MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Może być jeszcze lepiej

TADEUSZ KRAWIEC 0605 201 949 [email protected]
Rakietowcy stacjonującego w Choszcznie dywizjonu ogniowego 1 Mazurskiej Brygady Artylerii im. Gen. Józefa Bema z Węgorzewa zdobyli proporzec i tytuł "Wzorowego Pododdziału Wojsk Lądowych". - My tylko robimy swoje - mówią skromnie.

Przechodni tytuł Wzorowego Pododdziału Wojsk Lądowych otrzymać może jeden pododdział. W 2003 r. najlepsi okazali się choszcznianie.

Może być jeszcze lepiej

- Życzę wam byście za rok ponownie sięgnęli po ten wyjątkowy sukces. Zbliżają się czasy coraz bardziej skomplikowane, a już od 1 lipca br. obowiązywać będzie nowa ustawa pragmatyczna. Chociaż jesteście do niej dobrze przygotowani, to zawsze można robić coś lepiej - powiedział dowódca 1 MBA płk Franciszek Kochanowski wręczając proporzec dowódcy dywizjonu ppłk. Henrykowi Łomnickiemu. Dużą niespodziankę przygotował dowódca brygady płk F. Kochanowski majorowi Jerzemu Kędzierskiemu. Wręczył mu indywidualne wyróżnienie, jako jednemu z najstarszych czynnych rakietowców w WP. - Jego praca podczas ćwiczeń godna jest naśladownictwa - powiedział.

Do pracy

Po uroczystej zbiórce nie było świętowania. Żołnierze szybko rozeszli się do swoich obowiązków - na służby i dyżury. Kilku skorzystało z chwili wolnego i spotkało się z rodziną. Sztab dywizjonu wyjechał na ćwiczenia do Węgorzewa. -W służbie wojskowej każdy rok jest inny, ale jednocześnie bardzo są podobne do siebie. 2003 r. był równie trudny jak poprzednie - uważa szef sztabu kpt. Kajetan Tarnowski. - Szkolenie w koszarach, wyjazdy, poligony i różnego rodzaju sprawdziany wymagają od nas nie tylko ciągłej dyspozycyjności, ale także ogromnego zaangażowania. Od dowódcy aż po ostatniego szeregowca.
Stacjonujący w Choszcznie dywizjon rakietowy został kilka lat temu wcielony w skład 1 MBA z Węgorzewa. To jeden z ostatnich pododdziałów Wojska Polskiego, który może jeszcze szczycić się mianem rakietowców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska