiak ma 3 głosy, Michał Frąckowiak 41 głosów, Sebastian Kulesza 1 głos, Janusz Piechocki 45 głosów, Ryszard Saprun 242 głosów i Andrzej Zawicki 39 głosów. W radzie gminy Jerzmanowa radny Tomasz Pawłowski ma 6 głos, W radzie gminy Kotla Iwona Czerniawska ma 16 głosów, w radzie Polkowic Adam Trybka ma 15 głosów, a w radzie Przemkowa Władysław Drabik ma 3 głosy. Sytuacja może się jeszcze zmienić gdyż głosowanie trwa do soboty do godz. 23.59.

- Jestem zaskoczony tym wynikiem - powiedział nam wczoraj radny Ryszard Saprun. - Ale jest to bardzo miłe zaskoczenie. Cieszę się, że moja praca radnego została doceniona przez głogowian.

Radny nie jest znany z wystąpień podczas sesji. - Ale zgłosiłem już w tej kadencji około 15 interpelacji w sprawach mieszkańców - zapewnił. - Faktycznie nie zgłaszam ich z mównicy podczas sesji, jedynie na piśmie. Uważam bowiem, że często radni występują na sesjach prowadząc jakieś gry polityczne pod publiczkę. Mnie to nie interesuje.
R. Saprun w poprzedniej kadencji samorządu był radnym powiatowym. Teraz jest radnym miejskim pierwszą kadencję.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów. Potrwa do jutra do godz. 23.59. SMS-y należy przesyłać na nr 72051, w treści wpisując prefiks radny i przypisany numer porządkowy (np. radny.123). Uwaga: w plebiscycie na radnych nie ma możliwości głosowania na nie, jak było w przypadku wójtów, burmistrzów, prezydentów i marszałka. Koszt jednego SMS-a to 2,44 zł z VAT. Jedna osoba może wysłać dowolną ich ilość. Wysłanie SMS-a jest jednoznaczne ze złożeniem oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem.

Lista radnych z przypisanymi prefiksami i numerami do głosowania jest na www.gazetalubuska.pl/oceniamyradnych. Możesz zagłosować na każdego z nich. Po wysłaniu SMS-a Twój głos natychmiast powiększy konto radnego - możesz to sprawdzić w zakładce rankingi na www.gazetalubuska.pl/oceniamywladze.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie